Prvá návšteva u gynekológa v 21. rokoch

kristy2727
10. mar 2022

Ahojte,
chcem sa opýtať na návštevu u gynekológa. Začnem celkovo tým, že lekárov nenavštevujem. Nemám zdravotné problémy ani nič. Prvú prehliadku u gynekogóga som stále odkladala, niečo do toho prišlo, nemala som žiadne zdravotné problémy..Tak som nešla. Menštruáciu mám pravidelnú, bezproblémovú.
No teraz mám už 21 a je mi tam trápne ísť prvýkrát. Viete mi dať nejaké rady ? Poprípade je lepšie ísť k mužovi alebo žene ?
Tie, ktoré mi chcete nadávať, že zanedbávam zdravie a podobne to ani nekomentujte, ďakujem. Je to moja vec.
Za všetky pozitívne odpovede ďakujem vopred 🙂)

irusa
10. mar 2022

Ja mám gynekologičku...kamarátka bola prvý krát u gynekológa ,keď bola tehotná a to mala 33 rokov...takže tvoj vek je v pohode...

denden77
10. mar 2022

ze nemas zjavne zdravotne problemy zial nie vzdy znamena, ze si v poriadku 🤷‍♀️ ja mam lepsie skusenosti s muzmi gynekologmi 😊 rada je len "chod" 😊🍀

mariejenka
10. mar 2022

Ja som prvý raz isla ako 18-rocna, a úplne v pohode. Keby dačo niekto povedal, normálne odpovedz, cítila som sa o.k, a navyse bola pandémia posledné 2 roky tak naco loziť po vyšetreniach, ktoré "netreba" (úvodzovky davam,lebo gyn.vys je potrebné,ale chápeme sa...)
Ci zenu/muza, uz nechám na tebe ja som mala prve ženu lekárku,a potom som presla k muzovi, tu uz som pozerala na odbornosť, vybavenie ambulancie a tak.

jahodka1993
10. mar 2022

@kristy2727 ja som bola u gynekologicky prvý krát v 28 rokoch keď som zistila že som tehotná 😂🤰 takže 21 je úplne v pohode vek 🙂

sim_mi
10. mar 2022

A ak pojdes prvykrat v 22 rokoch alebo 23 alebo 24 atd, tak to bude podla teba lepsie? Uz nic neodkladaj a chod, osobne mi viac vyhovuje zena. Btw moja kamaratka mala roky zdravotne problemy, ktore sa zial prejavovali tak, ze ani lekari neprisli na to, ze to moze suvisiet s gynekologickym problemom, no ku gynekologovi nechodila, lebo bola panna (neviem, ci mala problemy s cyklom) V 30tich zomrela, az na pitve prisli na to, kde bol problem - uplna banalita, este mohla zit.

evkamotka
10. mar 2022

Ja som bola u muza v poslednom rocniku na vs. Neriesil to. Je pekne, ze sa chces k prevencii postavit zodpovedne. Nezabudni na ultrazvuk prsnikov.

googwife
10. mar 2022

Ja som, bola tiež prvý krát až ako 23 ročná-tehotná. Určite ti odporúčam ísť skôr 😉 nieje natom nič strašné je to úplne v pohode a nik sa ta nebude pýtať kde si bola doteraz 😉

reanda
10. mar 2022

ak nemas problemy, radsej tam nechod, lebo oni ti tam uz nejake vymyslia 😀 😉 .. ja som bola u gyn prvykrat tiez az po tridsiatke a nikto nemal ziadne komentare.. ci muz alebo zena je podla mna jedno, zalezi skor na konkretnej osobe lekara

evica17
10. mar 2022

@kristy2727 ja som sla prvy krat v 23 rokoch :p a mam muza, a som s nim spokojna, prijemny...aj ked som bola raz u zastupujuceho lekara, ked mal moj dovolenku a teda ten bol otrasny. A moja rada, ze ked ta sestricka posle do kabinky, nevyzliekat sa hned. Ja som sa dole vyzliekla a on ma vratil ze sa mam obliect, ze najprv sa popyta a tak a az pitom kontroluje odspodu. Tak mi to take blbe bolo

lucia147852
10. mar 2022

Ja som bola 1x v 24 rokoch 🤷🏽‍♀️ Nikto neriešil nič.

kristy2727
autor
10. mar 2022

@evica17 Ďakujejm pekne za radu 🙂

kristy2727
autor
10. mar 2022

@googwife super, vďaka

kristy2727
autor
10. mar 2022

Ďakujem všetkým, ste veľmi milé 🙂

silvike
10. mar 2022

@kristy2727 Ja som bola 1x u gyn. (zena) ked som si nasla 2 ciarky na teste. Mala som 33r. A vobec ale vobec mi nenapadlo citit sa cudne, divne a neviem ako. Sak je to moje telo, moje zdravie, moja zodpovednost/resp. nezodpovednost. Nemala som dovtedy ziadne aboslutne ziadne problemy, nic som od gyn. nepotrebovala, tak som ju neriesila. A Dr. abolutne neriesila, nic nevycitala, nemala ziadne blbe poznamky. 21r. je podla mna super vek a super zodpovedny pristup. Smelo, bez obav.

zuzubb007
10. mar 2022

Nikdo to nebude riesit, hlavne sa objednaj a chod neodkladaj to uz, co sa tyka vyberu tak chlap za mna mala som aj zenu

simonasimka8
10. mar 2022

@kristy2727 ahoj ja som mala tiež takú dilemu že kedy ísť. Niekto hovorí že je dobré ísť v 18, niekto ze po prvom sexe.... tiež som nemala žiadne zdravotné problémy, ani problém s menzesom. Skôr ma presvedčilo to že už dve moje známe mali problém splodiť dieťa. Chcela som si byť tak vnútorné istá ze je vsetko v poriadku.
Prvý krát som bola keď som mala 23. Ísť v 21 nieje žiadna habna , mam sestru ktorá ma 22 a tiež ešte nebola.
Či žena alebo muž to individuálne, ja som si skôr zistila ze kto ma kde a aké majú skúsenosti. Momentálne mám ženu a som nadmieru spokojná.
Vôbec sa nemusíš báť toho prvého vyšetrenia. Ja som tam vtedy bola dokopy 15 min.

mauduska
10. mar 2022

ja som šla prvý raz pred mesiacom, tiež 21 rokov. Prečítala som si doma k tomu pár diskusií, článkov aké vyšetrenia ma čakajú. Bola som u muža, bolo to úplne v pohode. On to vidí každý deň 100x, veľmi ho neohúriš ani neprekvapíš :D

vamajka
11. mar 2022

@kristy2727 21 je uplne v pohode vek a aby si predisla fopa kedy sa vyzliect daj si suknu v kabinke len stiahnes nohavicky, silonky a si pripravena. Mala som zenu isla do dochodku a teraz mam muza. Co sa tyka odbornosti muz je lepsi no je to individualne

ilovepizza
12. mar 2022

@kristy2727 je to v poriadku. mladsia uz nebudes, takze riesit vek je uplne zbytocne. ja som isla tiez prvykrat v 21 a necitila som sa zle. ten vek je ok, lebo je este pravdepodobnost, ze ti naozaj nic zle nemusi najst. a ak nahodou najde, tak je lepsie prist na to skor a zacat skor riesit, ako neskor a mozno mat smolu. “rady” typu, ze nechod, lebo ti nieco najde su dost primitivne, pretoze to, ze o probleme nevies este neznamena, ze ho nemas…takze skus si najst lekara/lekarku a objednat sa cim skor. budes to mat aj skor za sebou a budes mat potvrdene, ze si ok 😉

nataliais
14. mar 2022

@silvike zdravím, tiež nemám gynekológa a mám 27 r a dve čiarky na teste. Nevedeli by ste mi dať kontakt na tu vašu ? Lebo ja ked som už len telefonala do ambulancii, stretla som sa s nie s veľkou ochotou 🙂

slavomira1980
14. mar 2022

Prvykrat som bola "az" v 20tich pretoze skor som nejako nemala dovod. Nikdy nikto sa ma na to neopytal a keby aj, tak by som povedala ze to je moja vec. Zdravotny stav je vysoko sukromna zalezitost a ked ti niekto polozi tu nemiestnu otazku ci a kedy si bola na gynekologii, nieco odvrkni aby sa zahanbil. Ja len hovorim, ze mam appointment. Nic nespecifikujem. Nikomu do toho nic nie je kam idem.

Ostan oblecena az kym ti doktor nepovie ze sa mas vyzliect. Urcite chod v sukni a ano aj ja mam muza. Aj budem mat muza. Zena bola necitliva a vysetrenie ma pri nej bolelo. Muzi su jemnejsi. Odporucam