Rana po sekcii 5 týždeň

jeminije
26. apr 2022

Ahojte je to v poriadku? Na začiatku šestonedelia sa mi v strede roztrhol steh a urobila sa mi takáto chrasta nedávno je to ok?

ildiko36
26. apr 2022

@jeminije ked je tam chrasta je to ok, keby bolo otvorene dalo by sa stiahnuť s leukoplastom, ked to nastrihaš na motýlik.Neboj nič bude to v poriadku..
Mne sa po op otvorila cela rana , tiez som to stiahla s leukoplastom, sice rana je sirjšia ako dlhšia

endzi83
26. apr 2022

Asi by som si len premyvala repikom, nechtikom a nechala na vzduchu. Ak by som mala pocit ze to chcem nejak ochranit tak by som si a kupila si v lekarni naplastove stehy asi take nieco su rozne druhy, ak chces porad sa v lekarni
https://www.drmax.sk/3m-spofaplast-801-steri-st...
uz len kvoli tomu ze my mami vsetko dvihame a niekedy je lepsie mat taku istotu.

jeminije
autor
27. apr 2022

@ildiko36 nechápem ako na motýlik?

ildiko36
27. apr 2022
ildiko36
27. apr 2022

@jeminije vyhľadaj to na youtub, pekne ukaže chlap ako to nastrihať a naložiť, ale ti tam nemaš otvorenu ranu len chrastu, ale sa ti to do budúcna ešte sa môže zísť pri reznej rane

elysiacik
27. apr 2022

Ahaaa a to teda vyzerá celkom šikovne. Idem si to hneď pozrieť, v lekárni sa také niečo asi nedá kúpiť, či?

1mata
27. apr 2022
jeminije
autor
29. apr 2022

@ildiko36 chrasta odpadla je toto otvorené? Dnes vybehnem do lekárne si kúpiť tu náplasť.. tebe to naozaj pomohlo?

jeminije
autor
29. apr 2022

@ildiko36 takto nejak to vyzerá... V štvrtok idem na kontrolu k svojmu dr. Chcem aby sa to zahojilo bojím sa že by som znova mala ísť .. nemám na pôrodnicu dobre spomienky

ildiko36
29. apr 2022

@jeminije mokva ti ta rana alebo je sucha?ked je sucha nič na to nedavaj,nech sa vetra skor sa zahojí, keď mokva tak by som aspon s betadinom dezinfikovalaa s tym motilikom stiahla, ja som mala uplne otvorenu v dlžke na 4cm

jeminije
autor
29. apr 2022

@ildiko36
Mokvala už nemokva len to mám takéto... A ten motýlik ti pomohol? Nemusela si nikam ísť s tým?

ildiko36
29. apr 2022

@jeminije ano pomohlo, podstatne je aby sa do tej rany nedostala infekcia, lebo ked sa zapáli otvoria to a tak čistia, a daju dren do toho a to vsetko bez injekcii😓ale ti mas celkom dobre zahojenu ranu podla mna ti to nehrozi, ked ma niekto v rodine alebo poznaš niekoho kto ma biolampu, nech ti požicia, s oxi sprejom pekne sa zahojí rana