Predčasné zlyhanie vaječníkov a otehotnenie

mattuliatko30
31. aug 2016

Babulky je mozne otehotniet ak mi bolo z enndokrinologie stanovene..predcasne zlyhanie vajecnikov.??bohuzial ms uz nemam od februara..predtym som mavala skoro kazde 2tt ..mam 35rokov ☹ myslite ze sa da este nejako nakopnut ms...a cinnost vajecnikov ci uz je to stratene ☹ ☹

bosoriak
31. aug 2016

@mattuliatko30 Ja si myslim, ze je to otazka na lekara. Ak mas diagnozu, treba sa jeho opytat, ci sa to da liecit. Ak vsak nemas menzes, t.j. nemas vajicka, tak si myslim, ze sanca bohuzial nie je. Ludske telo ale nie je stroj a neda sa nijako predpovedat, ci v buducnosti aspon to jedno vajicko neuvolni. Na 100% ti nikto, ani lekar, nemoze predpovedat nic.

Smer lekar a uvidis, co ti povie.
Drzim palce.

nomxxx
31. aug 2016

@mattuliatko30 Neviem ako dlho už nemáš menštruáciu, ale najlepšie je asi ísť ku gynekologovi a dať si spraviť hormonálny profil, z toho budete múdrejší. Dôležité je v akej hodnote budeš mať Anti-Müllerov hormón (AMH), ten určuje folikulovu rezervu.

mattuliatko30
autor
31. aug 2016

@nomxxx od februara nemam..vtedy som mala naposledy..na gyne som bola..este asi v aprili a tiez povedal ze to uzavriet nemoze..ze je to prechod..kedze tam nebol ten hormon..asi myslel tiez ten AMH..teraz tam idem 5ho tak sa ho opytam nato..az mi to spravia..lebo hentie vysledky mam z endokrinologie..

mattuliatko30
autor
31. aug 2016

@bosoriak no ved uvidim..co mi dr.povie..lebo mi aj vyvolavacku daval vtedy v aprily..ale nic ms neprisla

bobulazelena
31. aug 2016

No ak by si aj nemohla mat vlastne, tak sa da s darovanym vajickom, ak by ste sa tak rozhodli...
Drzim palce velmi

joannita
31. aug 2016

Ja mam tiez predcasne ovarialne zlyhanie, 9 rokov som sa snazila otehotniet po centrach pre neplodnost ale zial....otehotnela som az s darovanymi vajickami.

joannita
31. aug 2016

Este doplnim, ja menzes mam.

mabybaby
1. sep 2016

@mattuliatko30 ja som na tom rovnako, menzes teda este mam, ale tak vselijako si chodi posledne roky...podla hormonov som uz tesne pred prechodom, AMH hormon takmer nulovy. mam 33 rokov. skusali sme posledne dva roky nejake procedury v centrach pre neplodnost, ale nula bodov, ziadne vajicka...idem zaciatkom buduceho roku na darovane, s nimi je velka sanca otehotniet. takze tak ako baby pisu, treba vysetrit AMH hormon a podla toho ta v centre nasmeruju, ci este s vlastnymi vajkami mas sancu otehotniet.

mattuliatko30
autor
1. sep 2016

@mabybaby dakujem..dam si ho vysetrit a budem mudrejsia..akurat dnes mi dosla ms. Presne po polroku...tak som zvedava..ci sa potom dockam dalsej a kedy.. na endokr.idem v septembri niekedy...poviem az mi aj ten hormon vysetria