Posledné štádium rakoviny prsníka

21. sep 2023

Prosím vás, tie čo ste to žiaľ mali v rodine, ako prebiehalo posledné štádium rakoviny prsníka? Máme v rodine ženu, má 84 rokov, berie hormonálne lieky, operáciu kvôli stavu nedali, lenze ta rakovina napriek liekom dosť pracuje, mení sa ten prsník, tvorí sa chrasta,mokva to, boli ju to, metastázy pred štyrmi mesiacmi nemala, ale teraz ktovie...budúci týždeň ide na kontrolu. Tá hrca má už cca 10 CM keď takto človek pozrie na prsník,je v takom rozsahu. Určite sa už blíži koniec,len je človeku ľúto,koľko bolesti musí vytrpieť. Ako to u vašich blízkych vyzeralo už fakt pred koncom? Už prestali jesť a ostali ležiaci? Ja si myslím,že až vtedy je koniec, či? Prepáčte za takéto otázky, no je to ťažké na psychiku pozerať sa na takto trpiaceho človeka...

barborachors
21. sep 2023

riesila by som operaciu v inej nemocnici kde to vyrezu..ano zazili sme v rodine obdobný stav, tiez stary clovek, odmietli operovať, ze vraj to nema význam..tiez ho nechali aj s nadorom v bolestiach. Lebo vsak co ak by pocas operácie zomrel. Tak ho neoperovali a trápil sa az do konca.

autor
21. sep 2023

@barborachors prosím ťa a bolo to tak,že pred koncom ostal ležiaci? Ono vieš, to bolo tak viacmenej na dohode lekár a tá pani, keďže má veľa zdr.problemov a chodí o dvoch barlách, po operácii by ostala už ležiaca úplne, takže to je taký život ležať na posteli o pol roka dlhšie ako bez...

viky_21
21. sep 2023

Neviem ako to je pri rakovine prsnika ale moj otec ked zomieral na rakovinu tak odmietal jest, bol slaby, nevedel spat a strasne mu zacali opuchat nohy. Nastastie nebol leziaci. Snazil sa aspon pohybovat po byte ale bolo to tazke kedze nevladal. Posledne dni uz len sedel a pozeral do prazdna. Pred smrtou sa zvykne zmenit aj farba koze. Hlavne tvar tak zosiveje .. ja som to spozorovala tak tyzden pred tym ako zomrel. Drzim palce. Hlavne nech sa pani netrapi. Je to strasne sa pozerat na takeho cloveka a vediet, ze mu nedokazete pomoct ..

autor
21. sep 2023

@viky_21 ďakujem ti, že si napísala. Veru je to ťažké, ja s ňou nie som,ale mamina ju opatruje, je to strašné na psychiku aj pre mňa, nie ešte keď mamina sa o ňu stara,je to vyčerpávajúce veľmi. Ja som myslela,že ostane človek už ležiaci,lebo starý otec už bol ležiaci a tiež ako vravíš, nejedol už nič. Jej opuchla jedna noha, ale to pripisuje reume. Aj ju boli. Ach,uvidíme,ako to bude ďalej...