Potraty a hustá krv

knrk
7. mar 2017

Pisem sem 1.x takze ak tato tema dakde uz je tak sorry.
Mam za sebou 3 potraty: 2x 9tt a 1x 6tt .
Po prvom potrate odpoved dokt.ze sak mam 30r. A je to normalne...Po 2.potrate som sa vypytala na rozne vysestrenia a na hematologii mi zistili hustu krv Leiden.mutaciu..Dohoda s dokt.bola ze ked budem opat tehotna tak mi zacne pichat injekcie na riedenie krv. Ked som 3.x otehotnela tak pokym som sla k svojej gyn. A ta na sone nic nevidela tak som musela ist na krv a az z nej to bolo vidiet a potom som utekala na hematolgiu nech mi pichaju injekcie zas som potratila...☹ Chcela som od dokt. Nech si injekcie davam uz skor pred tehotenstvom ale ze to sa neda...nemate niekto podobnu skusenost? Lebo uz nechcem skusat tehotenstvo a dufat ci to k dokt.stihnem

jankaga
7. mar 2017

Vymen hematologa. Co si si pichala?

knrk
autor
7. mar 2017

Hematolog je primar v nemocnici a k nemu ma moja dokt.rovno poslala..nepichala som si este nic...boli sme dohodnutí ze si budem pichat ked najblizsi.k nemu pridem tehotna ale kedze som ten den potratila rano ako som k nemu sla tak uz to bolo zbytocne...a ked som bola za jim neskor tak povedal ze skor sa to neda brat iba ak som tehotna....ale boli sme aj na Genetike s priatelom a stvtok poobede idem po vysledky tak uvidim ci daco aj tam neni...ale skor si myslim ze zas sa tam budem tocil len okolo tej hustej krvi.

alilka
7. mar 2017

@knrk ahopj...som vo velmi podobnej situacii,len musim uznat ze moja gynekologicka sa k tomu postavila uplne inak,ako ten tvoj..v prvom rade je blbost ze skor sa to pichat neda..ja som pred rokmi potratila 4x,prve dvojicky v 10tt,MA..ostatne 3 potraty,v skorom stadiu vzdy okolo 6tt..az potom mi zistili trombofilny stav a mutacie krvy..teraz sme sa rozhodli pre babo(s inym partnerom),3 mesiace sme sa snazili a zadarilo sa,zial znova som potratila,usg mi ani nerobiola,kedze som HCG v krvy mala iba 35 ked som to zistila a o 4 dni uz len 26..podstata bola ta,ze fraxiparin som si pichala cele tie 3 mesiace odkedy sme sa zacali snazit,aj kazdy den som brala prednison..teraz zacnem znova vysetrenioa,hoc toto tehu mohlo byt len biochemicke..predtym som pri potratoch zacala stale spiniik,ci krvacat..teraz nic,takze bol ten potrat rozdielny od ostatnych..stalo sa m i to len teraz v piatok,takze este som ani nezacala krvacat ani nic..jednoznacne sa posun k inemu lekarovy ak je tvoj tak neochotny a husti ti somariny do hlavy stylu ze sa to neda 🙂

19dominika79
7. mar 2017

ja som ttiež potratila 3 x, tiež mam trombofíliu, a predsa sa podarilo a máme 3 deti, musim povedat , že ked som potratila prvý krát, tak tonikto neriešil, že sa to stáva, potom sa mi narodila dcera, bez akýchkolvek komplikácii pri tehotenstve, zdravá 3,600 kg, potom som znovu potratila, a až následne to začal riešit môj gynekológ, a to tým , že mi dával anopyrin, pred tehotenstvom, potom v tehotnosti, no v siedmom mesiaci som sa rozkrvácala, a vtedy mi to zmenil na fraxiparín, že je šetrnejší, tak som donosila moje druhé dieta, aj ked som od siedmeho mesiaca do deviateho musela ležať, kvôli placente praevia, porod bol cisársky, narodila sa mi syn 2,500 kg, dalšie moje tehotenstvo dlho nevydržalo, potratila som treti krát v 7 týždni, pokusili sme sa o dietatko ešte raz, ato ajnapriek mojmu veku 35 rokov, som bola už riziková, tužba po dalšom dietati všetko prekonala, a tak som tiež brala anopyrin, a le len do tej doby , kým som nemala potvrdené od gynekologa, že som uspešne otehotnela, potom nasledoval fraxiparín až do konca tehotenstva, bolo to tehotenstvo bezproblémove, uplne parádne, najviac som si ho užila, i ked s obavami, normalen som chodila do zamestnania, nepracujem totiž manuálne, takže dalo sa.narodilo sa naše krásne slniečko , diečatko 3,600 kg, pôrod úžasný, s manželovou podporou, a prirodzený, jedna hodina a dvadsať minút...... no taký môj príbeh , dufam ,, že povzbudí, možno sa niekedy netreba vzdávat...treba veriť, že sa to podarí

knrk
autor
7. mar 2017

Moja gyn.je mlada...kedze nastupila miesto mojho stareho dokt. A na vsetky vysetrenia som ju skor ja hnala nech ma posle nez ona sama..a na hematologii dokt.nechcel ani pocut o tom ze si dam daco skor ako budem tehotna....ubidim co mi stvrtok povedia na genetike a u nej sa nejak popytam na tu krv a ci mi odporuci ineho hematologa....

jaris84
7. mar 2017

@knrk určite sa da fraxik pichať už pred tehotenstvom. Mne na hematogii kazali začať pichať hneď ako sa rozhodneme PLANOVAT a nie až po potvrdení tehu- to už môže byť neskoro

vanmonka
7. mar 2017

Injekcie ti môže predpísať aj gynekológ, ja som si tiež pichala hneď ako som zistila , ze som tehotná, teda od cca 5tt.na hematku má objednali až o mesiac a to by som asi zase nedonosila keby čakám na nich...Žiadaj ich od gyn hneď ako bude pozitívny test...Držím palceky😉

terezka1947
7. mar 2017

@knrk no....moja kamoska mala prve babatko uplne bez problemov,potom zopar potratov a potom zacali riesit krv
neviem presne co a ako...ale asi tiez fraxiparin si pichala,ale viem,ze ona si telo na tehu musela fraxiparinom pripravovat,skratka,planovala tehotenstvo,uz si pichala injekcie a potom vyssiu davku pocas celeho tehu a krasne dalsie deticky ma
urcite sa vela pytaj a mozno aj zmen gynekologa
ja som napr.chodila v vychytenej gynekologicke a tesne pred porodom zistila obrovsky problem mladulinka gynekologicka,kt.ju zastupovala-keby nie jej-dietatko a porod by dobre nedopadol,ani rpe mna a ani pre dietatko....takze,niekedy to ani nie je o veku...skor mozno o zaujme,nie rutine....a niekedy je aj dobre vystriedat lekarov,najma,ked clovek citi,ze nieco ok nie je...

knrk
autor
7. mar 2017

No my s priatelom sa snazime uz 2 roky. Mam ted 32...dakujem baby ved ja uz te injekcie dakde zozenem🙂

knrk
autor
7. mar 2017

No vidim to ze ted ako si pojdem po vysledky genetiky tak tam poriesim aj noveho hematologa..moja gyn.mi neda nic urcite, je vidiet ze ked som jej doniesla papiere z hematologie o tej hustej krvi nic nevedela...toho hematologa si poriesim a asi naozaj uz vsetkych dam do pozoru ze dieta planujeme lebo toto skusanie ma uz nebavi a zjavne iniekcie nestihnem zacat brat takze jedine pred.

angd
8. mar 2017

Tak ma napadlo, ci tvoja obvodna ti to nemôže predpísať? Aspoň anopyrin? Ak nie,zmen tých doktorov, ved to musí byť strašne :(((((.

bibina224
8. mar 2017

Tiez by som volila najprv zmenu lekara. Mozno by mal k celej veci iny pristup a skusil by iny sposob liecby a veci by sa pohli spravnym smerom. Je najhorsie mat zleho lekara, ktory ti nevie pomoct. Potom staci zmena, lekar bude mat iny pristup a isto by sa to pohlo. Skus to tak a budeme drzat palce

monika784
9. mar 2017

Existujú aj tabletky myslím že sa to volá anupirín na riedenie krvy ale to všetko by som prekonzultovala s doktorom možno aj s viacerimi 🙂

knrk
autor
9. mar 2017

No dnes som bola po vysledky Genetiky..vse s priatelom mame OK..a mame sa snazit dalej a uz ma vyprevadzala...tak som jej do toho skocila a pytala som sa snad na vsetko mozne co teraz a sama bola prekvapena ze neberem este Fraxiparin..tak som sa pytala ci mi nevie odporucit ineho hematologa a teda idem sa obj.k druhemu...dufam ze ten mi uz predpise co mam brat...ma porazi...neviem si predstavit ze tam idu baby ktore doveruju dokt.a na nic sa nepytaju, nemaju ziadne info a tak sa len motaju a nic nevyriesia...ved ja som si tam pripadala ze viac o tom viem jak dokt.keby si neotvorim usta tak ma poslu domov a mame sa dalej snazit...☹

monka_brumka
13. mar 2017

Ahojte.Ja mam nasledovnu skusenost. Po prvom potrate (5t) som si vydupala hemato testy kde mi zistili leidena.Bolo mi povedane, ze inkekcie si pochat nemam, az ked otehotniem.O polroka sa komecne podarilo otehotniet a to som v podstate hned ako mi to lekar potvrdil z krvy, zacala pochat injekcie.O necely tyzden na to som potratila znova. Nikto mi nevie povedat, ci by skorsie pochanie injekcii situaciu zachranilo.Doktor vsak spomenul ze by sme mohli nasadit Anopyrin, ze to mozme aj pocas snazenia.@knrk chcem sa ta opytat na tie geneticke testy-to bolo u genetika?co to obnasalo?ako dlho ste cakali na vysledky?dakujem

majba
13. mar 2017

@monka_brumka ja chodim do košíc do homeomediky k dr. Hulikovej. Ona mi zas odporucala pichat si clexan aspoň šesť týždňov pred otehotnenim. Zdá sa mi neskoro pichat až po potvrdení tehotenstva.

ankare
13. mar 2017

Veľa zdravia posielam! A nech čoskoro držíš v náručí zdravé dieťatko!

monka_brumka
13. mar 2017

@majba no ved toto.Mne sa to tiez zdalo neskoro, ale gynekolog a hematologicka mi tvrdili,ze ked sa budeme snazit o dieta rok/dva, ci si potom tie injekcie chcem pichat tak dlho.Ja stale ze ano, ale nedali mi suhlas☹ clexan ma rovnaky ucinok ako Fraxiparin?

majba
13. mar 2017

Hej, clean je to isté ako fraxiparin. No a ja som sa svojej hematologicky pytala, či mám pichat pol roka kým sa zadari a ona, že aj rok ak bude treba. No a pichala som ozaj dlho kým sa zadarilo. Asi je čas vymeniť hematologicku...

knrk
autor
14. mar 2017

Monka_brunka : ano Genetika...v Nr -Genet... poslala ma tam moja gyn., bol so mnou priatel, pytala sa nas rozne otazky a rodine a chorobach a obom brala krv, vysledky sme mali o 3 mes., a kedze bolo vse OK jek praca skoncila...a ze mam hladat inde problem....talze idem znova druhemu hematologovi a ten predpokladam ze mi uz predpise flexapirin...nenecham sa odbit ze az ked budem tehotna ich budem brat kedze som to minule nestihla ze som potratila tesne pred jeho navstevou

knrk
autor
14. mar 2017

Po 2.potrate som bola na hematologii a po 3.potrate na genetike

julciatko1
23. aug 2017

@knrk ahoj
🙂
Chcem sa len spytat, kde si potom sla k druhemu hematologovi? Lebo citam, ze na genetike si bola v Nr, tak asi budes z okolia, ako ja.
Ja mam hematologa v NR v hemomedike, tam mi spravili aj vysetrenie krvnych dosticiek, ktore by mi nevedeli spravit ani v nitrianskej nemocnici, je to strasne podrobne vysetrenie. No a prisiel na to, ze sa mi dosticky zhlukuju nejako dokopy, a ze bez anopyrinu a fraxiparinu sa nam nepodari otehotnet. Zacala som to brat hned v prvy den menstruacie a na 20. den sme boli na vklade embrya. Bohuzial mame to komplikovanejsie aj po inych strankach, preto sme museli podstupit ivf. Nevydarili sa nam uz dva vklady a po druhom mi zistili toto s tymi dostickami. Teraz cakam, ci to konecne vyjde, alebo zase len smutok...
Zaujima ma ako si nakoniec dopadla. Diky 😉

knrk
autor
23. aug 2017

ahoj. no ja som zmenila gyn.-Obert a zmenila som aj hemtat. -Šabo...On mi.aj predpisal Fraxapirin a Anopyrin na 3mes.ale nic mi to nepomohlo...prave som to dobrala a ide na konzultaciu ku gyn.ze co teda dalej....hemat.mi kazal este zistit krv.sk ci neni problem v Rh faktore...Priatel si uz zistil krv ma A+ a kedze moju krv.sk.nik nema tak chcem aby mi urobil testy...inak neviem

knrk
autor
15. feb 2018

ahoj..zmenila som gyn aj hemat...predpisal mi anopirin ktory som brala...zas som otehotnela ale bohuzial aj potratila 7tt...a to som si injekcie fraxiparin nasadila sama hned ako som mala 2 ciarky na teste..moj gyn mi odporucil uz kliniku na umele oplodnenie kedze si uz zjavne nevie so mnou rady..takze bohuzial anopirin ani injekcie mi nezabralu☹