Potrebujem radu od gynekologičky

xela555
23. aug 2022

Dobrý deň je tu prosím nejaká gynekologička ktorá by bola ochotná poradiť? Súrne 🙏 ďakujem veľmi pekne

ps_sk
31. aug 2022

Ešte máličko k téme. Trisomy testy sú pomerne spoľahlivé, čo má podľa obrázku potvrdené. Nie sú úplne 100 percentné, ale to nie je ani amnio. Máme aj prípady keď po negatívnom amnio vyšetrení sa narodilo dieťatko s Downovým syndrómom...

Takže je na zváženie či vôbec takéto vyšetrenie absolvovať.

No a deti a ľudia s DS v posledných rokoch výrazne napredujú. Aj vďaka rôznym terapiám a pokroku ale aj vďaka tomu, že sa im rodičia venujú a začleňujú do bežných škôlok a škôl. Každá generácia je na tom lepšie a lepšie. My napríklad chodíme aj občas na rôzne terapie a tam je DS najmenší problém. Zväčša sú tam predčasne narodené deti, DMO a pod. Pritom nikto z nich nebol v brušku diagnostikovaný. Takže môže sa na to aj takto sestra pozrieť , nikdy nevieme čo bude v budúcnosti a už vôbec nie koľko tu budeme my, alebo naše deti. Načo sa zbytočne trápiť niečím čo môže byť čo sa môže stať... Náš syn má 5 rokov a život si užívame. Samozrejme nie je to vždy ružové. Ale to nebolo ani so starším dieťaťom...

nafka0483
31. aug 2022

@majla87 Coze? Kde pisem ze Dankovcik nieco zmeni a davam jej nadeje?
Nie je v tom zozname co tu je screenshot tak ma to prekvapilo ze ako to ked on polozil na Slovensku zaklady prenatalnej diagnostiky.
Co sem pleties ze ci on daco zmeni, neprekrucaj moje komentare.

lalala94
31. aug 2022

@nafka0483 tiež som prekvapená, Dankovčík vedie Sonoclinic v Košiciach a jeho tím lekárov mi nepríde ako nedostatočne odborní, ale je to len môj laický pohľad. V tom zozname je ale napr. Martin Juhás, ktorý vedie kliniku v Myslave a na nich sa valí samá kritika kvôli zlej alebo nedostatočnej diagnostike. Tak teraz nech si človek vyberie…

terezia323
31. aug 2022

@nafka0483
@lalala94 toto je len zoznam lekárov ktorý majú certifikát z fetal medicine foundation preto tam profesor nemusí byť.

majla87
31. aug 2022

@nafka0483 aha, prepaaac 🙈 ja som to pochopila ako komentar pre autorku, ze nech este skusi jeho napriek vysledkom. Ospravedlnujem sa ti

nafka0483
31. aug 2022

@terezia323 Pravda, neviem nakolko "relevantne" su tieto certifikaty a ktore ma Dankovcik, ale je jednym z top odbornikov s celym svojim timom ;)

@majla87 Nieee, som rada ze sme si to vysvetlili 🙂

terezia323
31. aug 2022

@nafka0483 fetal medicine f je najväčšie školiace pracovisko