Problém s intoleranciou

kvartetostudenti
12. sep 2021

Ahojte. Uz som zúfalý. Už dlho mam problém s trávením niekedy zápcha niekedy som na wc často problém s únavou bolesťami rúk ( problém umyt si napríklad vlasy alebo zasrobovat skrutku do plafonu. Mam časté bolesti hlavy ako aj trpnutie končatín zavraty. Navštívil som Neurologiu všetko v poriadku. Robili mi lumbalnu všetko v poriadku. Jedine co akoze zistili ze nábeh na tetaniu. Skúšal som mg skúšal som aj antidepresiva. Nič nepomohlo. Co sa bolesti hlavy týka robili mi mri mozgu aj chrbtice všetko v poriadku. Robilo mi sono ramien rtg krčnej všetko v poriadku. Bol som na odboroch aj na reumatologii všetko v poriadku. ( chvalabohu) napadlo mi ešte ci neskúsim gastronomické vyšetrenie. Príznaky ako unava slabosti problém s trávením aj slabosti a dokonca aj často zvysene zápalové hodnoty v krvi horucku a migrény
by sedeli. Viete mi prosím poradiť pripadne je tu niekto kto mal takéto problémy a naozaj to bola nejaká intolerancia na potravinu?? Mam 28 rokov 2 deti pracujúci zdravý chlap až na tieto problémy. Vdakaaaaa

brumbrumbrum
12. sep 2021

@kvartetostudenti napríklad aj moja kožná mi robila testy na alergiu 😅 mala som všetko ok, lepok som mala kúsok nad, ale v norme.
Skús buď alergologa, alebo sa kožnej popýtaj

kvartetostudenti
autor
12. sep 2021

@brumbrumbrum alergia je niečo iné ako intolerancia

niki969
12. sep 2021

@kvartetostudenti mohlo by ist o celiakiu alebo mozno skor histaminovu intoleranciu. Na to gastro urcite chod.

kvartetostudenti
autor
12. sep 2021

@niki969 vďaka. Už som pochopil všetko okrem tohto. C9 by som zato dal keby som vedel co mi konečne je

babydoll95
13. sep 2021

@kvartetostudenti Áno, môže sa jednať o intoleranciu, trpela som podobnými komplikáciami dlhšiu dobu, dokonca sa u mňa začali objavovať aj psychické problémy - mozgová hmla, derealizacia. Neskôr sa objavil opuch uzlín, bolesti kĺbov stavcov, dýchacie problémy, neurologické problémy - nevedela som rukou robiť nič nad sebou . Test sa dá riešiť aj doma odberom z pár kvapiek krvi z prsta (SEPEA lab. to robí). Ako sa vyhýbam potravinám na ktoré reagujem, som úplne fit 🙂 Odporúčala by som ti následne brať aj omega - 3, pretože intolerancia spôsobuje aj zápal v tele a omega pomáha zregenerovať nervovú sústavu, plus Mg na kŕčové stavy svalstva. Z vlastnej skúsenosti viem, že do 2 mesiacov od eliminácie potravín, som bola fit. Držím palce

kvartetostudenti
autor
14. sep 2021

@babydoll95 táto reakcia ma veľmi potesila! Práve sedím u obvodaka nech mi dá výmenný lístok na gastro pripadne keď už som tu na endokrinológiu. Presne ste popísali moje problémy.