Rakovina prsníka - vaše skúsenosti s užívaním Tamoxifenu

zachranarkazh
30. jún 2022

Prešla som si ťažkým obdobím, v marci mi pri pravidelnej preventívnej prehliadke, na sono našli zhubný nádor v prsniku. Našťastie maličký, najmä vďaka tomu, že som poctivo chodila na mamo a sono (mám po 50tke, aj po menopauze).
Už som po operácii, prsník mi ostal, mám len dve malé jazvicky. Ako zabezpečovaciu liečbu mám stanovenú radioterapiu (od pondelka začínam - 20 až 23 ožarovaní, brachyterapiu som odmietla) a hormonálnu terapiu - Tamoxifen (1 tab. denne). Chemoterapia nebola potrebná, čo mi odľahlo. Mala som šťastie v nešťastí.
Prosím vás, čo by ste mi poradili, aby som liečbu zvládla čo najlepšie ? Ako ošetrovať prsník pri radioterapii? Robil vám Tamoxifen ťažkosti ? Negatívne vedľajšie účinky ?
Ďakujem za každú radu, skúsenosť. Nezabúdajte prosím na pravidelné mamo a sono prsníkov a gynekologické prehliadky !
Zachraňujú životy ♥️

greta2017
30. jún 2022

@zachranarkazh nepomozem len poviem ze drzim palce 💕 tiez vdacim preventivkam za vela cize viem o com pises. Drz sa!🤗

zachranarkazh
autor
30. jún 2022

@greta2017 ďakujem, zvládnem to 😘 prajem ti pevné zdravie ♥️

zuzap33
30. jún 2022

@zachranarkazh oziare nemate vela, da sa to zvladnut. Kupte si krem Radiocare a uz 2 tyzdne pred oziarmi natierat od krku, klucnej kosti, pod pazuchu a celu plochu prsnika. To robit aj hned rano pred oziarom, koza na oziari musi byt sucha. Po oziari detsky puder. Vela a viac krat denne. Oziar trva 2-3 min. A po nom po paru davkach je clovek unaveny. Drzte sa

zachranarkazh
autor
30. jún 2022

@zuzap33 ďakujem veľmi pekne za radu, v pondelok idem prvýkrat na radioterapiu, asi urobia len zameranie..., ale hneď zajtra pôjdem kúpiť ten krém a začnem sa natierať. Vďaka 😘

zachranarkazh
autor
30. jún 2022

@zuzap33 pozrela som ten krém Radiocare, sú dva druhy v žltej a bielej krabičke, poradíte ktorý?

janulababula
30. jún 2022

@zachranarkazh v máji som ukončila 20 oziarov. Bolo to ok, žiadne problémy. Dokonca som chodila aj do práce. Tamoxifen užívam druhý mesiac a zatiaľ neevidujem problémy. Ale ja mam ešte aj injekcie do brucha, aby som nemala menzes 😱 ale nemám žiadne zjavné ťažkosti.drzim palce ✊🍀

janulababula
30. jún 2022

@zachranarkazh a samozrejme radiocare po oziareni a potom večer. Nič iné som nepouzivala.

zachranarkazh
autor
1. júl 2022

@janulababula potešujúca správa, prajem pevné zdravie 😘

zachranarkazh
autor
1. júl 2022

@janulababula ktorý presne? Videla som viac druhov balení.

janka54321
1. júl 2022

@zachranarkazh ja mám kolegyňu, ktorá tiež prišla takto včas ..v pondelok ide tiež onkológovi, a tiež jej má teraz nasadiť len oziare...chcem sa spýtať, kolkokrat do týždňa budeš chodiť, aby si ich všetky vybrala ?..a rehabilitácie s rukou budú potrebné?...ďakujem za odpoveď a moc držím palce

janulababula
1. júl 2022
zachranarkazh
autor
1. júl 2022

@janka54321 u mňa TO našla v podstate nahodou šikovná doktorka v TN, mamo TO nezachytila, ja som nemala žiadne ťažkosti, žiadne zmeny na prsníku... Čo sa týka ožarovanía, budem chodiť každý pracovný deň, chcela by som to absolvovať hneď ráno, uvidím či sa podarí dohodnúť. Pozdravujem kolegyňu a prajem veľa síl k úspešnemu vyliečeniu.

ada2007
22. máj 2023

@zachranarkazh ahoj našla som tvoj príspevok,tiež si tým prechádzam presne ako ty píšeš, užívam len tamoxifen a mala som ožiare, ako zvládaš liečbu tamoxifenom? Mávaš aj menzes pri užívaní?

zachranarkazh
autor
22. máj 2023

@ada2007 Ahoj, najradšej by som to nebrala, ale musím/e. Ja už som bola v menopauze, bez mdnzesu, keď sa mk to stalo. zdá sa mi, že troßku priberám, tak musim menej jesť 😊 Drž sa, mali sme veľké šťastie ❤️prajem krásne leto

jajka3
31. dec 2023

@ada2007 ahoj prechádzam tym istým tamoxifen beriem tretí mesiac menzes zatiaľ mam ale piaty deň mi začal hnedý vytok tak neviem čo to znamená .

margolet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz