Prvý menzes po kyretáži

22. sep 2020

Mam taky problem. Kvoli dlhemu špineniu som musela minuly mesiac podstupiť kyretaž. Po kyretaži mi bol nasadeny Duphaston kvoli hyperpalstickej sliznici. Prvy menzes po kyretaži bol o niečo silnejši a trva mi už 7 deň. Každym dňom sa krvacanie znižuje, už je to len taky skor krvavy vytok, niekedy mierne zakrvacam.Som v klimakteriu. Volala som lekarovi, tak mi bolo povedane, že v tomto obdobi može isť o predlžene krvacanie, že je to normalne.Mam obavy čo sa deje. Ake mate skusenosti Vy?

janetinka27
22. sep 2020

ahoj, ja som bola tiez z tohto dovodu na kyretazi. hyperplazia endometria, mavala som dlhe spinenie. po kyretazi som mala asi 6 dni slabe krvacanie, den volna a potom zacala menstruacia, trvala 9 dni a bola slabsia ako zvycajne. ale sliznica uz zasa rastla, doktor mi hned po menstruacii pichol vyvolavacku a dostala som velmi silnu menstruaciu. ak mozes, objednaj sa na kontrolu. aj ked 7 dni este nie je tak vela, hlavne ked vyzera, ze ti uz konci 🙂

janetinka27
22. sep 2020

no a to som zabudla napisat, ze mne nedali po kyretazi uzivat duphaston, preto mi asi ta sliznica hned tak rastla. ale ty mas duphaston, tak by to malo byt ok 🙂

autor
22. sep 2020

Veď prave, že je to už iba take jemne krvave špinenie, ale je., čo ma straši. Volala som svojmu lekarovi, tak mi povedal, že v obdobi klimakteria sa už netvori taka kvalitna vystelka sliznice, kvoli tomu, že ma žena už malo hormonov.Mam to často po menzese, že dlhšie špinim, len teraz som si myslela, že po kyretaži už bude kľud.

janetinka27
22. sep 2020

uvidis dalsi cyklus,mozno to uz potom bude lepsie.este si na zaciatku,tak verme ze vsetko bude ok🙂

autor
23. sep 2020

Možno už ani ďalši nebude, podľa horm.profilu je to začiatok klimakteria.