Problém s bolesťou a hrčkou na prsníku

kvetinka_123
31. máj 2019

Ahojte dievčata. Už dlhšie mam problém s hrčkou N prsníku. Je väčšia ako tie "bežné hrčky. Problém je však v tom, že ma hrozne pichá. Vystreluje pichlavu bolest... Davala som si na to octanovu masť.Bola som na sono prsníkov. Dokonca 2x ci 3x..všetko je vraj ok. Neviem čo to môže byť. Začala som brať hak, či sa mi to neupravi, ak to ma suvis s hormonami. Prosím o každú radu.

hope87
31. máj 2019

Pokial ti na sone nic nenasli (napr fibroadenom, cystu alebo tuk) tak to mozes mat kludne zvacsene zlazy prave kvoli tej hak. A zvacsila sa ti a zacala byt bolestiva az po zacati uzivani hak?

kvetinka_123
autor
31. máj 2019

@hope87 praveze hak beriem krátko... Mala som to už dávno predtým. Dlho to trvá už.

hope87
31. máj 2019

@kvetinka_123 no a co ti povedali na sone?? Ved ked si tam ty nieco citis a nahmatas, tak oni na tom sone museli vidiet, co to je...

lubik87
31. máj 2019

@kvetinka_123 si so istá že to ideztej hrčky ? Mňa takto bolel tiež prsník v ktorom má fibrom abolo to ale z chrbtice 👀 mala som stiknute dačo .pomohli masáže a horúci kúpeľ

majloo
31. máj 2019

@kvetinka_123 no a doktor čo na to? Veď ti nemohol povedať len, že všetko je ok, či ? Inak ja som mala podobný problém pred dvoma mesiacmi, za víkend hrča pri bradavke, bolesť brutál koniec...gyndoska má hneď posielala na mamografiu aj sono, nakoniec to bola mastitida mimo dojčenia. Ale neviem si predstaviť dlhodobo chodiť s hrčkou bolestivou. Skús iného doktora, iný názor.

kvetinka_123
autor
1. jún 2019

@hope87 zevraj prsné žľazy...

kvetinka_123
autor
1. jún 2019

@majloo ako sa lieči mastitida?

majloo
1. jún 2019

@kvetinka_123 vieš čo, dali mi antibiotiká na 10 dní a zabrali mi, ale hrčka zmizla až neskôr, pomaličky sa strácala. Ono mne sa to spravilo v čase, keď u som asi rok nekojila. A bolelo to ako sviňa, pri každom kroku, normálne som sa až potila od bolesti.