Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s ureaplazmou a inými baktériami

dadadadka123
26. sep 2020

Dobrý deň, chcem sa spýtať, poradiť ohľadom dosť citlivej témy, pretože už som úplne zúfala. Mám 25 rokov a nikdy som nemala podobné problémy gynekologického charakteru a už vôbec nie v takomto rozsahu. Koncom júna som začala vnímať problémy, ktoré spočívali v nepríjemnom zápachu z pošvy a v priesvitnom výtoku. Po návšteve gynekologičky mi bola zistená baktéria zvaná gardnerella vaginalis. Dostala som liečbu s vaginálnymi gulôčkami “macmiror complex 500” na 12 dní. Po dobratí liečby som dostala menštruáciu a znovu som pociťovala tie isté problémy. Takže opakovane som navštívila gynekológiu a oznámili mi výsledok taký, že mám znovu baktériu gardnerella vaginalis, navyše baktériu prevotella bivia , atopobium vaginae, mycoplasma hominis a rovnako pozitívnu ureaplasmu. Pohlavný styk som mala iba s mojím partnerom. Jemu vyšli pozitívne iba mycoplasmy. Naozaj som si to nevedela/ neviem vysvetliť ako je možné, že predtým som mala iba 1 baktériu a teraz toto všetko. Moja hygiena je úplne prirodzená, sprchujem sa 1/2x denne. A po prvej liečbe som mala pohlavný styk iba 1x s mojím partnerom. Bola mi nasadená rovnaká liečba vaginálnymi gulôčkami “macmiror complex 500” plus antibiotiká doxyhexal 200 na 20 dní. Počas celej liečby som brala aj probiotiká Gynimum. Doktorka mi povedala, že po dobratí liekov mám prísť na kontrolu až o 1 mesiac. A teraz nastala situácia, že liečbu mám dobratú a stále cítim rovnaký zápach ako na začiatku s výtokom. Preto mám pocit, že mi nasadená liečba vôbec nepomáha a naozaj nechcem čakať ďalší mesiac, nakoľko mám obavy, že budem iba mesiac zbytočne čakať a po kontrole mi aj tak znovu povedia, že nie som vyliečená. Preto sa chcem spýtať, či mi vie poradiť nejaký odborník, ako postupovať ďalej, či je ešte šanca, že počas mesiaca čakania sa môže niečo zmeniť...alebo či tu má niekto podobnú skúsenosť. Budem veľmi vďačná za každú radu, prípadne skúsenosť.

rebekamarcusko
26. sep 2020

No mne na bakterialnu vaginozu macmirror nezabral, iba dalacin vaginalny krem. Doxyhexal mi na ureaplazmy zabral. No jedine ist zas na vytery. Ja som na to tiez neskutoxne chytlava. Akurat som dobrala dalacin prednedavnom. Raz som sa okupala v jazere a jak som dosla domov, uz som sa citila. Ale zabral hned po prvej davke.

ani_ina
27. sep 2020

Ten zvyšok neviem, ale na ureaplazmy treba aby sa liečil aj partner a sex až po dobratí atb u oboch a negatívnych výsledkoch. Doxyhexal bol pre mňa katastrofa, ale naozaj pomohol. Myslím, že som po jeho doužívaní dostala ešte macmiror alebo nejaký krém tuším, pretože nastalo pálenie, suchosť, začervenanie...a až potom mi doktorka povedala, že výsledky sú na 100 %. Prajem pevné nervy :/

kvetinka945
27. sep 2020

Ja som brala na useaplasmu mesiac doxyhexal a teraz mám veľké problémy s imunitou. Odporúčam si to liečiť aj nejak prírodne. Piť vela pomarančových štiav po dobratí antibiotík. A hlavne kvalitné probiotiká. A veľa vitamínov. Lieky často krát nepomôžu tak ako by mali.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli