Prefuk vajcovodov

natalia2609
6. apr 2012

Ahojte snazilky! 15.2. mi robili prefuk vajcovodov, a odvtedy sa snazime, a zase som dostala. Ja uz neviem, kde by mohla byt chyba. Dr mi povedal, ze po tom zakroku by uz nemal byt problem, len som to vsetko mala tak upchate, ze mi to musel prefukovat na dva krat. A uplne som si myslela, ze sa to podari, nie je to divne, ze este nic? a to dodrziavame plodne dni. Chcem sa spytat, ci mal z vas takuto skusenost a ako to dopadlo. Budem Vam vdacna, zatial uspesne snazilkovanie vsetkym prajem!

aneke
24. mar 2013

@weru3ka ahoj, myslim, ze to naozaj zalezi len na doktorke a na postupe vysetreni, ake zvoli
najskor sa robia vselijake mozne testy z krvi, sleduje sa ovulacia, manzelove spermosky a tak, az potom toto vysetrenie, drzim prsty

weru3ka
24. mar 2013

@aneke aha jasne dakujem pekne uvidim co povie utorok idem🙂

manucao
16. okt 2013

@natalia2609 ahojky..neviem ci si este tu...ale ja idem na prefuk vajcovodov...tiez mam obavy..Dr. mi vravel, ze s to potom podari..mame uz 7 r.dcerku a auz teraz je velky rozdiel..snazime sa vyse roka pol ale az v lete sme to zacali konzultovat s Dr. Manzel ma spermiogram dobry...takze snad ten prefuk pomoze. Moja mamka ostala hned po prefuku tehotna.A to sa snazili 4 ro.a az po 4 r. jej urobili prefuk..je to uz 34 rokov..a vysledok som ja 😀 😀 😀

darmamato
7. nov 2013

ahoj mozem sa niekoho opytat co si myslite ked sa snazime 6r.a nic a teraz ma poslala na prefuky a ani som nepotratila a nemam akoze iny zdravotny problem len to ze som zatial neotehotnela ci mam vobec take nieco podstupit alebo ist na nieco menej bolestive.dakujem

evkag
10. nov 2013

Ahojte, dnes mi bolo oznamene, ze okrem ondokrinologie a spermiogramu mam absolvovat laproskopiu kde pri pefuknu vajcovody. Zistia teda ci su priechodne a pri tom mi prepichnu sj vajicka nejake,a by sa lahsie uvolnovali. Mam nepravidelny ciklus pri krotom vobec nemam ovulaciu.Robit mi o bude MuDr. Suchanek v Kosiciach. Nikdy v zivote som nebola v nemocnici a uz vobec som nebola operovana. Mam z toho divny pocit, zatial to nieje strach, co mam cakat? Snazime sa uz rok a pol a nic......

zabkazabicka
14. apr 2014

@veselavrba ahoj ak by som sa ta mohla popytat na tu laparku....pred zakrokom ta aj cievkovali davali ti kateter?kde ti to robili...a nenavrhli ti inseminaciu? dakujem za odpoved...

zabkazabicka
14. apr 2014

@evkag ahoj ja ma presne taky isty problem...tiez mam ist na prefuky laparkou a som z toho taka zmatena...pitom by som mala absolvovat este dva krat iui a ked nic tak umele oplodnenie...mam z toho take zmiesane pocity najma z tej laparky ;(

evkag
14. apr 2014

@zabkazabicka nemas sa coho bat, mne to robili na gynde v KE bola som v nemocnici 24 hod. Robili mi to v plnej narkoze, ziadn bolesti. Fakt mozes byt kludna......len mne to nepomohlo, nas tiez bude cakat CARE. Ako prebieha to IUI????

zabkazabicka
15. apr 2014

@evkag iui je úplne v pohode len u mňa to bolo dosť komplikované lebo hneď po zákroku som mala hrozné bolesti ats má zvýšenú teplotu a bolo mi zle vraj to nie je bežné ale mne sa to stalo preto mám pred iui rešpekt.... Ako dlho sa snažiť otehotnieť? A zistili ste niečo na tej laparoskopii nebolo ťa potom hrudník kedy si mohla fungovať úplne v pohode

evkag
15. apr 2014

@zabkazabicka no potvrdili ze vsetko je priechodne......to je cely vysledok. Hrudnik ma nebolel, len v jednej poloje, takom polosede, som sa nemohla nadychnut :-P ale takuto polohu som si dala asi dva krat. Normalne som fungovala v pohode, aj som stromcek postavila s kamoskou aj navarila.....ako nebehala som maraton, bola som doma kedze to bolo pred Vianocami,a le ziadne bolesti, ziadne teploty, nic. a minimalne rezy mam...... to IUI robia pri vedomi, ci uspavaju ci ako? viem ze IVF je mimotelove oplodnenie nie? a to IUI???? Asi nas to fakt neminie ☹

zabkazabicka
15. apr 2014

@evkag ahoj inseminácia vobec to nebolí samotný zákrok je to že od muža zoberu spermie prečistia ich a vložia do teba je to úplne v pohode krátka záležitosť ale ja osobne som mala s tym problém ivf je mimotelové oplodnenie ale sú tiež rôzne typy ja sa stále odhodlá vám na tú laparku bojim sa najme tej narkózy a tie dierky v bruchu sú v pohode nemáš veľké rezy a čo teraz vam odporučili

evkag
15. apr 2014

@zabkazabicka rezy mam tri asi 1cm velke, jeden v pupku, dve uplne dole pri vajecnikoch. Ja som sa velmi prevelmi bala narkozy, aj v nemocnici som od strachu plkala!!! Ale bolo to zbytocne. Nic ma nebolelo, nebolo mi zle ani nic. po narkoze ma prebraliobvolala som cely zoznam ludi a potom som na hodinu a pol zaspala. Vecer potom som uz volala segre nech pride, tak do 8 vecer pri mne bola a rehlili sme sa ako opice. Sestricky povedali, ze dlho taku pacientku nemali co po zakroku stihne aj sestru zabavat! Mala som cievku to mi akurat vadilo, ale inak v pohode uplne.
A kde ste boli na IUI? Mne povedali ze vajcovody mam teda ciste a potvrdili teda to PCO, manzel mal nie velmi idealny spermiogram, preliecili nas na nejaku bakteriu, ktore moze psoobovat to zbiehavanie spermii, teraz cakame za vysledkami a o dva mesiace opätovny spermiogram a potom sa uvidi ze co a ako.

zabkazabicka
17. apr 2014

@evkag ahoj tak to by bolo fajn keby som to takto zvladla...a kde si bola na tej laparke? co je to PCO? iui mi robili na sliaci cely zakrok uplna pohoda ako bezne vysetrenie...a hned po nom totalna bolest...ze jedna z dvesto to mava a ja som vzdy ten stastluvec co vsetko ma 🙂 je to pohoda nemusis sa bat...ja sa adi pojdem bud.tyzden opytat mojho gynekologa na tu laparku a ideme na to ;(...a preco ti nenavrhli iny sposob prefukov ten co nie si v narkoze?

evkag
17. apr 2014

@zabkazabicka neviem preco,ale ten co nieje v narkoze je vraj veeeelmi bolestiva zalezistost! PCO je ochorenie, v ktoreho skupine si :-P Polycysticke ovaria 🙂

zabkazabicka
22. apr 2014

@evkag ahoj asi niesom v ziadnej skupine som tu nova neviem sa este tak orientovat....ja pco nastastie nemam...a ty si si sama rozhodla ze chces ist na laparku ci ta oni odporucili...a v ktorej faze cyklu si na tom bola? dlho ta na to objednavali?

evkag
22. apr 2014

@zabkazabicka Odporucil mi to lekar, ktory povedal, ze je to prva vec, ktoru urobia v CARE a za peniaze. Sla som tam po menstruacii a objednanie trvalo asi tri tyzdne aj to kvoli poistovni. Cca tyzden trva poistovni kym dostane papiere a schvali to. A mne vyhovoval termin pred Vianocami, aby som sa zotavila kym som bola doma.

veselavrba
25. apr 2014

@zabkazabicka ahoj ak chces mozem ti napisat viacej do spravy.

zabkazabicka
26. apr 2014

@veselavrba aveselavrba
@veselavrba ano budem rada ked mi viacej napises dakujem 🙂

babulka6783
3. máj 2014

Ahojte bývam krátky čas vo Vranove nad Toplu a rada by som si tu našla kamarádky budeme mat o čom určie komunikovat tieš mam za sebu neuspešnu IVF

babulka6783
3. máj 2014

@darmamato
Ahoj ja si mislim,že to zaleži od lekara prvý krat som bol na priefukoch v roku 2010 povedali mi že možem mat deti,a stále nič teras som sa prestahovala a terajšia lekarka ma poslala hned na kliniku do Košic na umele oplodnenie predtim som opet podstupila priefuky kvoli kontrolnemu vyšetreniu a zistily že mi predchadzajuci lekar povedal hlupost a ušš dávmo som mala byt na IVF,nie aš po piatich rokoch tak teras mam za sebu IVF,neuspešne tak chceme skusit opet druhy pokus

darmamato
4. máj 2014

@babulka6783 Ahoj podstupila som uz prefuky ako bolo to v pohode ziadne bolesti ani nic len pupok zasiti zistily mi ze lavy vajecnik mam neprechodni da sa aj tak otehotnej ale akosi stale nic.Prosim ta IVF je umele oplodnenie?

babulka6783
4. máj 2014

@darmamato
Ahoj ano IVF je umele oplodnenie.tak mne zistili neprechodnost vaječnikov a nemam šancu otehotnet normalnou cestou

luciaq
4. máj 2014

mne robili prefuky dvakrat a po oboch som otehotnela. prve tehu som sice babo potratila ale vinou inej diagnozy,ktoru mi zistili az pri druhom tehu.ale po prefukoch sa mi fakt hned prilepilo. 😉

mishelinda
26. máj 2014

Ahojte dievcata, mozem sa spytat v ktorej faze cyklu sa robia zvycajne prefuky vajcovodov? Je to jedno alebo ako? taktiez, ak to podstupim, budem mat neskor nejake bolesti, problemy..Ide o to ze chcem ist na dovolenku a neviem ci to mam podstupit este pred dovolenkou..a potom sa uz len snazilkovat... :D 🙂

mircalla
26. máj 2014

@natalia2609 Tak ja neviem, ale prefuk vajcovodov sa uz robi minimalne a vacsinou to nie je ziadna zaruka

mishelinda
26. máj 2014

no mne to totiz doktor odporucil ako dalsi krok..ovulacia v poriadku,spermiogram tiez..tak este prefuky mam ist..len neviem ci to mam riesit pred dovolenkou..aby som tam nebola zbytocne ubolena..

katka454
9. dec 2014

Ahojte dievcata, moja gynekologicka mi odporucila ist na "prefuk vajcovodov" - vystrenie priechodnosti ultrazvukom. Chcela som sa vas opytat na vase skusenosti, ako to prebieha, v ktory den cyklu sa to robi, a kedy po vysetreni mozeme mat sex a snazit sa o babatko. Ci ste mali nejake bolesti hned po vysetreni a pod. Dakujem za vsetky odpovede.

xena11
10. jún 2015

@huma ahoj si presne moj pripad, s manzelom mame vsetky testy ok a preto idem na prefukovanie uz buduci tyzden....prosim ta napis mi ci je to bolestive alebo da sa to zniest....alebo nejaku oblbovacku mi nemozu dat ...ja mam taky strach a to som si presla uz dost ze tam odpadnem asi....:( prosim ozvi sa ze viem co ma caka

xena11
10. jún 2015

@luciaq tak to je super ked si hned otehotnela....a aky si mala pocit pri zakroku ....napis ci to boli....dik

zorka33
10. jún 2015

@xena11 ahoj, ja som bola minuly tyzden na ambulantny zakrok. celkova anesteza, absolutne ziadne bolesti, dokonca nemam ani stehy. do nemocnice by som urcite dobrovolne nesla, takto som bola po dvoch hodinach doma, jazvu v pupku ani nevidno a ta druha vyzera ako skrabanec. super. budes trosku spinit po zakroku a to je vsetko. zaroven mi prezreli laparoskopicky celu brusnu dutinu, ci je vsetko ok a nastastie je 🙂 drzim prsty