Problematická menštruácia. Aký je dôvod?

albertova
7. okt 2007

Asi viete, prečo začínam túto tému, i keď možno podobná tu je už dávno vytvorená. Nevadí!?

Ak máte niekto problém s ms, pripojte sa....možno si navzájom pomôžeme 😉

susal
24. okt 2007

Adriana - aby potencionálně mohlo vyzniknout těhu, musí být sliznice vysoká min. 8mm (aby se vajíčko mohlo vůbec uhnízdit). Nízká sliznice znamená, že z nejrůznějších důvodů nenarůstá dostatečně pro vytvoření těhu / samovolné spuštění MS.

Sliznice mi sice dorůstá, ale prolaktin mi zas blokuje OVU. Musím ještě týden vydržet, v po jdu na krevní odběr a v pátek k doktorce na konzulatci .. 😒

kikusa100
24. okt 2007

ahojte ja teiz nie som zastankyna anti ... brala som ju sice len rok ale tiez mi dost poskodila. sice v trochu inom smera.. mam kozny problem, kde musim mat kys.listovu a vit. B6 v norme. antikoncepciou sa tieto vitaminy stracaju z tela.. a tym ze som ju brala sa mi kozny problem zhorsil.. a kym som na to prisla z coho to je tak uz bolo neskoro. lekar vedel cim trpim a predpisal mi anti a ani ma neinformoval o otm co by som mala k tomu brat atd... islo mu len o to, aby som ju brala a asi on mal za to body alebo co.. v tom obdobi internet nebol este v takom rozmachu a jedine normalne info sa mohol clovek dozvediet od lekara. takze mam na anti tazke srdce. a este aj som mala kazdu chvilu zapaly, plesne a kvasinky.. islo mi to na nervy. nastastie som to skoro prestala brat, lekarovi som tiez povedala svoje a na pocudovanie mi nic na to nepovedal a moj terajsi partner ma nikdy nenutil aby som brala anti.. cize to uz nikdy nebudem riesit. aj ked mi lekari pri mojich zdravotnych problemoch odporucaju mat len 2 -max.3 deti a aj to cisarakom 😀 ale aj tak som pevne rozhodnuta ze uz to hltan nikdy nebudem. tak sa drzte.

kikusa100
24. okt 2007

myslela som hltat nebudem pisem ako madar

adriana27
25. okt 2007

A ake mozu byt dovody na nedorastanie zliznice ☹ ?
Nmate s tym niektora skusenosti? ☹ ☹
su to hormony?

1980mat
25. okt 2007

Já se taky přidávám k Vám všem, které máte problémy s MS. Já jsem se HA bránila až do 22,5 roku věku. Do té doby jsem používala jinou metodu HA. Pak ale přítel chtěl, abych začala brát HA a i já jsem v té době byla z HA nadšená. MS byla 4 roky naprosto pravidelná a člověk měl bezstarostný život. Před cca 4 měsíci jsem HA vysadila. Čtvrt roku jsme se ještě chránili jinak a před měsícem jsme se začali snažit. Musím ale říci, že od vysazení mám problémy s MS. První MS po vysazení přišla normálně (byl tam ještě vliv hormonů), druhá přišla 33 DC, ale nebyla to pravá MS, ale jen takové špinění. Třetí MS přišla 38 DC a její průběh byl normální. No a další MS zatím nepřišla a to jsem 41 DC. Musím taky přiznat, že mám cystičky na vaječnících a kvůli nim mám tak dlouhé cykly. Ale v mém případě HA za cysty nemůže. Podle ultrazvuku jsem je měla už v době než jsem začala brát HA a cykly jsem měla delší i v té době před braním HA. Nevíte po kolika dnech meškání by měla jít žena na vyvolávačku?

musilka
25. okt 2007

1980mat no nevim ale já mám tytéž problémy - polycystická ovaria- a můj gyndař mi řekl že na vyvolávačku po 3 týdnech zpožďa. Ale asi to je u každýho jinak nevim..... Ale teď co jsem začala brát bylinný přípravky (kdyžtak písnu do Ip) tak my MS chodí přesně. Je to super. Doufám že se teď dostaví i ovulka.... 😀

1980mat
25. okt 2007

musilko: Díky za radu. Ještě plánuju pár dní počkat a pokud MS do týdne nepřijde, budu asi muset navštívit doktorku. Jsem teď ráda, že jsem HA přestala brát relativně brzy, protože mám alepsoň čas všechny případné problémy řešit. Ale abych pravdu řekla, doufala jsem, že během braní HA cystičky zmizí. Doktorka mi před braním HA řekla, že v polovině případů se to braním HA spraví. No ale před třemi týdny mi dělala ultrazvuk a cystičky tam jsou stále. Zatím s tím nic neděláme. Prý se máme půl roku snažit přirozenou cestou bez jakékoliv pomoci a v případě, že do půl roku nebudu těhu, mám za doktorkou zajít a začneme to řešit.

redkvicka
25. okt 2007

Ahoj musilka a ake si prosim ta brala bylinky? Mozes napisat? Dikes.

pikusa
25. okt 2007

Ahoj holky,tak moje MS po dobrání HA chodila skoro rok pravidelně.Pak začala nějak stávkovat.Upravil mi jí utrogestan,co jsem brala pul roku,ale ted už zase chodí,jak chce.Naposledy to bylo po 53 dnech.Mám taky PCO a navíc máme špatný SPG.
Musilko,jestli mohu,taky bych ráda věděla,jaké bylinky ti pomohly.

adriana27
25. okt 2007

aj mna by zaujimali tie bylinky, prosiim 😒

vilca
25. okt 2007

Ahoj holky, problematickou MS mám už strašně dlouho. Dá se říct, že ji mám asi tak 3 týdny v měsíci. Moje gynekoložka se to snažila řešit různými způsoby, ale nic nepomohlo. Pak řekla, že by se to mělo spravit po prvním dítěti, jenže se tak nestalo. No a najednou překvapení, nemůžu si vzpomenout, jestli jsem MS měla minulý měsíc... Nikam si to nezapisuju, protože bych psala skoro pořád. Vím jistě, že jsem ji měla od 3.9. a pak mám pocit, že dál už nic. A to mi prostě připadá dost podivný. Celý roky pořád a najednou vůbec. Těhotenský test jsem si dělala už třikrát, ale všechny byly negativní. Nevíte, co by to mohlo být? Na gynekologii jsem objednaná až za měsíc, tak nevím, jestli tam mám zavolat... Nechci zbytečně plašit. Máte s tím některá nějaké zkušenosti? Díky za odpovědi 😕

musilka
26. okt 2007

adri máš to v IP 😉

adriana27
26. okt 2007

Dakujem pekne 🙂 🙂

musilka
26. okt 2007

adri prosíííím 😉 😀

1980mat
26. okt 2007

Vilca: Tak já Ti bohužel v tomto neporadím. Já jsem osobně nikdy nic takového nezažila. Mám naopak dlouhé cykly, tak jsem vůbec ráda za to, že MS někdy přijde. Každopádně pokud myslíš, že nevydržíš čekat ten měsíc do další prohlídky u doktorky, tak se objednej, ať si klidná. 😉

nadad
26. okt 2007

Ahoj holky, tak se k vám taky přidám, abych si mohla postěžovat 😉
HAK jsem brala asi 7 let. Po vysazení jsem neměla žádné problémy, menstruace chodila 2 roky po vysazení jak švýcarský hodinky po 28 dnech 🙂 Teď poslední 2-3 roky mám ale vždycky před pár dní špinění- někdy i 5 dní a pak se to teprve rozjede. Samotná menstruace pak někdy trvá 5 dní a někdy jenom jeden den. Je to pěkný blázinec a hlavně mě nebaví ty předmenstruační stavy spojené se špiněním. Skončila jsem na spec. ambulanci kvůli čípku, prý ho mám v pořádku, tak mě doporučili na endokrinologii. Tam mi doktor bez jakéhokoliv vyšetření oznámil, že můžu mít poruchu žlutého tělíska a nasadil mi Utrogestan. Trošku se to zlepšilo, ale po 3 cyklu jsem měla špinění zase 6 dní před mrchou. 🙂Tak jsem ho sama vysadila. Přes rok se snažíme o mimi, ale nedaří se. Tak jsem začala chodit do CAR v Podolí, mám za sebou všechny náběry na horm. profil a je to v pořádku. Když jsem se dr. svěřila se špiněním, tak řekla, že to teď řešit nebudeme, že se budeme snažit co nejdřív otěhotnět. Jenom mi sdělila, že mám zvýš. množství androgenu, ale to prý nevadí. Nevím, co si pod tím mám představit, nemáte s tím někdo zkušenost? 🙂 🙂

Jo, a 10. den mám přijít na ultrazvuk, bude sledovat folíky a řekne mi, kdy na to máme skočit 😉 A po styku se mám dostavit na nějaké vyšetření, kde udělá stěr z děložního hrdla, jestli se spermíci dostávají dál do těla. Znáte to některá???

tak jsem Vás zahltila svými problémy, ale musela jsem to ze sebe dostat 😉

zuzka84
27. okt 2007

NADAD - tak to mam ted naprosto stejne prubehy MS 😒 , taky me to nebavi, navic cykly i delku MS mam pokazde jinou. podle bazalnich teplot ktere jsem zacala merit nedavno ani nebyla ovulace. A prvni ditko se nam zadarilo po pul rocnim brani provery, ktera mi trochu, i kdyz ne uplne, upravila cyklus - tehdy jsem zase mela MS s prestavkami skoro cely mesic - proste totalne rozhazene

nadad
29. okt 2007

Ahoj zuzka 84- před tím než jsi začala brát Proveru jsi měla taky tyhle problémy? Vůbec nevím, co si mám o tom myslet. Dr. mi udělala horm. profil a prý nemám žádné ovariální selhání. Přitom moje menstruace už 2-3 roky blbne, že bych se z toho zbláznila. 😉

alex77
7. nov 2007

ahojte mozem sa pripojit? ja uz mam z toho teda poriadne nervy. najprv som mavala MS tak kazde 2 az 3 mesiace a bola som celkom rada, urcite chapete trvala sice trochu dlhsie tych 8 dni ale aspon to bolo len par krat do roka.
potom sa mi raz stalo - minuly rok v juni ze som ju mala pre zmenu 1 mesiac. to som uz nevydrzala a isla k doktorke - mimochodom 1. krat. porobila mi vselijake vysetrenia dala akesi tabletky a po 6 dnoch namiesto po slubovanych 2-3 to preslo. potom ked prisli vysledky navrhla mi HA. ze po tych 6-9 mesiacoch sa to zvykne upravit. pocas HA bola moja MS pravidelna. tak som tam po 9. mesiacoch isla, uz ako vydata ze by sme chceli babo ze ci ich teda mozem vysadit. no a odvtedy som mala pravidelny len jeden cyklus - ten prvy. potom som zase dostala MS po 3 mesiacoch, dalsiu po dvoch a ta ktoru mam teraz trva uz viac nez mesiac. tak teraz neviem. nie je silna skor len take spinenie ale uz mi to poriadne lezie na nervy. nemam ani cas zajst k doktorke. neviem co s tym lebo to sa ani nemozme velmi snazit. viete si predstavit ako to lezie na nervy mojmu manzelovi 😉
mate niektora podobnu skusenost?

tessie
8. nov 2007

Alex77- ja som mala od vysadenia HA tak nepravidelný ms, že som to vravela doktorke, tá povedala, že to sa upraví, a keď som jej teraz po roku ukázala moj kalendárik, tak skoro zošokovala... Vraj kde som bola!!! Ja som síce mávala každý mesiac, ale 7-10 dní špinenie a potom 2-3 dni silné... Vyzeralo to, ako keby som krvácala skoro celý mesiac, keď to tam bolo pokreslené 🙂 . Dala mi Duphaston a práve ho beriem druhý mesiac. Uvidím, či to zaberie, prvý mesiac to bolo ako z učebnice, a tento mesiac to trošku hapruje. Viac o tom píšeme aj v téme Duphaston-máte skúsenosti?

alex77
8. nov 2007

mne tiez doktorka povedala, ze ms sa zvykne uravit po hormonalnom booooome - teda po tehotenstve. tak teda dakujem pekne. ved my by sme aj chceli babo ale...

zuzula20
10. nov 2007

Ahojte kocky, ja mam sice menstruaciu pravidelnu (plus minus par dni), ale hrozne bolestivu. Viete mi poradit nieco na tie bolesti 😢

veronika13
10. nov 2007

zuzula, nech ťa vyšetrí gynekológ či nemáš cysty, vtedy býva bolestivá MS 😉

zuzula20
10. nov 2007

Ahoj Veronika, uz som bola, aj na sone, mam na maternici utvar (adenomyoza vraj) Mame sa snazit otehotniet a s tymi bolestami mi dr moc poradit nevedel. Analgetika, ale to uz mam vsetko odskusane a moc mi nezaberaju 😠

tessie
10. nov 2007

To fakt môžu byť cysty? Ja som mala veľmi bolestivú ms odvtedy ako som vysadila HA... A takú, že by som sa aj po stene škriabala... Doktorka mi povedala, že na to mi pomôže jedina HA alebo otehotnieť... Okrem toho bola ms aj veľmi nepravidelná, tak teraz po vyše roku mi nasadila Duphaston. Hádam zaberie... Mne na tie bolesti inak nič nepomáha, skúšala som Panadol Femina, ale nerobil mi dobre, tak bud si dám Ibuprofen alebo to pretrpím... Väčšinou to po pár hodinách prejde. Kým som doma, tak si dávam na brucho gumenú fľašu s horúcou vodou na uvoľnenie...

zuzula20
10. nov 2007

Ahoj Tessie, asi by si mala ist na sono.Aspon budes mat istotu, ci je vsetko ok.Aj ja som mala duph, ale po prvom cykle som ho vysadila.Okrem toho ze mi vobec nezmiernil menstr. bolesti, zacala som v strede cyklu spinit.
A panadol femina-slabota. Skus spasmopan cipky, vkladaju sa do konecnika.

tessie
10. nov 2007

Sono mi robila doktorka pred 2 mesiacmi, keď mi predpísala Duph., tak hádam by si bola niečo všimla... Dúfam, že ma prezrela poriadne 🙂 Dík za radu s tými čípkami...

manicka77
11. nov 2007

Ahoj holky, já už to někde psala, ale písnu znova 😉
Přes 5 let jsem brala HA. V dubnu jsem ji vysadila, že už ji jako nechci, ani ne tak kvůli těhu jako proto, že chci být čistá. A od té doby se nic nedělo. V srpnu jsem byla u dr. a ta mi řekla, že mi nedorůstá sliznice, a že v tomto případě mi ani vyvolávačka nepomůže. Dělala mi i nějaké testy a vše o.k. - závěr? Že prý to je pozůstatek HA ještě a že pokud to do října nedostanu, tak dostanu nějaké hormony na srovnání 😠 . Už jsem se tam na konci září chystala volat, no a ona zázrakem sama přišla, sice jen slabě 4dny, ale byla tu.
A od té doby se nic nedělo, už jsem meškala přes tři týdny a chtěla jsem se zase poradit s dr., ale nedovolala jsem se tam... No a dnes přišla mrcha zase sama 🙂 . Jsem ráda, v životě jsem neměla z ní radost, ale dnes mám a to jen kvůli tomu, že nemusím do sebe cpát hormony.. Už je nikdy nechci 😒 .

fabiana
11. nov 2007

Albertova, nemôžeš mať ranku na krčku, ktorá ti krváca? Ide o silné, riadne krvácanie ako pri ms? Ak ti môžem poradiť alebo podeliť sa o skúsenosti, ja som tiež asi rok krvácala, stále som špinila a moja lekárka s tým nič nerobila a keď som zmenila lekára, hneď ma dal do poriadku, spravil mi kryo, to znamená zmrazenie krčka maternice, keď sa vlastne poškodené bunky zničia mrazom a odvtedy, t. j. 4 roky žiadne krvácanie nebolo...

zuzula20
11. nov 2007

Ahoj Manicka77, tak ja som mala podobny problem. Od 15tich som bola na hormon. liecbe a potom som brala HA.Cize takych 12 rokov vkuse na liekoch.Az som sa jedneho dna rozhodla,ze stacilo.Menzes som nedostala 4 mesiace a bola som odhodlana cakat kym sa to samo nespusti, nechcela som ist k dr,aj tak mi dal zase nejake lieky.Cakala som ze sa s tym telo musi samo vysporiadat.Aj tak bolo.Sice mi zo zaciatku chodil menzes kazdy druhy mesiac,potom sa to zacalo samo upravovat na 30-40 dnove cykly a teraz mam pravid. 28 bez akychkolvek liekov 🙂
Takze povzbudzujem k trpezlivosti 😉