Polyp na maternici po zamĺknutom potrate

lenka07
25. jún 2013

ahojte prosim vas o radu po zamlknutom potrate v 10 tt mi gynekolog po usg vyšetreni zistil polyp na maternici 55-35 mm vraj ho treba vyoperovať ak ma nektora skusenosti s polypmi prosim radu bojim sa isť na operaciu chceli by sme ešte babetko mam doma tri deti už velke 18 ,16 ,10 teraz sme o jedno prišli tak sa chcem uistiť či je ešte šanca na babetko mam 37 rokov 10 rokov sme sa snažili mať malinke ale sa nedarilo ☹ budem vdačná dakujem .

latvia
25. jún 2013

@lenka07 polyp? polyp sa z maternice odstranuje bud klasickou kyretazou, co trva do 10 minut alebo hysteroskopicky - cez krcek maternice sa zavedie kamera a pod optickou kontrolou sa ten polyp odpali.casto sa polyp vyplavi sam pri menstruacii. povedal ti konkretne dr. ake mas moznosti a aky typ operacie to bude?

aristka
25. jún 2013

súhlasím s latviou a v prvom rade by si to mala prediskutovať s tvojím gyn.a polyp ti môže spôsobiť aj iné problémy napr.s menštruáciou a ako prekanceróza spôsobiť karcinóm a neviem či ti ten strach zato stojí a duplovane ak chceš ešte bábätko...

zuska88
25. jún 2013

cauko, mne polyp tiez odstranovali, ale narastol znova:((( v tom case ako mi ho mali opat vybrat som zistila ze som tehotna. No a po porode sa mi vyplavil sam...🙂

lenka07
autor
26. jún 2013

Dakujem za povzbudenie a chcela by som sa ešte opýtať či váš polyp bol bolestivý mám bolesti vpodbrušku a nechcem to vždy riešit tabletami od bolesti ako dlho ste boli po zakroku pod dohľadom lekarom alebo to bolo na jednodňovke ? Ja som dosť veľký stresmen tak by som chcela vedieť co najviac o tom čo má čaká ďakujem 🙂

gulicka55
28. jún 2013

@lenka07 Dnes som bola na preventivke a lekar mi nasiel polyp. Zobral "klieste" a odstranil mi ho. Bol velkosti 1x0,5 cm. Nic nebolelo, len povedal, ze mozem trosku krvacat-nekrvacala som. Posiela sa to na histologiu

lenka07
autor
1. júl 2013

@gulicka55 mne vravel že to potrebuje čas aby sa buď vstrebal alebo vypudil sám jeden polyp sa mi spravil aj na vnutorných pyskoch a dosť mi vadí a pobolieva to a na pravom vaječníku mám cystu s priemerom 4,5 cm .teraz mám čakať na menzes dnes som dostala vyvolavačku tak do 10 dnísa uvidí ako to bude somnou ďalej. ☹

gulicka55
6. júl 2013

@lenka07 drzim palce

lenka07
autor
8. júl 2013

Ahojte žienky chcem sa opýtať aku ste mali prvú menštuaciu po kyrete ja som dostala 6.7. po mesiaci s vyvolavačkou a je velmi silna a bolestivá . Ako dlho ste ju mali ? praskla vám pri nej cysta alebo polyp ? Ja dúfam ,že mne ano aby som nemusela isť na operaciu hneď ako mi skonči menz. Ak mate radu alebo skusenosti s niečim takým budem vďačná a spokojnejšie dúfam ☹

lenka07
autor
8. júl 2013

Ešte jedna prosba ake tabletky ste brali ja mám kyselinu listovú,maternu,wobenzyn , a od bolesti ataralgin .Možno je to veľa ale to mám na odporučanie gynekológa wobenzyn po 10 tbl tri krat na den aspon mesiac . Aj jedna známa porodna asistentka mi tiež radila vraj je to dobré brať pred ďalšim otehotnením ak to pomože tak to stojí zato 🙂

lenka07
autor
31. júl 2013

Ahojte tak som znovu na fore polyp sa vytratil no cystu tam mam stale uz neviem ako to zvladat dalej a akoby toho nebolo malo zlomila somsi malicek na nohe a mam ist na operaciu s cystou neviem ako to bude viem asi to nesuvisi spolu ale bojim sa

lenka07
autor
12. aug 2013

Tak musím sa pochváliť dnes som bola na kontrole a konečne som v poriadku už nemám žiadnu cycstu a ani polyp a tak sa operácia nekoná o babetko sa možme pokusiť tak o dva mesiace 🙂 teším sa ako malá 🙂 konečne po čase som v poriadku 🙂