Rakovina krčka maternice

22. sep 2022

Ahojte. Je tu niekto kto má alebo mal rakovinu krčka maternice? Nie cin ale už karcinóm...

stala
22. sep 2022

Ano, mala som.

autor
22. sep 2022

@stala aké si mala stádium ak sa môžem opýtať? A ako sa máš?

stala
22. sep 2022

Som rok po liecbe a zatial sa mam dobre.

autor
22. sep 2022

@stala dnes som volala doktorovi pre vysledky z ct. Mam 1 uzlinu zdurenú,že sa musia dohovorit co bude dalej. Zatial som mala stadium 1b2 ale po tomto neviem co bude. Bolo tak ze ma operuju ale teraz neviem. Povies mi svoj pribeh? Alebo radsej nechces spominat. Mozes aj ss

nina004
22. sep 2022

Ja som mala adenocarcinom.

autor
22. sep 2022

@nina004 a ako sa mas? Uz si v poriadku?

nina004
22. sep 2022

Ja som mala našťastie dobrý priebeh, robili mi konizáciu kôli zlej cytológii a spolu s tým vybrali aj celý ten adenocarcinóm. Sú to už štyri roky a zatiaľ je všetko ok. Uvidím čo bude na kontrole po druhom tehotenstve.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. sep 2022

@nina004 držim palce. Aj ja som si myslela že mi vyberú maternicu a bude všetko ok,ale tá zdurená uzlina ...neviem ako bude ďalej,či to je veĺmi zlé...

nina004
22. sep 2022

Držím silno prsty ,aby to dobre dopadlo. Najhoršia je tá neistota z toho,čo bude.

autor
22. sep 2022

@nina004 ano a už to trvá mesiac... ďakujem Ti pekne 😊

tata1401
22. sep 2022

Môžem sa opýtať, zistili ti to po klasickej preventívnej cytologii?

autor
22. sep 2022

@tata1401 no ja som vynechala 2 roky kontrol u gynekologa. Zacala som mat silny vytok,tal som zasla za nim a on uz na oko vydel ze tam je karcinom. Nemusel ani ster robiť. Na druhy den som uz isla do nou k dr.slezakovi. on to iba potvrdil. Hned som dostala datum operacie.

tata1401
22. sep 2022

Ach😔to mi je ľúto...tak to sa ti riadne rýchlo takto rozbehlo... mrzí ma to a držím ti silno palce aby to všetko dobre dopadlo 🙏

autor
22. sep 2022

@tata1401 no ani ja nechápem že tak rýchlo. ..ďakujem Ti❤

babydesire
22. sep 2022

Ahoj, moja mama mala v 41rokoch, prislo sa nato dost neskoro, no nastesie nie prilis neskoro, nasledovala konizacia, iba par dni pred mojou stuzkovou, liecba, na onko v ba, operacia, vsetko jej museli vyoperovat, rok bola pn, je to uz 18rokov , zatial je ok, chodi len na kontroly na onkologiu,, akurat,ze sa vyvinul zdr.problem s lymfatickym systemom. Ja som bola tomu tiez dost blizko, pred 4rokmi boli pozitivne vysledky zo steru krcka, u mna vtedy stacila konizacia. Zelam vela zdravia

autor
23. sep 2022

@babydesire ahooj. Ďakujem za tvoj príbeh. Som rada že sa všetko dobre skončilo. A maminke sa ako prejavila choroba s lymfatickym systemom?

babydesire
23. sep 2022

Dakujem..no lymf.system nepracuje tak ako ma..zacala jej lymfaticka tekutina vytekat cez pokozku na stehnach, ma predpisane aj lymfodrenaze ale iba par krat do roka a nepomaha to..snazili sme sa zistit ci sa to da liecit ale zial nie,,zistila som, ze tento zdr.problem sa casto vyskytuje u onko pacientov, aj tych ktory su uz prakticky bez liecby...problem sa objabil pred par rokmi ...niektorym sa prejavi vo forme tzv.slonej nohy,ci ruky..je to neprijemne a obmedzujuce prenu, no nieje to zivotohrozujuce ako rakovina

autor
24. sep 2022

@babydesire všetko dobré mamke a ďakujem Ti 😊

sanylind
23. nov 2022

Ahoj mala,som.diagnostikovany skvamocelulárny karcinóm, gr.3,invazivny,som.po liečbe aj operácií.Ako sa ti darí.Tiez som chodila a chodím na nou na kontroly. Ako sa ak sa smiem spýtať vyjadrovali lekári k prognóze Ďakujem a silno držím všetkým palce nech sme zdravé a v plnej sile ako kedysi.

dolynkag
15. dec 2022

Mali ste prosím vás predtým aj nejaké bolesti v bruchu? prípadne krvné testy boli ok?

autor
16. dec 2022

@dolynkag ahoj. Ja som nemala bolesti a aj krvne testy boli ok.

dolynkag
16. dec 2022

Ďakujem, a ako si na tom?

autor
16. dec 2022

@dolynkag teraz chodim na radio a chemo. A ty?

dolynkag
16. dec 2022

ja nemam diagnozu, len som bola na preventívke a mam veľmi nizke železo a veľa leukocytov v moči, pritom nemam s močením problémy, tak hľadám, čo by to mohlo byť, možno nejaké problémy gynekologické, na preventívku pôjdem až po vianociach

autor
16. dec 2022

@dolynkag aha chápem,tak držim palce. Urcite je vsetko ok😊