Psychické príznaky pri problémoch so štítnou žľazou

nelufka
16. nov 2017

Ahojte😊Neviete mi prosim poradit ci sa vam pri problemoch so stitnou zlazou objavili aj nejake psychicke priznaky?Dakujem za vsetky odpovede

eliska13
16. nov 2017

Áno môžu byť úzkosti podráždenosť spavost

demm2410
16. nov 2017

Mne sa objavili silne uzkosti z nicoho nic a to pri kontakte s ludmi,dalej nervozita a vycerpanost. Momentalne mi lieky moc nepomahaju, mam vysoku cinnost a neda sa uplne nadtavit... idem v januari na operaciu.

nelufka
autor
16. nov 2017

Lebo aj ja mam silne uzkosti😞Som z toho nestastna.Internista mi zistil TSH 7,14 asi pred 3 mesiacmi a na endokr.vys. idem az v decembri.U nas je s tym problem😞 Uz si pripadam.ako psychicky narusena😞Tie uzkosti su brutus.

katys1
16. nov 2017

Baby A môže súvisieť stitna aj keď mám pred menzesom psychiku V prdeli?

jahodka8
16. nov 2017

@katys1 to asi každá žena je nejaké dni pred menštruáciou nervózna. Mne niekedy pomáha odpočinok, spánok, pohladenie od partnera.

nelufka
autor
16. nov 2017

@demm2410 dakujem vam za odpoved.Aj ma to potesilo ze nie som.psychicky narusena snad😊

liubov
16. nov 2017

@nelufka
@demm2410 Zienky, ako u Vas prejavuje uzkost? Co citite pri tom?😕

nelufka
autor
16. nov 2017

@liubov taky hnusny pocit zvierania hrude,tlaky na hrudi😞No hnusoba to je,aspon u mna.Mam k tomu tetaniu vsetko viac prezivam😞

11mirka22
16. nov 2017

@nelufka ahoj, a maš aj nejaké iné príznaky? môjmu synovi zistili pred dvoma týždňami zvýšené tsh 5,3 a na endokrynológii tento týždeň až 9,2, ale štítnu žľazu má v poriadku chvalabohu. ale tiež sa mi zdá taký trochu psychicky rozladený, ale on má 18 rokov, tak som myslela že hádam dozvuky puberty ešte... lebo on žiadne iné príznaky nemá.

nelufka
autor
16. nov 2017

@11mirka22 ahoj😊 Ani ja menám nejaké iné priznaky.Síce trochu viac mi busi srdce,ale inak len ta psychika.Nefunkcnost SZ rozladi hormony a psychika je v haji😞 Hlavne ze je to riesitelne!Prajem veľa zdravoa

11mirka22
17. nov 2017

@nelufka aj tebe veľa zdravia, daj sem potom vedieť ako si pochodila na endokrinologii, lebo nám tam povedali že všetko O.k. Ale aj tak sa pre istotu objednáme na iné pracovisko ešte, pre istotu, predsa len, je to mladý chalan a nikto v rodine nemal takéto problémy.

ervenka
17. nov 2017

@11mirka22 ak sa smiem spytat- dali synovi tabl. na SZ? alebo vobec nic?

SZ ma velky vplyv na psychiku. Lenze treba dat skontrolovat TSH+ fT4. Niektory lekari pisu len t4,ale ma sa jednat o free T4= ft4. LEn samotne TSH nestaci. TSH- ako telo funguje, fT4 ako sa clovek citi. fT4 niektory ludia volaju aj "pocitovy hormon SZ" Najlepsie sa ludia citia, ak je t4 okolo 20, resp. cim blizsie ku 20 tym lepsie. Ale netreba to prestrelit- viac ako 20 moze poukazovat na zvysenu cinnost SZ. Niektorych ludom tiez pomaha skontrolovanie a pripadne dodavanie vit. A, D a B12. tieto vitaminy sa davaju aj do suvislosti s SZ. Treba sa vyvarovat soji, kapustovinam, arasidom, horcici.
Ochorenia SZ nemusia byt dedicne. vela veci ma negativny vplyv na funkciu SZ.

11mirka22
17. nov 2017

@ervenka tabletky mu nedali, vraj je štítna žľaza v poriadku, len Dcko dopĺňame.

didulka85
17. nov 2017

Ja som mala zachvaty uzkosti, paniky. Som myslela, ze mi preskakuje. Travenie rychlostou blesku, srdce mi nestihalo, pri dychani som myslela, ze sa udusim.
Uz 30 dni beriem lieky na hyperfunkciu stitnej zlazy a je mi fakt dobre. Cela som sa ukludnila. Aj psychika sa zlepsila. Moj muz si pochvaluje... 😀
Len som pribrala 5 kil. Snazim sa dodrziavat prikazy lekara. Nesmiem sa namahat, ziadny sport. Z kavy mi je hned zle na srdce, tak kupujem bezkofeinovu.

ervenka
17. nov 2017

@11mirka22 pytam sa lebo 5,3 je este tesne nad hranicou. Ale 9,2 je takmer dvojnasobok hranicnej hodnoty. To by uz mali mudr riesit.

ivka185
17. nov 2017

11mirka22 ahoj moj syn tiez trpi uzkostami ma 26 rokov a prislo o jak blesk z jasneho neba, v rodine to tiez nikto nema, ale to neznamena ze ju nemoze niekto dostat, tak mi bolo povedane u lekara, Je to choroba ktora ta moze postihnut kedykolvek a v ktorom kolvek veku. A ten dnesny svet a stres v nom to len tomu napomaha. Zial je to smutne ale je to tak.

nelufka
autor
17. nov 2017

@ivka185
Ivka, ma syn aj nastavenu nejaku liecbu na to?Akych odbornikov ste vyhladali?

maryem
17. nov 2017

@demm2410 Ak mozes, alebo IP.. ake si mala prejavy? D.

maryem
17. nov 2017

NIeco pises, ale to asi neboli prvotne pri zisteni...

demm2410
18. nov 2017

@maryem prvotne boli potenie,nervozita,busenie srdca,vsade bola som nepriatelska a to aj voci muzovi,nevdacna a stale nastvana.

demm2410
18. nov 2017

@liubov taka uzkost ze potrebujes ihned odist a nebyt v situacii kde si.

lenkaam_1
18. nov 2017

Diagnoza panicka porucha

ivka185
18. nov 2017

@nelufka Ahoj ano chodili sme aj ku psychologicke aj k psychiatrovi a od toho berie 1 tabletku rano na uzkost, ale je v pohode uz 4 rok studuje na vyske. Najprv sme este chodili po neurologickych ambulanciach, ale nakoniec sa prislo ze je to uzkost.

nelufka
autor
18. nov 2017

@11mirka22 ok,dam vedieť😊 Som to posurila,idem v stredu😊

maryem
18. nov 2017

@demm2410 dakujem za odpoved. Obvodna najskor brala krv ci ta poslala hned na endokrinol.?

demm2410
19. nov 2017

@maryem najskor mi brali krv a tam zistili zvysenu cinnost.mne povedali ze som prisla za pat dvanast..aj u endokrinologa.ze keby sa pridruzila aj horucka idem do nemocnice.

maryem
19. nov 2017

Jasné..takže hneď prvé výsledky boli zle..dik. tak nech uz sa ti to len lepší.

maryem
19. nov 2017

Teda nech op. Pomôže!

demm2410
19. nov 2017

@maryem dakujem.a tiez drzim palce nech to dobre dopadne.

katka1981
19. nov 2017

@didulka85, pri zvysenej cinnosti som to mala aj ja, velmi som sa lakala, srdce mi busilo, taky divny stav na hrudi som mala akoby mi bubliny isli, som hovorila dr. ze mi sibe, ona ze ked budem mat hormony v norme a bude stav pokracovt, budeme to riesiet, ze to mam urcite zo stitky a mala pravdu. Ja som zo 60 kg schudla na 52, po nasadeni liekov som mala zrazu 72. Vysadili mi ich, 4 mesiace som cvicila, drzala dietu a schudla na 58, dlhoooo som si drzala 60 na beznej strave bez cvicenia.