Prejavy zápalu vaječníkov

mimja12
2. sep 2023

Aké ste mali prejavy zápalu vaječníkov? ( výtoky - aké?, bolesti?). V čom spočíva liečba?

ms1411
2. sep 2023

@mimja12 ahoj. Mala som krvácanie mimo cyklu. Bolesť krížov, ktorá sa ťahala po bokoch až dopredu. Mala som pocit ako by mi niekto lámal panvu. A liečba antibiotikami.

mimja12
autor
2. sep 2023

@ms1411 prosím ťa bolelo ta aj podbrusko? Mala si len krvacanie mimo cyklus ci aj nejaký vytok?

pehavcek
2. sep 2023

@mimja12 mna uz dlhsie boleli krize a a cez bok smerom dopredu.Hlavne na jednej strane a len obcas na druhej.Teraz ma uz boli aj druhy a podbrusko.Na urologii nezistili nic.V pondelok idem smer gynda.Tiez neviem co to je.Nikdy som to nemala 🫤

ms1411
2. sep 2023

@mimja12 začalo to krvavým výtokom bez bolesti. O dva-tri dni sa objavili tie bolesti krížov. A do hodiny od prvých bolestí som sa už krútila od fakt riadnej bolesti. Boleli ma kríže a podbruško skôr po bokoch, kde su vaječníky/vajcovody. Spodok a oblasť maternice ma nebolela vobec. K tomu este zimnica, teplota cca 38, pocit na zvracanie a na bolest nepomohla ani zmena polohy. Taká akútna bolesť trvala cca 8 hodín. Po návšteve lekára a atb sa to postupne zmierňovalo. Krvácala som asi tri týždne. U mna to bolo skôr ako následok missed abort, kedy som mala v sebe tri týždne mŕtvy plod a následnej kyretaze.

kvetinka1510
5. nov 2023

@ms1411 prosím vás aké antibiotiká ste brala ? 🙏

ms1411
6. nov 2023

@kvetinka1510 myslím že doxyhexal