Po kyretáži cca 2mesiace a žiadna menštruácia?

deniels
11. jan 2010

Prosim, poradi mi niekto? 30.11 som bohuzial musela ist na kyretaz. Cca mesiac po kyratazi som slabo krvacala 2dni a vtedy som prvy krat zacala uzivat aj antikoncepciu, ktoru mi predpisal lekar ktory mi robil zakrok a zaroven aj moja gynekologicka. Je 11.januar a ja som kramy vobec nedostala. ☹ HAK beriem po prvy krat v zivote (aj ked som nato uz dost stara 27 😉 inak beriem Chloe, ukoncila som tie zlte tablety a ked som to spravne pochopila po poslednej mali prist kramy nie? Ale uz stvrty den nic, ani len naznak tak neviem, co dalej. S mojou lekarkou sa spojit neviem, nakolko som mimo SK na par dni.

A este mam jednu podotazku...cca 3.mes sa liecim na stitnu zlazu, mam znizenu funkciu stitnej zlazy. Ked mi to lekari zistili, bola som par dni tehotna (ale to som este netusila) a ako som tak sedela u tej lekarky, povedala mi, ze by nebolo vhodne keby som teraz otehotnela. Ale par dni nato, som prisla nato, ze cakam babo tak som sa bala co bude a aj bolo...bohuzial som o to babo prisla v 2.mesiaci. Vraj prestal vyvoj. Myslite, ze ma na to nejaky vplyv zaciatocna liecba stitne zlazy? ako dlho mam cakat???
Dakujem krasne sa vase odpovede.

strouzek
11. jan 2010

deniels když koukneš ke mě do albíka máme podobný osud. já loni taky prodělala revizi po zamlklém potratu, první porevizní mrcha přišla přesně za 4 týdny od revize ale ta druhá už nedošla měla jsem velké spoždění takže jsem šla na vyvolávačka a od tý doby pak zase chodila mrcha normálně akorát cyklus byl rozházenej ale za to nemohla revize ale štítná žláza (byla jsem na operaci štítné žlázy) co se týče těch prášků tak neboj třeba mrcha dojde, jesli si 4. den po vynechání posledního prášku tak je to normální, já dostávala mrchu až kolem 5. dne od vynechání posledního takže vlastně když jsem začínala brát nové platíčko měla jsem mrchu. jestli mrška nedojde tak si zajdi k dr. na kontrolu a injekci, ono to je po té revizi často rozhozené.
jinak co se týče štítky, no nevím jaké si měla hodnoty TSH, jestli máš protilátky atd. ale já měla naopak zvýšenou funkci a několik dr. mi řeklo že jsem na 90% kvůli štítky potratila. teď jsem jí doléčila (no spíš nechala jsem si jí vzít )a nové těhu probíhá normálně. každopádně jestli to bylo ze štítky ti neřekne nikdo, prostě mohlo to mít více příčin. každopádně ale štítná žláza to ovlivňuje hodně, jak otěhu tak pak samotné těhu takže je opravdu hrozně moc holek co prodělalo potrat a mají štítnou žlázu takže tu souvislost malá určitě je.

katkamarek
11. jan 2010

ahoj deniels, ja som brala tiez Chloe a mrcha mi chodila az na stvrty den, no a posledny cyklus sa mi to posunulo az na piaty, cize este nezufaj, ale nepochopila som preco ti tie tabletky predpisali a kedy si ich vlastne zacala brat, ked si po kyretazi nemala este mrchu? Co sa tyka stitnej zlazy, tak to ti velmi neporadim, ja tiez chodim na endokrinologiu, ale ja mam zase problem s hormonmi a aj kvoli tomu som brala Chloe. Ale urcite by si si mala dat do poriadku stitnu zlazu, a az tak sa sanzit dalej a poriadne to konzultovat s endokronologom a gynekologom. My ti asi neporadime ako dlho mas cakat, lebo lekar musi posudit tvoju liecbu a ako na nu reagujes, pokial ja viem pri stitnej zlaze sa prv musis nastavit na urcitu davku a to chce isty cas, mozno by bolo najlepsie zajst do temy, kde su zienky s ochorenim stitnej zlazy, oni ti poradia. Myslim, ze sa vola "stitna zlaza a tehotenstvo".
tak drzim palce a nezufaj, vsetko sa da do poriadku. Tato stranka je uzasna, lebo sa tu vieme navzajom vela naucit. Len surfuj 🙂