Preventívna prehliadka u gynekológa

30. nov 2022

Chcem sa poradit, ked ma zena narok na preventivnu prehliadku u gynekologa 1x do roka, je to myslene za kalendarny rok ?
Priklad - bola som na preventivke v oktobri 2021... Teda v tomto roku 2022 mam cas ju stihnut do konca roka alebo som ju mala stihnut do roka od poslednej prehliadky, cize do oktobra ?

greta2017
30. nov 2022

Pokial sa nemylim tak ten "narok" na preventivku sa rata po roku od poslednej kontroly. Teda nie skor ako v oktobri 2022 ale myslim ze dalsi rok sa rata od okt 2022 do okt 2023. V tomto obdobi to bude ako preventivka.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_82
30. nov 2022

môj gynekológ mi kedysi povedal, aby som prišla až po roku od poslednej prehliadky, inak vraj má problém s preplatením od poisťovne. Takže ak som bola napr. 1.11., tak ďalší rok mám prísť najskôr 2.11. Tak, ako píše @greta2017 . Keby som bola v novembri a ďalší rok prišla vo februári, tak mi ju nespraví.

zafir01
30. nov 2022

Musíš ísť po roku od poslednej prehliadky. Každých 12 mesiacov to prepláca poisťovňa

unicornlady
30. nov 2022

Áno, aj mne dr. vravela, že nie skor ako o 12 mesiacov. Zubár (napr. ak meníš zubára) ti urobí aj skôr, stačí, že je to nasledujúci rok, môže to byť skôr ako o 12 mesiacov.
Ale u gynekológa to skôr nesmie byť, ako o tých 12 mesiacov.
A teraz, ak si mala prísť v októbri, to už nevadí, že prídeš neskôr o nejaký čas, v decembri, alebo potom január ďalšieho roka. Nesmie sa prísť iba skôr. Neskôr prísť môžeš.

nelca84
30. nov 2022

no ja neviem dievcata, ja som bola vlani v oktobri a tento rok v septembri, sestricka povedala, ze tych par dni nie je problem, ked som sa objednavala

veronika3110
30. nov 2022

Musí byt rozdiel aspoň rok.. keď si mala nárok v októbri 2022 a pôjdeš napr. až teraz v decembri, tak na budúci rok budeš môcť ísť až v decembri 2023, skor nie.. čiže sa ti to tak poposúva

janetinka27
30. nov 2022

najskôr az po roku, ale zavolaj sestricke a opytaj sa

nika11103
30. nov 2022

@veronika3110
@janetinka27
Mne akurát žensky hovoril , že sa to už po novom nerieši , že môžeš aj skôr ako po roku a tak má aj objednával

Ale radšej autorka si zavolaj , povedia ti presne

optame
30. nov 2022

Vsetko zavisi od dohody poistovne s lekarom (gyn, obvodny). Vo vseobecnosti sa preventivka robi u gyn.rok od poslednej +1 den. U obvodneho kazde dva roky.

trgypadl
30. nov 2022

@nelca84 tak prevenciu si nevykaze pod kodom prevencie, ale pod inymi kodmi... Ale narok na prevenciu je az po datume poslednej preventivnej prehliadky, cize po roku

nelca84
30. nov 2022

@trgypadl vykaze si prevenciu, vidim to v apke. Jasne mi sestricka povedala, ze to nie je problem, ja som ju upozornila, ked som sa objednavala.

optame
30. nov 2022

@trgypadl ano,ale nedostane za nu zaplatene ak ju vykaze pod inym kodom... No to je uz na nom a pacient,pokial nie je zdravotnik sa v tom nevyzna a Dr.mu to na nos nevesia.

trgypadl
30. nov 2022

@nelca84 tak mu to poistovna neuhradi

nelca84
30. nov 2022

@trgypadl no pochybujem, ze je taka blba, aby robila preventivky gratis, a ja si davam robit LBC

trgypadl
30. nov 2022

@optame ano za vykon prevencie nedostane platbu, ale ma platbu za vyokny, ktore vykona.. Ale to nieje podstatne.... K otázke prevencia sa moze absolvovať az po roku od datumu poslednej preventivky

trgypadl
30. nov 2022

@nelca84 pozri je to Tvoj nazor ja sa s Tebou hadat nebudem, ale ak si vykaze prevenciu skor, tak po uzavreti mesiaca jej pride vypis zo ZP, ze je porusena periodicita a vykon nepreplatia... To, ze Ty si davas robit LBC je Tvoja volba, a platíš si to sama...ale vykon prevencie u gyn zahrňuje aj nieco ine

nelca84
30. nov 2022

@trgypadl praveze neplatim, lebo union to v ramci prevencie preplaca, preto velmi pochybujem, ze by mi to robila na vlastne naklady

trgypadl
30. nov 2022

@nelca84 oo prepac, ze neviem aku mas ZP, a ze union ma tento bonus.... Ako som vysse pisala, prevencia nie je len o LBC cytologii..pozri nejdem sa s Tebou hadat nema to vyznam

nelca84
30. nov 2022

@trgypadl ved ja sa nehadam, len ti hovorim, ze je nerealne aby bola gyn robila preventivky na svoje naklady, ved to by sa nedoplatila
samozrejme, ze mi nerobi len cyt, ale aj sono...

trgypadl
30. nov 2022

@nelca84 neuveris aj gyn sa moze pomýlit, aj sestricka.... Nepocitaj s tym, ze im pride vykaz bez chybicky, a vsetky vykony preplatene😉