Pregnyl pri syndróme polycystických vaječníkov

veronecka15
30. okt 2013

Ahojte baby 🙂 mám takú otázku. Pred dvomi mesiacmi mi lekár diagnostikoval PCO . Hneď mi nasadil Clostylbegit. A presne podľa soňa vyrátal, kedy mám mať ovulaciu . Nevyšlo nám to... teraz, na druhy pokus mi opäť predpísal clostylbegit,ale dostala som aj 2 injekcie Pregnylu a predpísal mi aj Dupfaston. Mala som 4 folikuly zhruba 20 mm veľké. Zabrala vám takáto liečba? Kedy ôžem skúsiť tehu Test? Je riziko mnohopočetnteho tehotenstva? Vopred ďakujem

dadushe
30. okt 2013

@veronecka15 Sama jsem tím neprošla, ale podle mě pokud máš takhle připravené cca 4 folikuly, tak tam riziko více dětiček najednou určitě je🙂 Zvlášť když ti píchnul Pregnyl, který ty folikuly rupne 😀 Vypadá to, že ti doktor podporuje cyklus ze začátku, pak ovulaci samotnou a potom i luteální fázy, takže šup šup, přeju abys měla za chvilku na testu dvě dálnice🙂)

P.S. Jo a po pregnylu těhu-test nejdřív v den vynechané MS, 10-14 dní se z těla odbourává, měla bys falešně pozitivní těhu-test...ještě navíc když jsi dostala "koňskou dávku🙂)

veronecka15
autor
30. okt 2013

Uha 🙂 to znie dosť pozitívne🙂 mne by nevadili ani dvojičky..malá by som to aspoň naraz 🙂 len dúfam že to vyjde..po 2rokoch snaženia by to prišlo vhod 🙂