Prefuk vajcovodov

00medved
1. feb 2018

Ahoj ..mam zasebou, 2 mesiace robenu folikulometriu zistena nizka hladina progesteronu teraz mam ist na prefuk vajcovodov
Aky je dalsi postup pri priechodnych alebo nepriechodnych vajcovodoch??

noni99
2. feb 2018

@00medved ahoj. Pri nepriechodnosti už jedine ivf alebo operácia teda rozrusenieé zrastou ale tam je vraj mala. Úspešnosť a po rozrušený vraj môžu byť naspäť do 2 týždňov. Tak mi tvrdil Dr.

topasitta
2. feb 2018

@00medved ahoj. Skus teple obklady nna podbrusko z ricinoveho oleja. Kazdy den. Drzim palce.

betulienka79
2. feb 2018

@topasitta na čo sú dobré tie obklady ?

topasitta
2. feb 2018

@betulienka79
Nasla som na nete:

Ricinový zábal
Z ricinového oleje si můžete připravit zábal, jako podpůrnou terapii, především při těchto obtížích:

bolest a záněty spojené s endometriózou
neprůchodnost vejcovodů
nepravidelná menstruace
myomy
chybějící ovulace
podpora zdraví vaječníků, vajíček a dělohy
detoxikace před početím

Jak zábal z ricinového oleje působí?
Zábal z ricinového oleje stimuluje 3 důležité části těla: lymfatický a oběhový systém a játra. Stimulace těchto tělesných systémů pomáhá tělu v léčení orgánů a tkání pod položkou, kde ricinový zábal použijete.

Lymfatický systém

Lymfatický systém nemá “pumpu” pro pohyb lymfy, tak jako oběhový systém má srdce. Zábal z ricinového oleje je jedním ze způsobů, jak lymfu můžete rozproudit. Lymfatický systém odstraňuje toxiny a odpad z oblasti stimulované pomocí ricinového zábalu.

Oběhový systém

I když oběhový systém má své srdce, může být spomalený a prokrvení reprodukčních orgánů nedostatečné. Podpora krevního oběhu ricinovým zábalem přinese do pohlavních orgánů čerstvou okysličenou a na živiny bohatou krev.

Játra

Zdraví jater je životně důležité pro správnou funkci lymfatického systému. Játra, která jsou ohrožena špatnými stravovacími návyky, špatnou volbou životního stylu, sedavým způsobem života nebo vystavením xenohormony, nemohou fungovat dostatečně dobře. To může přispívat k hormonální nerovnováze.

betulienka79
2. feb 2018

@topasitta ďakujem 🙂

00medved
autor
2. feb 2018

@noni99 tak dufam ze to dobre dopadne ..lebo z ivf mam strach

noni99
2. feb 2018

@00medved tak ver ze budu priechodné.

citronely
3. feb 2018

@00medved mne to robili minuly rok jeden priechodny a deuhy menej ale tekutina presla 😂 len doktor tvrdil, ze je tl bezbolestne a to teda aspon pre mna nebolo a to ja zvladnem vsetko. mne potom robili tri inseminacie a az potom IVF

00medved
autor
3. feb 2018

@citronely aj sa ti podarilo otehotniet ?

michellevendero
3. feb 2018

@00medved
@betulienka79
@citronely

Ahojteee 😘

U nás bol takýto začiatok v GYN-FIV:

* 23.10.2017 stery + sono + odber krvi na komplet vyšetrenie.

* 08.11.2017 výsledky OK, až na nízku hodnotu vit. D.

* 22.11.2017 HyFoSy = pravdepodobne zlepené vajcovody.

* 11.01.2018 sme boli na reprodukčnej imunológii v NR = výsledky budú za 4-5 týždňov od odberov.

* 26.01.2018 muž SPG, ale čakáme na morfológiu = bude až za 14 dni od odberu.

* 28.02.2018 mám operáciu v MT: odstránenie cýst z pravého vaječníka + prefuk vajcovodov + hysteroskópia - odber vzorky zo sliznice, nakoľko sa spontánne potraty opakovali = genetiku + infektológiu máme OK.

Potom mám kontrolu na hematológii v MT a na endokrinológii v Ľubochni.

A snáď sa nám túžiacim snažilkám už v roku 2018 v zdraví zadarí 🤰 a 🤱

citronely
3. feb 2018

@00medved nie po IVF som dostala trombozu do nohy. Takze som na liekoch na riedenie krvi a cakam na Ket

citronely
3. feb 2018

@michellevendero operaciu ti odporucili? lebo mne v brne teda vobec,lebo po operacii a odstraneni cyst sa porusi struktura vajecnikov. neviem na gyn fiv som nemala dobre referencie ale snad ti pomozu asi vedia co robia. Ja mam podozrenie na endometriozu a mam velke cysty na vajecnikov. Ale v brne mi tvrdili, ze operaciu mi neodporucaju. Ja pred nou utekam uz od 6/2016 🤪

michellevendero
3. feb 2018

@citronely operáciu mi idú robiť v MT v univerzitnej nemocnici a ide hlavne o vajcovody. Keby som mala len cysty, tak do operácie nejdem, nakoľko každá operácia rapídne znižuje plodnosť.

citronely
4. feb 2018

@michellevendero hej chapem

00medved
autor
4. feb 2018

@citronely tak ja mam vrodenu trombofiliu a rozmyslam ci brat tie lieky na nizku hladinu progesteronu ..atikoncepciu mam zakazanu .takze hormony by som nemala

citronely
5. feb 2018

@00medved mne nic z genetikx nezistili ani trombofiliu, takze lekarka povedala, ze to bolo vyvolane stimulaciou a hormonami. Ja si myslim, ze ked ju mas rodenu a budes na hormonoch mala by si sa poradit a hematologickou co s tym aby si nedopadla ako ja

00medved
autor
5. feb 2018

@citronely tak aj mna to bolelo dost

citronely
5. feb 2018

@00medved uz to mas za sebou?

00medved
autor
5. feb 2018

@citronely ano este doteraz ma to boli ..mam priechodne len lavy vajcovod bol asi upchaty ..tak to dost bolelo

citronely
5. feb 2018

@00medved to ta este mozeaj tri dni boliet, mna to tiez bolelo hlavne v ten den a este som aj jemne krvacala, to ma mrzi ale moj pravy je tiez malo priechodny. a co teraz dalej?

00medved
autor
5. feb 2018

Tiez spinim.nakoniec mi povedala ze mam v poriadku vajcovody asi to prerazili ..teraz mam termin doktorovi a insemincia ale priatel ma malo spermii. Bojim sa brat hormony kvoli tej trombofilii ..ked to mam zakazane od doktora . Kolko ste platili za IUI ?? Ale asi tu v nemecku to bude asi viac

citronely
5. feb 2018

@00medved v brne som platila myslim 100-120€, ale ja som mala tri a nic nepodarila sa ani jedna. Pri prvej som mala pozitivny test po 10 dni a 14 uz bok negativny 😂 tak potom som pri dalsich uz testy nerobila a kaslala na to. ale drzim paste snad ty budes na tom inak. No hormony mas zakazane ale mne povedali, ze kebyze idem do dalsej stimulacie tak ken s liekmi na riedenei krvi. oni o tom vedia, ze mas tu trombofiliu?

00medved
autor
5. feb 2018

.Nechapem preco to nevyslo ked ovulujes mas priechodne vajcovody . Teraz dalej co ?? Dalsie vysetrenia? to je stres pre mna velky ked chodim do car .Vedia ze mam trombofiliu za dva tyzdne mam termin uvidim co mi povie doktor tiez by som chcela tie lieky na riedenie krvi . Inak dotoho nepojdem.

citronely
5. feb 2018

@00medved tak tie inseminacie su menej uspesne, to mi hovorila aj lekarka. To som dako neriesila to je hop alebo trop. No idem teraz na KET tak uvidime 😉 robili mi aj nejaku reprodukcnu inunologiu ale v podstate vsetko ostatne mam v poriadku. Len ja mam endometriozu a cysty na vajecniku takze to mi robi urcite sarapatu v bruchu

00medved
autor
6. feb 2018

Ket?? Musim si to najst na nete .neviem co to je

citronely
6. feb 2018

@00medved kryoembryotransfer, idu vkladat zamrazene embryo

00medved
autor
6. feb 2018

Drzim palce nech to vyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre