Postoj gynekológa - kvasinky

gesture
18. júl 2023

Opakovane trápim na kvasinky a naposledy som mala pridruženú aj baktériu enteroccocus faecalis! Zmenila som stravu, probiotiká a doplnky stravy. Po dobrati liečby od gynekológa som požiadala o kontrolný ster, o ktorý som doteraz nikdy nepožiadala. Hneď ako som vošla do ambulancie ma z*jebal ako malé decko, že nemám chodiť na kontrolné stery ak je všetko v poriadku. To iste aj minule keď som požiadala o stery kvôli pretrvávajúcej mykoze/kvasinkám a napokon mi našli enteroccocus faecalis! Cítila som sa hlupo, že som až normálne rozplakala! :( ako by som si sama vyliečila kvasinky aj s tou druhou baktériou, ak by mi nepredpisal antibiotiká? Trápim sa už 2 roky s rôznymi prestávkami!

melanta
18. júl 2023

@gesture vymeniť gynekológa. Nie si povinná chodiť celý život k tomuto.

tosomja
18. júl 2023

Zmena gynekológa. Môj gynekológ urobí všetky potrebné vyšetrenia a aj navyše, ak si požiadam. Síce platím za všetko, ale nikdy ma neotočil vo dverách, že ho nemám otravovať požiadavkami, ak mám výsledky ok.

trgypadl
18. júl 2023

@gesture ahoj, hlavne sa tej druhej bakterie neboj ako cert kriza, je to flora Tvojho creva.ak nie je velmi premnozena v pošve nemusi sposobovat tazkosti. Vyskusaj druhého gynekologa, a požiadaj o komplet kultivacie, ci nie je problém aj niekde inde, ako napr chlamydie, myko ureaplazmy atd

domiklik
18. júl 2023

@gesture normálne zmeň gynekologa

gesture
autor
18. júl 2023

Ďakujem baby! Začal mi trepať, že problém je komplexný a že treba zmenu stravy, dlhodobo probiotiká a doplnky stravy na zlepšenie imunity. Nikdy pri žiadnej konzultácii mi k tomu viac nepovedal, nič neodporučil. Dnes mi tvrdil, že sa mám o tom porozprávať v lekárni. To keby som si sama nenastudovala dávnejšie, plus nenavštívila imunologa, ktorý mi odporucil brat probiotiká gynimum ( aj dolu a aj peroralne) + plus Lysgyn a D manoza ( niečo na štýl Candivac), tak by som žila v jednej veľkej čiernej diere! Nie je aj toto náhodou jeho robota, či ma človek k nemu chodiť len odrodit a ende! Už som raz zmenila gynekologicku, keďže mi tvrdila že hrudkove výtoky sú ok, pokiaľ nie sú zelene a nepália 🙂))( po preliečení na ureoplazmu) Tento konkrétny gynekológ mi nikdy nič nepovedal ani o prevencii…až sa čudujem, že som sa tam rozrevala! Nemalo to zmysel, lebo také jelito ako henten si bude v ambulancii krochnit aj naďalej :D Vraj ak mám pridruženú inú baktériu k mykoze, tak ak vyliečil mykózou a namnozia sa laktobacily tak sa zbavím aj tej druhej! Tým pádom sa vieme všetky ženy liečiť samé 🙂))chcela som si len potvrdiť či som naozaj hypochonder a nepreháňam 🙂

gesture
autor
18. júl 2023

@melanta jj, jasne! Len je ťažké nájsť niekoho normalneho

alison11
18. júl 2023

@gesture Ahoj ja toto mávam tiež viac krát za rok aj imunoalergologička mi na imunitu dáva 1x ročne Broncho-vaxon tiež dávam pozor na môčne a cukry aby som čo najmenej jedla,potom je tu bielizeň,ktoá musí byť byvlnená a ak sa spotíš aj dolu treba meniť...proste zrejme sme citlivejšie...Gynekologa mám 3tieho,takže asi je to vnás uvažujem že začnem znovu brať od terezie Hlivu ustricovú z probiotikami tá mi bola dobrá brala som ju jeden čas dlhodobo asi aj rok.

kacena4
18. júl 2023

hlavne si uvedom ze on je študovany lekar nie ty, tak mu nerad co ma a co nema robit (ake vysetrenia).

bessie12
18. júl 2023

@gesture momentalne mam tiez mykozu a liecim sa sama. Kym tu by som sa dostala ku gynekologovi, tak uz budem aj vyliecena. Tiez mi gynekologicka ( na SVK ) nic na to poriadne neporadila a ani nepredpisala, tak teraz vzdy, ked mam mykozu, tak idem do drogerie a kupim si canesten krem s aplikatormi na 6 dni, popripade este nejaky iny krem, ktory si davam cez den. Canesten len v noci a 1x denne brusnicove tabletky s lactobacillus

gesture
autor
18. júl 2023

@kacena4 prosim? 🙂 Ocividne ste zle citali. Ja mu neradim nic, spravala som s k nemu slusne a uctivo! Chcela som len kontrolne stery, po dobrati jeho liecby! 🙂

gesture
autor
18. júl 2023

@bessie12 dakujem za skusenost

gesture
autor
18. júl 2023

@alison11s tou bieliznou to viem, dodrziavam skoro vsetky zasady! Drzim palce, nech sa toho zbavite 🙂

melanta
18. júl 2023

@kacena4 to, že je niekto lekár ešte neznamená, že je nezodpovedný a nemá pacienta na háku. Ak raz niekto má dlhodobé problémy a lekár to nerieši, tak ho treba zmeniť, pretože si titul nezaslúži. A ak má raz niekto opakovane zlé stery, tak kontrola sterov po liečbe je samozrejmý postup. Ak to lekár odmieta, je potrebné ho zmeniť. Je chyba pacienta, ak ostáva u neochotného lekára. Na to človek nemusí byť študovaný.

janewithane
18. júl 2023

@gesture myslim ze v modernej medicine sa uz od kultivacii upusta prave preto ze ti tam moze vyjst vselico, co je aj prirodzenou sucastou miktoflory (napr ta e.f.) a potom sa do toho zasahuje, nasadzuju sa rozne lieky, kremy a ta rovnovaha sa narusa este viac... je to skratka cela veda a hlavne beh na dlhu trat.. aj protiotik moze byt privela a mozes mat lactobacilozu a pod...

1ryba
18. júl 2023

@gesture podľa mňa kontrolné stery po liečbe, ak sa cítiš dobre ti cez poisťovňu nikto nedá urobiť. Zrejme ak by si povedala, že to chceš ako samoplatca, tak by s tým problém nemal.

trgypadl
18. júl 2023

@1ryba myslíš tych par eur co stoji kultivacia? Je to o ochote lekara....

1ryba
18. júl 2023

@trgypadl nie je to o prístupe. Keby si každá žena zamyslela, že chce kontrolné stery, by sa im tam dvere nezavreli a pár eur by to nebolo. Stery sa robia pri probléme. Keď sa človek cíti zle. Ja som si ich chcela zaplatiť a moja milá lekárka mi vysvetlila, že ak som po liečbe a neevidujem problémy, budú to moje vyhodené peniaze.

zuzubb007
18. júl 2023

@trgypadl nieje to par eur, a ak mava kvasinky pravidelne a ziadas ster po dolieceni jasne , ze to nerobia nebudu robit ster 20 x rocne, to mas ako deti chore maju anginu a nerobi doktor po dolieceni znova ster, ako samoplatca nech si zaplati 50-100 eur a je po probleme

gesture
autor
18. júl 2023

@melanta dakujem, lepsie ste to nemohla zhrnut!

gesture
autor
18. júl 2023

@1ryba jasne! ja som ziadala 1x o kontrolne stery 🙂 keby som tam bola varena pecena a ziadala kazdy tyzden o stery, nepoviem nic 🙂 Na zaver diskusie mi aj tak povedal doktor, ze o on mi nema problem urobit stery, tak potom naco ta polhodinova prednaska. 🙂

gesture
autor
18. júl 2023

Dakujem baby za vsetky komentare! 🙂 Vazim si vsetky nazory! Zelam Vam pekny den 🙂

1ryba
18. júl 2023

@gesture to si ty a možno za deň ďalších x žien. Ono keby robia kontrolné stery každej žene po preliečení, tak neviem kedy by stihli ostatné pacientky s problémami vyriešiť. Plus neviem ako by ten úkon lekár vykázal poisťovni. Ster odobratý aktuálne zdravej žene. Načo ti vlastne ten výsledok bude, ak sa aktuálne cítiš dobre? Ono tieto problémy sú ozaj beh na dlhé trate. A treba zmeniť mnoho vecí, možno pátrať aj inde, napr. u partnera, či zistiť napr. potravinové intolerancie. Atď... A netrepem do vetra, sama mám dlhoročné problémy, ale ak sa cítim dobre po preliečení nikto mi žiadne stery nerobí. Či už by to mal byť výter z nosa, hrdla, oka...

zizana
18. júl 2023

@gesture Ahoj. Doktora radšej komentovať nebudem, ale mne veľmi pomohli probiotiká Superdophilus a oreganovy olej.

matqa411211
18. júl 2023

@gesture daj si spravit rozsirene stery, ja som sa takto nevedela preliecit a stale sa to vracalo lebo som mala aj mykoplazmy

macekovam
18. júl 2023

@gesture kúp si gymimum... V lekárni.. Formu užívania si môžeš vybrať. Je výborné.

gesture
autor
18. júl 2023

@1ryba v poriadku, chapem! Dakujem za dlhosiahle opisanie zdr. systemu, plus preco nerobit kontrolne stery 🙂 pekny den zelam! 🙂

gesture
autor
18. júl 2023

@zizana jj, pocula som o nich - pouzivam zatial gynimum dual protect probiotika a citrovital. Ak nepomoze skusim aj oreganovy olej. Ako dlho ste brali ten oreganovy olej?

gesture
autor
18. júl 2023

@matqa411211 dakujem! Skusim! 🙂

trgypadl
18. júl 2023

@1ryba je to o prístupe, som zdravotník,nejaky cas som pracovala na gyn ambulancii, takze viem o com hovorím. to, ze si sa uspokojila s odpovedou Tvojej lekarky, tak to je uz na Tebe 😉

trgypadl
18. júl 2023

@zuzubb007 pozri sa kolko stoji kultivacia, a ak ziada o kontrolnu nevidim problem, ale je to o lekaroch, nedajbože im clovek povie svoj nazor, ze by chcek kontrolnu kuktivaciu, tak je ohne na streche, lebo si pacient sam ordinuje🤦‍♀️je to o komunikacii, da sa to povedat aj normalne