Po 6. mesiacoch užívania vitamínov horší spermiogram

vanesanova
19. máj 2016

Ahojte dievcata, som uz zufala neviem co sa to deje a preco...vazne tomu uz nerozumiem, ak mi to niekto vysvetli budem rada...snazime sa s manzelom o babo uz rok a pol. Boli sme uz aj v CAR-e v Martine v Iscare, ja mam vysledky vsetky ok, len moj manzel mal horsi spermiogram, ale stale ho mal v norme teda ked bol nan prvy krat, mal diagnostikovanu teratozoospermiu ale inak to mal stale dobre a v norme dokonca aj pocet aj pohyblivost perfektnu. No ale v utorok bol na kontrolnom spermiograme- po roku a cakala som a tesila sa na dobre spravy. Vsak som don ho pchala macu, kotvicnik, folandrol pol roka v kuse a nic! Co nic! nie ze sa to nezlepsilo ale ono sa to rapidne zhorsilo!katastrofalne vysledky mal teraz uplne nas to polozilo aj jeho aj mna dokonca ani ta lekarka nechapala!mal pocet 35 milionov a teraz 12 milionov! takze sme dostali uz diagnozu oligoteratozoospermia!nepochopitelne vy to chapete ako je to mozne ze po tolkych vitaminoch sa to nie zlepsilo ale zhorsilo?vdaka vsetkym za rady ak poradite teda co mu mam nasadit za vitaminy budem rada.

juhseverzapad
19. máj 2016

@vanesanova Otázka: nosí slipy alebo trenírky?

limetka69
19. máj 2016

A nosu tesne nohavice,alebo volne?

stanno
19. máj 2016

ahoj. Takto nejako sme s výsledkami lavirovali aj my..stále horšie aj napriek snahe. Myslím, že je v tom už aj stres. Tvoj manželík je v strese, lebo ty túžiš po bábetku a on Ti ho nevie dať = veľká frustrácia! Viem že je to klišé, ale hovorím Ti to ako niekto, kto túžil a snažil sa o bábo 7 rokov. Napriek poslednému zlému spermiogramu sa nám o dva mesiace potom podarilo bábo.

Na vitamíny v takej forme by som sa vybodol. Denne čerstvé ovocie (najlepšie z vlastných zdrojov) aj iné ako bežne jeme..ľudia už zabudli napr. na ríbezle (viničky) a pod.
Snažiť sa vyhodiť si to z hlavy..snaženie o bábo. Vrhnite sa na niečo iné..niečo čo vás max. zamestná. (my sme v tom čase predávali a kupovali byt) a hlavne užívajte si jeden druhého..proste dajte sa do pohody.

Takže vínko a pohodka 🙂

malvina13
19. máj 2016

ahoj. my sme na tom boli rovnako. po pol roku užívania vitamínov, ovela horší spermiogram. Odporúčanie urológa: nezisťovať príčiny, nepatrať, a nemínať peniaze na kupovanie vitamínov, ale CAR. nam to vyšlo na 1x. Pokial ste mladí, a máte čas..možno tomu dajte čas. my sme už rok dva čakať nechceli. išli sme na istotu. nechcem ti radiť, ale trapiť sa nad tým prečo je to tak nema zmysle, treba riešiť to čo je a ked sa da pomôcť si.

andelik691
19. máj 2016

Pchať do manžela toľko chémie.. Neviem, nečakala by som nejaký zvlášť super efekt.. Čo tak ísť na to trošku prírodnejšie ?? Ovocie, zelenina, nenosiť mobil vo vrecku, vyhýbať sa tesným nohaviciam.. A nesnažiť sa zo všetkých síl.. Aj my sme sa tak snažili a bolo to nanič.. Tak sme si povedali, že ak má byť, tak bude, ak nie, asi to tak má byť.. Netrepali sme do seba žiadne vitamíny, žiadne vyšetrnenie.. Len večer pohár vínka a užívanie si jeden druhého .. a na ďalší mesiac som zistila, že som tehotná 😉

deltaa
19. máj 2016

kiezby sa vsetko dalo liecit vitaminmi, clovek si ani nevie predstavit ako psychika moze ovplyvnit zdravie a spravanie. Ja sa mu necudujem ze sa mu to zhorsilo, miesto toho aby si si polozila sama otazku ci to nechces az priliz moc, kedze z toho tvojho prispevku srsi velky hnev a rozhorcenie myslim si, ze tvojmu muzovi ten tlak mozno skodi. Niektori ludia si myslia ze ked nemozu mat hned dieta aj ked sa velmi usiluju tak to beru ako krivdu v zivote za nieco ako nieco katastrofalne a neustale sa tym zaoberaju.

vanesanova
autor
19. máj 2016

@malvina13 no uz ani moc mladi nie sme ja budem mat za dva mesiace 33 a muco ma 36 ved uz aj my sme boli v CAR-e ale muco chcel strasne este skusit prirodzene viem ze sa tym velmi trapi a a ja ale on asi este viac kedze mal zle vysledky co mam teda kurna robit?ved ja ho milujem nehnevam sa nan ho preto len sa obaja snazime ako vieme

stanno
19. máj 2016

@vanesanova zamestnaj ho! nesmie na to myslieť..musíš mu to dostať z hlavy von. Ak je z toho nešťastný a v strese je to zlé.

mysga
19. máj 2016

Nemá tesné gate? Nesedí si celý deň na vajkách? Nemá nebodaj vyhrievané sedačky? Notebook na kolenách? Nemá nadváhu? Nemá stres každý mesiac, keď ti príde menštruácia? Zlý životný štýl? Nedostatok pohybu? Zlý životný štýl, až do doby, kým začal brať vitamíny? ... Toto je hrozne deprimujúca vec...

jkarcolova
19. máj 2016

@vanesanova Ahoj, a nemal manzel v poslednom case (2-3 mesiace) napr. chripku? Aj to velmi ovplyvni vysledky spermiogramu...

vanesanova
autor
19. máj 2016

@juhseverzapad to je nepodstatne...nosi slipy ale cely zivot takze ked mal pred tym vyborny spermiogram a teraz na hovno tak neviem vieme obaja velmi dobre ze tesne veci teplo a stres tomu neprospieva ved uz rok a pol sa snazime tak taketo zakladne veci uz ovladame

mysga
19. máj 2016

@vanesanova ale veď nemal výborný spermiogram, niečo mu začínalo už na tom prvom, potom sa to už len zhoršilo na totálku... Teda ty si sama napísala, že ho mal "horší"

vanesanova
autor
19. máj 2016

@mysga taketo zakladne veci uz mame nastudovane po roku a pol snazenia ver mi....a ano ma stres ale to ja neovplyvnim a ani on nie 😒

vanesanova
autor
19. máj 2016

@mysga no oproti tomuto druhemu ho mal ukazkovy mal hov norme

mysga
19. máj 2016

@vanesanova Ja ti verím, len som skúsila, keby náhodou niečo naštudované ešte nemáš. :(

Ono sa ľahko radí, že treba zvolniť a tak. Myslím si, že reálne človek zvolní až keď to vzdá a zmieri sa s tým, že dieťa mať nebudú... A potom to vie reálne prísť. Ale zas človek sa s tým nemôže zmieriť kôli tomu, že to považuje za pokus mať dieťa...

vanesanova
autor
19. máj 2016

@stanno ja viem suhlasim s tebou ale ako to mam spravit?ved sa snazim ako mozem

vanesanova
autor
19. máj 2016

@mysga presne! 😒

vanesanova
autor
19. máj 2016

@stanno mas pravdu je to strasny stres pren ho,verim tomu, ale neviem ako mu mam pomoct strasne chcem ved ho milujem nechcem aby sa tak trapil...vies najhorsie je ze ja som do tohto testu davala velke nadeje tesila som sa a cakala na dobre spravy-vedela som ze ked budu vysledky dobre tak nas to zas psychicky nakopne a ono sa stal presny opak. On chce mat babo uz velmi dlho,velmi dlho ma presviedcal a prehovaral ze je uz cas a ja som stale chcela pockat...tak nas to teraz dobehlo no...posrala som to... nie sme vinkari ale pivko si dame radi sem tam a velmi radi si robime filmove vecery takze v tom problem nie je no asi by nam pomohlo riesit nieco ine a zamestnat si mysel niecim inym ale vazne ma nic nenapada-byvame v novom byte od svadby takze nemame na com takom pracovat psika mame a venujeme sa jemu ale on sa uz on stara ako o male dieta, uz sa s nim aj rozprava ako s malym dietatom...

vanesanova
autor
19. máj 2016

@stanno inak ovocie a zelenina...co si!same maso a pecene a vyprazane najlepsie a mastne!stale mu to hovorim aby jedol viac ovocia a zeleniny ale to ako keby som hrach hadzala o stenu....lenze on to uz zas moze brat ako natlak ze to musi lebo ma zle testy....ani fajcenia sa nedokazal vzdat ☹

mysga
19. máj 2016

@vanesanova Možno by si ho teraz mala chvílku nechať, nezaťažovať ho vôbec. Zahrať formu, usmiať sa, povedz, tak to chvílu necháme tak. Presvedč ho, že ťa nesklamal, že si dáte pauzu od takého chcenia, pretože to vysiluje teba aj jeho. A že uvidíte. Pri najhoršom sú aj iné cesty, hlavne, že sa milujete a podobne.

Sú to žvásty. A ty budeš trpieť. Ale možno to dokážeš nejako v sebe udržať a budeš svoju túžbu po dieťati niekde ventilovať a nezaťažovať ňou svojho chlapa. Ale môže to pomôct. Vieš, nie je nič horšie, ako chlap, čo vie, že mu nefunguje ten dole tak, ako má...

vanesanova
autor
19. máj 2016

@malvina13 a boli ste na IVF-umelom oplodneni alebo ako?my chceme skusit tu inseminaciu ale neviem ci sa to pri takychto vysledkoch oplati mozno pred rokom by to vyslo ale teraz neviem... 😒

mysga
19. máj 2016

@vanesanova každopádne, po tridsiatke, zlá životospráva, fajčenie, tam už nezachránia žiadne vitamíny človeka.

Vieš, to je takto -

Niekto môže zožrať denne 20 dekov čistej masti a zapiť to pollitrom slivovice a dožije sa 90tky v zdraví.

Niekto dostane infarkt v 40tke.

:(

vanesanova
autor
19. máj 2016

@mysga lenze ono to nie je tak ze ja strasne neovladatelne tuzim...to on s tym vlastne zacal on ma zacal prehovarat ze uz chce babo ze uz je cas tak po pol roku neuspechu som zacala studovat zistovat a po roku sme boli na tie testy

mysga
19. máj 2016

@vanesanova Mna tiež môj chlap prehovoril na dieťa, ja som chcela až po 30tke a mám 25. A snažili sme sa dva cykly, z toho až ten druhý bol o poriadnej snahe a ja som z toho bola už na prášky za dva mesiace. Ako, nám sa to ten druhý hneď podarilo. Ale ak by som sa mala snažiť dlhšie, tak už vtedy som videla, že som tým posadnutá. Nič iné som neriešila, len ovulku a či prídu krámy. Hoci to celé vymyslel on.

vanesanova
autor
19. máj 2016

@mysga no presne ako u nas! 😀 nie som posadnuta riesime to obaja vlastne on sa stara viac o moju ovulku ako ja a ja o jeho zivotospravu 😀 sla by som asi skocit bungee jumping...som strasne lepava na to ale niekedy mam pocit ze jedine to by mi pomohlo vycistit si hlavu z toho vsetkeho mozno to aj niekedy urobim

stanno
19. máj 2016

@vanesanova no.. pozri..k filmovému večeru si urob nejaké fajné ovocie a jemu šup do papuľky 🙂) S mužom musíš ako s malým deckom. A určite doma nevarí len on. Takže ak varíš ty, pokús sa mu variť o trošku zdravšie. dá sa to. Štúdie ukazujú, že fruktóza (ktorá sa nachádza v ovocí) dodáva spermiam energiu. To mu povedz. Jeho sú unavené. Nech im dá trošku šťavy ;) Aspoň kvalitný džús by si mohol dať 🙂 Ale to musíš ty mu naservírovať.

Chystáte sa v lete na dovolenku? Ak môžete, choďte. Ideálne niekde k moru a na čo najdlhšie.

Začni to brať ako výzvu, nie ako problém. Ako hru. Zbieraj bodíky. Ak spapá nejaké ovocie máš bod, ak ho rozptýliš máš bod. Ak tému dieťa nebudeš pred ním spomínať, on zabudne tiež. Čo tak si to milovanie aj viac užiť? aj tam sa dá povymýšľať. Sústredte sa na seba.. na to aby vám bolo fajn.

Ak potrebuješ ty sa zrovnať trošku, existuje na Slovensku jedna pani, ktorá pomáha babám (psychologička) ktoré sa snažia o bábo..dáva konzultácie aj cez Skype. Manželka to absolvovala a jej to veľmi pomáhalo. Ale stojí to peniaze.
Skús si ju vygoogliť.

vanesanova
autor
19. máj 2016

@stanno co sa tyka milovania...my si ho uzivame na plno vzdy lebo u nas prevlada kvalita uz nad kvantitou 😉 mas pravdu skusim mu nejako ovocie servirovat a k moru chodime kazdy rok aspon na 10 dni a o babatku sa snazime hovorit co najmenej teda dost to v sebe dusim potom sa chodim vypisat tu...esteze ten modry konik existuje nemam sa ani komu vyrozpravat vsetky kamosky mam na materskej...

stanno
19. máj 2016

ono je to globálny problém ..kvalita a kvantita spermii.. proste min. v Europe to ide drasticky dole..príčín bude veľa veľa. Musí aj on pochopiť, že nemá byť prečo frustrovaný, ale aj v záujme vlastného zdravia by mal začať zdravšie žiť. Ešte mi napadajú oriešky..to mu pribaľ k tomu ovociu.

Chcelo by to fyzickú aktivitu. Pracuje fyzicky alebo psychicky? Čo tak postaviť si domček? heh..alebo kúpiť chalúpku na vidieku? nehovorím, že je to to pravé pre vás..iba dávam tipy.

vanesanova
autor
19. máj 2016

@stanno pracuje fyzicky a vela...a ma vela stresu uz vyse roka si hlada novu pracu lebo chce dat vypoved ale nedari sa mu najst nic nove, domcek chceme ale to az ked otec splati uver lebo mu rucime nasim bytom no do vtedy si ideme setrit no a chalupu sme aj riesili chvilku asi sa na to dame.

juhseverzapad
19. máj 2016

@vanesanova Nezabudni vyskúšať tie trenky 🙂