Pomohlo niekomu červené víno na spustenie menzesu?

10. máj 2023

Pomohlo niekomu červené víno na spustenie menzesu?
Som 3 mesiace po porode a a nedostala som kramy.
Naposledy som mala 31.3 a už v aprili nie druhe bb nechcem.
A sme použivali kondom tak neviem..
Teraz som so dala červené vino snáď pomôže.

lucka12399
10. máj 2023

No ak si tehotná tak ti červené vino už moc nepomôže 😃

autor
10. máj 2023

@lucka12399 To by som nechcela ale použili sme Kondom tak dúfam že nie🙂

sejjby
10. máj 2023

Kojíš? Ja som dostala prvú menštruáciu až pol roka po pôrode

lucka12399
10. máj 2023

Ono po pôrode to môžeš mat ešte rozhádzané, takze by som sa asi nebála tehotenstva .. a Ano červené vino ževraj pomaha na spustenie. Mne vždy pomohla horúca vana

autor
10. máj 2023

@sejjby Nie nekojím. Ale dúfam že to bude stresom.
Lebo v apríli som mala kovid a mala bola chora..
Ja som stoho už na nervy

lucka12399
10. máj 2023

A koľko ti mešká?

sejjby
10. máj 2023

Mám kamošku čo nekojila a krámy tiež jej prišli neskôr a už je 4 roky po pôrode a stále to má tak, že ich dostane na týždeň pár mesiacov nič a potom zase 😃 spravte si test prípade choďte ku gynekologovi a uvidíte ale myslím si to že to je len kvôli hormónom, telo sa ešte ,, spamätáva,, z pôrodu

autor
10. máj 2023

@sejjby Kiežby ste mala pravdu.

autor
10. máj 2023

@lucka12399 naposledy som mala 31.3

autor
10. máj 2023

@lucka12399 Stači pohar červeneho vína ?

lucka12399
10. máj 2023

Netuším, ja som vino na spustenie nepila. Mne pomohla vždy ta horúca vana

sejjby
10. máj 2023

Skúste test a uvidíte, dajte potom vedieť 🤗

smajlik323
10. máj 2023

Veď si urob test...
Ak si tehotná víno ti nepomôže, ale test ti aspoň ukáže

lilianka28
10. máj 2023

Mne napadlo, keď toto čítam film Pásla kone na betóne ako do Pavlíny v sude s horúcou vodou liali červené víno. Rovno z fľaše. Takže neviem či by pohár stačil😁

Ale teraz vážne, niekomu to pomôže, niekomu nie. Ak si tehotná, tak ti to určite nespustí. Po pôrode aj dlhšie môže byť nepravidelne ms.
Ja by som pre istotu zajtra spravila test.

syslik81
10. máj 2023

nie -vino kramy nespusti ... a kludne sa ti este mozu uprvovat hormony po porode .. takze bud si sprav test alebo pockaj

lucia851
10. máj 2023

Skúšala som červené víno aj teplý kúpeľ a vôbec mi to nepomohlo

maxalla
10. máj 2023

Ja sice cakam az o dva tyzdne, ale aby som ti pomohla, idem otestovat to cervene vino... 😁

caroline_
10. máj 2023

Nepomohlo mi víno, ani raz

koniarova
10. máj 2023

Víno to nepomôže. Never takým chujovinám. Urob si zajtra test a keď bude negatívny, je to hormonálne.

veronika0122
10. máj 2023

Čaj myší chvost - rebríček akýsi. Overené nie raz 🙂

nevenka
11. máj 2023

Takto, ja som napriek kojeniu dostala po porodoch menzes velmi skoro, 4, 6, 4,5 a 2 mesiace (4 porody). No a vzdy uz bol pravidelny. No a teraz, po 4.porode, bol v marci a na 37.den cyklu pozitivny ovulacny test a uz som mala stresy, ze to bude tehotenstvo 🤭. No ale na dalsi den uz ovu test slaby, tak to co, ovu bola az 37.den cyklu. Menzes som dostala o 2 tyzdne na to.
Ak si mala anovulacny cyklus, alebo ovu sa proste posunula takto ako mne, tak dostanes az po hormonalnom poklese, ked padne dolu progesteron, ziadne vino nepomoze.
Spravila by som si tehotensky test, ale tak 2 tyzdne po sexe ukaze pravdivy vysledok a ak nic, pockala by som si. Mne lekar odpisal, ze nemusim chodit, ze to takto po porode byt moze, no citila som sa dost zle teda, riadne PMS. No a nakoniec teda po 52 dnoch dosiel.
Alebo potom skusit vyvolavacku? 🤔

bylinka25
11. máj 2023

Sú dve možnosti:
Prvá je urobiť si test.
Druhá, ak je test negatívny, návšteva gynekológa, pichne ti vyvolávačku.
Toto je už dosť dlho, aby si nemala menzes.
Môže ísť rovnako aj o tehotenstvo, takže víno by som neskúšala, ale aj o cysty na vaječníkoch, ja som to mala takto.
Takže, ak ti takto dlho meškajú, neotáľaj, zájdi za svojim lekárom, urobí ti vyšetrenia, poprípade vezme aj krv.

autor
11. máj 2023

@bylinka25 Tehotenstvo si nemyslím kedže sne použivali kondóm. Ale mam výtok ako vodnatý, tak dúfam že dôjde...

bylinka25
11. máj 2023

Ale aj tak by som zašla k lekárovi.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. máj 2023

@bylinka25 Urcite pojdem

lucka12399
11. máj 2023

@jabadabadu ono to nieje myslené tak, že máš 3 dni po kramoch, dáš si vino a dostanes zas kramy. Keď máš tesne pred ms alebo ti mešká tak cervene vino by ti ju mohlo pomôcť spustit

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bylinka25
11. máj 2023

Choď, aby si si bola istá, že je všetko v poriadku.
Myslím, že si na menopauzu ešte mladá, tak to bude iné.

autor
12. máj 2023

@bylinka25
@lucka12399
@jabadabadu
Tak už som dostala ms😇 včera som si dala 2 pohare červeného vína,horúcu vaňu a asi pomohlo som strašne rada..