Polypy na konečníku

klaudia1212
7. nov 2022

Ahojte
Mate skúsenosti s polypami na konečniku?
Bola som totižto na kontrole u proktologa s jednou vecou a pri vyšetrení ze je vsetko ok mi povedal ze mam polyp a ze mi ho ak chcem moze odstrániť laserom
Velmi sa bojim lebo všeličo som o tom citala a neviem co mam robiť
Pred dvoma tyzdnami tam nic nebolo a teraz toto

lucinka5051
7. nov 2022

@klaudia1212 sestra na to bola nedavno..uplne v pohode zakrok..vobec sa toho neboj..

mandymoore123
7. nov 2022

@klaudia1212 polypy a hemeroidy sú to isté ?

klaudia1212
autor
7. nov 2022

@lucinka5051 ja sa ani nie tak zákroku by bala ale toho co som si prečítala o tom
Dr povedal ze ak chcem tak laserom ze sa to opycha injekciu
Sestra ako bola tiež takto?
Je to daco vážne?
Ako jej to zistili

klaudia1212
autor
7. nov 2022

@mandymoore123 nie niesu

mandymoore123
7. nov 2022

@klaudia1212 ďakujem

lucinka5051
7. nov 2022

@klaudia1212 nie ona to mala raz a uz viac sa to neopakovala...zmenila uplne stravu, nasadila probiotika a nejaku mast dodatocne a uz bolo dobre...polypy byvaju aj na maternici napriklad ale aj na konecniku...zjavne telo preslo nejakou zmenou a odzraklilo sa to takto. Na maternici sa tvoria pri hormonalnych zmenach napriklad ..

klaudia1212
autor
7. nov 2022

@lucinka5051 a ju u spali ked jej to odstranovali?
A to jej zistili mahodou ci mala dake príznaky

lucinka5051
7. nov 2022

@klaudia1212 myslim ze lokalnu anesteziu mala..a ano bolelo ju to pri stolici

nique
7. nov 2022

Ano, moj manzel to mal dlhodobo. Stale sa mu vracali. Polypy musia prec. Ale neboj sa, ked to zvladol moj extremne precitlively muz, pre kazdu zenu to je malina. Inak vyradili sme vsetky najhorsie Ecka - parky, konzervy, spekacky, prestal pit tvrdy alkohol + po 24r prestal fajcit. A uz je to rok, co mu nevznikli nove.

klaudia1212
autor
7. nov 2022

@nique ach a ako mu to odstranovali pod narkozou ci nie?
A to je nieco vazne ten polyp? Velmi sa toho bojim

martinmmartin
7. nov 2022

Polyp sam o sebe nebezpecny nieje, moze ale prekazat. Problem je ze velmi vela smrtelnych kolorektalnych karcinomov vznika prave na polypoch a preto ich treba vhodit kym su este nenapadnute.

klaudia1212
autor
7. nov 2022

@martinmmartin ďakujem
Čiže ak sa cim skor odstrani je to vlasne teda ok?
Lebo chodila som ku nemu dva mesiace a vysetroval ma takto isto ako dneska a dneak mi to povedal takze pred tym som to asi nemohla mat myslíte?

nique
8. nov 2022

@klaudia1212 tak polyp je maly nador. Neboj sa slov. Je to fakt. V 99,99% je nezhubny. Po odobrati ide vzdy na histologiu. Ak by sa nevybral, rokmi sa z neho moze vyvinut zhubny nador. Je to ako znamienko na kozi. Odstranovali mu ich laserom. Len lokalna anesteza. Je to neprijemne, ale o 2-3 dni uplne zahojene. Robili mu to na sukromnej klinika, platil 300-800EUR, podla poctu polypov. Kedze to slo uz do penazi (chodil 2x za rok a stale sa mu vracali), planoval ist uz do statnej kliniky na chirurgiu, odstranenie v plnej narkoze. Medzitym ale postupne ako som pisala vyradil konzervy, parky, tvrdy alkohol a prestal fajcit. Ked bol naposledy na kontrole, nemal ziadne.

klaudia1212
autor
8. nov 2022

@nique takze pokial si to dam odstrániť niet sa coho bat? Tefa nemam hystérilcit? A nespavat kvôli tomu? Toto ma zaujíma lebo aj mne môj Chirurgové povedal že mi to vie spraviť laserom že to opichá anestézou Ale ja sa bojím že to bude bolieť a prosím zaujímavá V akej polohe sa to robí že či niečo strčia do análu aby sa otvoril alebo ako to vedia dať dole Nechápem tomu
@nique

nique
8. nov 2022

@klaudia1212 jednoznacne, daj si ich odstranit. Detaily priebehu Ti povie lekar. Ale moj manzel bol pocas zakroku na 4. Je to len ludsky neprijemne. Ani na gyndu sa clovek netesi. Citit budes len maly pich pri anesteze, potom uz nic.

klaudia1212
autor
8. nov 2022

@nique ďakujem velmi pekne a este jedno ako dlho asi zákrok trval??
A aj jemu rohili tie rozbori z toho

olinka91
9. nov 2022

@klaudia1212 mne trval 15 minut v celkovej anastezii, mala som 2 na komecniku 2mesiace po porode, 3mm a 5 mm, niet sa coho bat vermi

olinka91
9. nov 2022

@nique ahoj, mozem sa opytat ako casto chodi tvoj manzel na komtrolu? Mne robili presne pred rokom, a bolo mi povedane ze netreba tam chodit kazdy rok lebo rastu pomaly tie polypy a ze staci o 3 roky

nique
9. nov 2022

@olinka91 3 roky chodil kazdeho polroka. A vzdy mu nasli dalsie. Na poslednej kontrole mu nenasli ziadne, tak kontrola o rok.

nique
9. nov 2022

@klaudia1212 zakrok trva tak 20min. Celkom prvykrat mal bolesti, nechcel po zakroku soferovat a pytal si velmi silne lieky od bolesti. Ale to bolo vo faze, ked mal vazne problemy. Krv v stolici, bolesti pri velkej potrebe atd. Odstranovali mu vacsie polypy a vela. Pri dalsom zakroku ich uz mal 1+3 a mensie, uz ho to tak nebolelo a aj soferoval. Myslim, ze si dal len 1 den nurofen a na druhy den uz nic. Vzorku na histologiu posielaju vzdy. Vysledky mal do 3. tyzdnov.

olinka91
9. nov 2022

@nique posledna otazka, a chodil ku chirurgovi na kontrolu alebo na gastro? Dakujem, lebo na gastre mi povedali ze staci o 3rky, im boli male tie polypy ked chodil polrocne?

nique
9. nov 2022

On chodil na sukromnu kliniku. Samozrejme, kedze si vsetko platil sam, radi ho tam videli castejsie. Ale tak my sme to neriesili, dolezite bolo zdravie.
https://www.proktovena.sk/?gclid=CjwKCAiAvK2bBh...

olinka91
9. nov 2022

@nique dakujem 🙂

klaudia1212
autor
9. nov 2022

@olinka91 a vam ako zistili polipy pri akom vyšetrení prstom len ci?
A prečo v celkovej narkóze?

klaudia1212
autor
9. nov 2022

@nique ano dneska som volala ku tomu dr cena je 50€ ze mam jeden maly ze opicha ten polyp a laeerom urobi ze cca 15min
Ale mam strach po tom co budr ako wc atak

klaudia1212
autor
9. nov 2022

@nique vysledky mal vzdy dobre dúfam?

klaudia1212
autor
9. nov 2022

@olinka91 ale bojim sa ze co pp zajroku ako pojdem na wc a tak a aj tej histologii

nique
9. nov 2022

@klaudia1212 ano, vzdy to bolo ok.

7rebeka11
9. nov 2022

@klaudia1212 mne dr vysvetľoval, že polypy môžu vzniknúť hocikde na sliznici... Napr aj v nose... Mala som v maternici, robili kyretaz v celkove. Netreba sa toho báť

olinka91
9. nov 2022

@klaudia1212 mne robili kolonoskopiu, lebo som sa objednala tam hned ako sa mi objavil lrv a stipanie pei stolici, som si mylsela ze hemoroidy mam ale hemoroidy sa nepotvrdili ale polypy 🙂