Problém zaviesť si tampón

13. jún 2022

Ahojte, na začiatok, nie som decko čo sa nudi. Som dospelá žena ktorá má problém.
Po pôrode som už niečo cez rok. Dostala som prvú MS. Že je to celkom masaker nebudem rozoberať, preto som si chcela dať tampón, ale mám ho problém tam dať. Mám to tam akoby strašne suché, pritom zo mňa tečie hneď ešte len zo sprchy vyjdem a už to kvapká. Veľmi ťažko sa mi zavádza, a keď ho tam dám, tak sa mi nepodarí zaviesť ho hlbšie tak akoby sa mal. No nechám ho aj tak tam, lebo nemám pocit že by mi išiel vypadnúť, necítim ho. No za možno hodinu už zasa pretečie, čiže potrebovala by som možno aj väčší ale ten už pochybujem že by som si tam zaviedla.
Prosím, neviete mi poradiť čo s tým, čo urobiť aby sa mi zavádzal ľahšie. Neviem, či som nejak blbo zašita alebo čo. U doktora po šestonedelí bolo všetko ok. Pred pôrodom som používala iba tampóny, takže viem ako s nimi narábať. Len teraz nechápem čo sa deje. Až som z toho nešťastn. A iba s vložkou nemôžem fungovať. Ďakujem

clavak
13. jún 2022

Skús ku gynekológovi nech ti povie čo s tym

barbie1981
13. jún 2022

Skús použiť tampón s aplikatorom Tampax

savanna
13. jún 2022

Tampon s aplikatorom, kupit si normalne lubrikacny gel a trochu ho vzdy pouzit pri aplikacii.

nerya
14. jún 2022

Skus doktora, pripadne ako rádia baby vyššie tampax s aplikátorom. Mne sa napríklad najlepšie zavádzajú OB Silk touch, obyčajne sú tiež také akoby,, suché,, A idú ťažko. Veľa trpezlivosti 😉

marika142
14. jún 2022

a ked ho zavadzas tak ta nic neboli alebo necitis tam nejaky zadrhel ze kde ta to uz hlbsie nepusti? lebo ved zasita si hadam bola dole a nie uplne hore ci? ako mozem sa mylit jedine s tym lekarom sa poradit nech ta pozrie poriadne preco to nejde.

autor
14. jún 2022

Ďakujem, tiež som rozmýšľala nad Tampax. Vyskúšam

@marika142 nie nebolí ma nič, proste mám taký pocit riadnej suchoty a vôbec mi hlbšie nejde. Ja už nechápem prečo. Pôjdem aj k dr

daja07
14. jún 2022

skus menstruacny kalisok. mne radikalne zmenil dni pocas menstruacie. plus menstruacne nohavicky na prve dni, kedy je menstruacia silna. Konecne dokazem pocas menstruacie spat aj inak ako na chrbte a nemusim skoro rano bezat na wc vymienat pretecenu maxi vlozku.

autor
14. jún 2022

@daja07 nad tými nohavičkami som rozmýšľala aj ja, lebo všade samé dobré recenzie čítam na ne. No neviem si to stále predstaviť, ale asi to risknem. Len neviem, či sú aj na takú silnú MS.... A ten kalisok ako? Keď máš také silné, nestalo sa ti, že pretiekol? Alebo to ako často treba meniť? Ako vieš že už je plný? ... Ten by som tiež chcela niekedy vyskúšať.

lasona
14. jún 2022

Trosku lubrikačneho gélu daj

mauduska
14. jún 2022

pri kalíšku nikdy nevieš, či je plný. To je len skúšaním a sledovaním sa, po niekoľkých cykloch prídeš na to, že napr. v prvý deň ti stačí každých 6-8 hodín, druhý deň treba napr. najneskôr po 4 hodinách - to je môj prípad. Ale každá sme iná. Ja som zo začiatku fungovala na metóde kalíšok (sledujem čas) + vložka. Keď mi pretiekol, nestala sa mi nehoda ale vedela som, že ho teda treba skôr vyliať. Nie je to veda, len trošku sledovania sa trpezlivosti. Za mňa to isto stojí za to, lebo ho mám už 3 roky, nekupujem si ani vložky ani tampony a odkedy ho mám som s mojím telom oveľa viac kamoška 🙂