Problémy s menštruáciou

22. aug 2023

Dobrý deň, mám 26 rokov, ešte som nerodila. Cyklus mi bežne mešká tak 3-7dní niekedy aj dlhšie pri strese chorobe. Mávam ale dakedy dosť bolesti pri ovulacii a taktiež pred menštruaciou mi býva zle a aj počas že mi nezaberie žiaden liek proti bolesti, som slabá, točí sa mi hlava a niekedy je mi na vracanie. Prvý deň som stale odpísaná. Od malička mám viac testosteronu rastú mi pravidelne chlpy na brade. Idem k lekarovi jasne ale môže to znamenať nejaký problem? Ake sú Vaše skusenosti s podobnymi problemami? Alebo hormonalna nerovnováha?

ninka99865
22. aug 2023

Odporúčam podrobne endokrinologicke vyšetrenie.
Ms ti nemusí meškať len proste nemáš 28 dňový cyklus. Ak je posunutá ovulacia posunie sa aj ms. Ja mávam cyklus 32-34 dňový a nejde o meškanie

autor
22. aug 2023

@ninka99865 brala mi obvodná krv na štítnu a ta bola ok… skusim to spomenuť na gynde lebo už som dlhšie nebola

ninka99865
22. aug 2023

Ale to nieje len štítna. obvodna vie vziať iba jednu jedinú hodnotu a podstatných je asi aj 10. Keď máš vyšší testosterón môže ísť aj o pcos.
Ja som sa strašne trápila s cyklami trvali aj 40-45 dni a to pcos nemám. Až keď som šla na Endo a urobili podobný rozpis vyšli mi tam aj také hormóny čo som ani netušila ue existujú. A dala ma dokopy.

autor
22. aug 2023

@ninka99865 ten testosteron nemam potvrdeny to len skrz to ochlpenie :/