Plánované tehulkovanie a silná nádcha

pimpulienka
28. apr 2009

Problém konkrétne s dutinami. Už 2 týždne mám riadnu nádchu, ale nie len také priesvitné soplíky, ale teda skôr tie hnisavé. Nemôžem tedy moc dýchať, snažím sa neustále smrkať, čo sa dá, beriem Nasivin sinus (čiže lne bylinkové výťažky) a kvapky Otrivin už len na noc, aby som sa aj vyspala,cez deň nie.Chystám sa k lekárke, lebo som sa to snažila sama prekonať, ale už sa nedá. Mám ju informovať o tom, že sa ideme nasledujúci mesiac snažiť o bábo, aby mi nedala nejaké silné antibiotiká? Ako je to vlastne s nimi? Sú veľmi nebezpečné aj počas snaženia? Čakám na prvý menzes po vysadení a hneď sa chceme začať snažiť (čiže koncom mája).
Ďakujem vám za rady a názory 🙂

pimpulienka
autor
28. apr 2009

Inak skoro každý rok sa mi tieto problémy vyskytnú, okolo apríla mám vždy problém. minulý rok som mala aj horúčky a k tomu parádny zápal hrdla, momentálne iba tie dutiny.

francis
28. apr 2009

Ahoj 🙂 ak sa ti to stále opakuje tak choď k imunologovi.Môže to byť nejaká alergia

dankakk
28. apr 2009

pimpulienka... no ja som takto zila skoro rok, stale sa mi to vracalo, vybrala som 6ATB v pribehu cca 9mesiacov... dvakrat mi prerazala dutiny a ked mi povedala, ze to pojde na operacny zakrok v celkovej anesteze, uz ma tam nevidela 🙂 ... asi mi pomohlo more.....
no a teraz beriem tie iste ATB ale to mi nasadil gydos, ktory vie ze snazilkujeme ale potrebuje ma preliecit pred HSG zakrokom.... takze tak.... myslim, ze sa az prilis zaoberame tym co mozeme a co nemozeme.... nase telo samo vie, kedy je pripravene uhniezdit oplodnene vajko...

pimpulienka
autor
28. apr 2009

francis hm no neviem, či alergia, lebo iné príznaky ako svrbenie, slzenie, výtok z nosa nemám. je to úplne iné, tak neviem, či to môže byť
štvrtok idem, tak uvidím, čo mi povie moja obvodná.

dankakkto jujha to je nepríjemné s tým, že ti museli dutiny prerezať. dúfam, že ma to obíde.
Neviem, ale povedať obvodnej by som to asi mala nie? lebo však také antibiotiká sú aj dosť agresívne, aj keď pomáhajú.

och
28. apr 2009

pimpulienka ahoj 😀 prepac ze sa sem miesam trosku mozno s negativnym nazorom ale urcite realistickym

urcite chod k doktorovi nech sa poriadne preliecis ked chcete mat babo, o tom ze ho chcete uz teraz nehovor naco, a ked sa tak bojis ATB ze su agresivne, kludne snazenie posunte este o mesiac 😉 mesiac to vydrzis to nie je problem a ked nie, nikde nie je napisane ze sa vam to podari hned 😖 viem o com hovorim tiez som si na vsetko davala pozor a nakoniec mame obaja primarnu sterilitu 😝 a o babetko sa snazime uz 2 roky (v porovnani s niektorymi je to kratucko)

hlavne je proste zit dalej a aj ked budes jest ATB najblizsie oplodnenie ta caka v strede cyklu, pokym sa to uhniezdi (cize napoji na tvoje telo) mozu prejst dalsie dva tyzdne 😀 😀 cize v skutocnosti este stale mas mesiac k dobru 😀 😀 😀 😀

drzim palce nech to vyjde hned 😉

pimpulienka
autor
28. apr 2009

och ďakujem, však som zvedavá, čo mi povie

pimpulienka
autor
28. apr 2009

ak by ste mohli pridať vaše skúsenosti so zdravotnými problémami a plánovaním budem rada, lebo fakt nad tým hútam

zuzana0612
29. apr 2009

Ahoj pimpulienka, moja kamarátka mala podobné problémy s nádchou, na noc si dávala olynth do nosa, aby sa mohla vyspať. Bola aj PN, brala anitibiotiká, potom prišla do práce a zistila že je tehotná. Krčno úšno nosný lekár jej povedal, že musí vydržať, a nesmie si dávať do nosa nič. Iba nejakú minerálku jej doporučil, že tú môže piť po dúškoch. Teraz je doma, pretože nemôže dýchať a s tým sa spojí, že nemôže v noci dobre spať, takže je potom unavená. Ak by sa ti dalo, tak sa vylieč najskôr. Veď ten jeden mesiac naozaj nie je tak veľa. Teraz lieky môžeš, ale keď otehotnieš, tak budeš musieť "vydržať", ako povedal lekár mojej kamarátke.