Ranka na krčku maternice. Máte s tým skúsenosti?

mimka11111
23. máj 2011

Ahojte babenky. Neviem, či tu už takáto téme nie je, ale nenašla som.
Už asi mesiac cítim bolesti v podbrušku, nie sú to krče, len také mierne pobolievanie,ako pred mrchou. Pred pár dňami som začala špiniť... ☹ ,ale nie z dôvodu uhniezdovania vajíčka do maternice. Tento mesiac som už po mrche a špinenie prišlo asi týždeň po skončení mrchy, samozrejme bolesti sú stále. Na kontrole mi doktorka povedala, že som úplne v poriadku, len mám akúsi ranku na krčku. Z toho aj to špinenie. Odporučila mi užívať viac vit.C a taktiež očkovanie proti rakovine krčka. A to sa práve chystám urobiť. Velmi sa bojím, lebo bolesti stále pretrvávajú a žial občas aj to špinenie. Máte niektorá s niečím podobným skúsenosti? Na nete som hladala aj všetko ohladom zaočkovania. No reakcie sú aj na to rôzne... ☹

sorciera24
23. máj 2011

@mimka11111 ahoj, poviem ti na to moj nazor.....tiez som mala ranku na krcku, este pred tym ako som otehotmnela.....netusim z coho (vraj moze byt aj vrodena).....roky som mala zapaly, mykozy...a to som este ani sexualne nezila!!!.......az ked mi zacala vychadzat cytologia horsia cize IIIa....moja dr. mi navrhlôa osetrenie krcka zmrazovanim.....jednoduchy ambulantyn zakrok,po ktorom som mala krcek ako novy.....od vtedy som nemala ziaden zapal, ziadnu mykozu, ziadne spinenie, super cytologia, otehotnela som potom a vsetko je ok 🙂 ja len tolko, ze do ockovania by som nesla.......(okrem toho, ze ma viac neziaducich ucinkov ako prospechu), v prvom rade v tvojom pripade treba riesit tu ranku a to ockovanim nevyriesis.......poriadne si precitaj proti comu je ockovanie (HPV virusy 2 typov), ktorymi uz mozes byt aj nemusis byt infikovana........problemy , kotre mas su z ranky, takze pories tu.....ockovanim ranku nevyriesis... 😉

mimka11111
autor
23. máj 2011

@sorciera24 ahoj...ja to očkovaním ani nechcem riešiť,nikdy som žiadne zápaly nemala a ani nič podobné,takže žiadne problémy,až teraz a celkom tomu nerozumiem....doktorka mi to vysvetlila svojsky,som v kategorii 33-roč., takže v rámci veku je to úplne "normálne"...no,ale vieš...ani raz mi nevzala krv na vyšetrenie,vyšetrila ma len ona,mikroskom,sonom,palpačne a vraj všetko je v poriadku,až na tú ranku na krčku, čo samozrejme tiež pripisuje vit.C, ktorý mi chýba......očkovanie mi navrhla ona,preventívne.....ešte som nerodila a nikdy som nemala žiadne cysty,jednoducho nič,žiadne problémy... ☹

sorciera24
23. máj 2011

@mimka11111 no, ak mas spinenie a bolesti....tak to bude pravdepodobne tou rankou....a mne by to ok nepripadalao.....a uz rozhodne nie to zvalit na vek....hlavne, ze ta chce v tvojom veku ockovat....najprv sa mohli len panny ockvoat, potom zeny do 25ky a teraz uz aj do 40tky....smiesne, nie? 😀 .......pridaj do tela vela vit. C....a ak mas problemy s rankou, tak ziadaj dr. o vysetrenia...aku mas cytologiu?....alebo potom zmenit dr.

mimka11111
autor
23. máj 2011

@sorciera24 vdaka za rady, už som premýšlala aj nad tým,že lekára zmením..lebo už si niekedy naozaj pripadám ako tá,ktorá len plaší plaší,že sa niečo deje a ono to je všetko úplne "v poriadku"... 😠

bambi2
23. máj 2011

@mimka11111 ani ja by som sa na tvojom mieste nedala ockovat proti HPV, nikdy v zivote a to by som mohla mat aj dve ranky alebo mi to moze odporucit aj papez, just to neurobim!!!!! ludia ktori nemaju o takychto veciach ani ponatia, velmi rychlo naletia lekarom na tieto bludy!!! a presne takto sa najvica zaraba 🙂 na neinformovanosti ludi, lebo to co povie lekar je podla nich svate... (vyzera to tak byt ale bohuzial pravda je ina) najskor si radsej nieco o tom precitaj a potom "velmi" dobre zvaz ci sa das zaockovat...

siss_sz
23. máj 2011

ja mam tiez ranku na krcku...nemam z toho ZIADNE problemy... a tiez ma myoji gynekologovia o tom len informovali (aj som menila gyn.) ...a ani jeden nehovoril, ze to treba liecit, alebo nieco s tym..len ze sledovat cytologiu... asi ako @sorciera24 ... ze mozno ked sa to ude zhorsovat, tak s to bude riesit... este som nebola na preventivke, som po porode...mnozno sa to nejak upravi/lo...neviem... (snad nie k horsiemu)

mimka11111
autor
23. máj 2011

@sorciera24 cytologiu mi robili pred 2 mesiacmi,všetko ok a primerané veku.. 😖

sorciera24
23. máj 2011

@mimka11111 ako dolezita je cytologia.....mne sa cytologia zhorsila, bola tam aj ta ranka a v nej sa vraj mozu zachytavat rozne bakterie, preto tie zapaly......takze mne to osetrenie len pomohlo.....ak mas cyto ok, tak je fajn........skus fakt vyssie davky Ccka nejaku dobu a ak ti budu problemy pretrvavat alebo vadit, tak zas zacni riesit......mozno aj tou zmenou dr. ...vela stastia 🙂

mimka11111
autor
23. máj 2011

@sorciera24 dakujem za rady, takže očkovanie nebude...raz a navždy... 😀

@bambi2 ahoj,viem ,že takto lákajú od ludí peniaze...ale človek je raz taký, kým sa ho to osobne netýka,ani sa tým velmi nezaoberá...dakujem aj za tvoj názor.. 😉

bambi2
23. máj 2011

@mimka11111 neni zac. treba sa vzdy informovat ci uz ide o zdravie alebo nie!!!!! ja vzdy vravim, neinformovanost moze zabit... a v medicine sa o tych "zlych" veciach nehovori, tie akokeby neexistovali... a vychvaluje sa vsetko, kde je chemia a "niekto" ma z tej chemie velikansky zisk. iba to je vzdy ucinne a najplepsie podla nich. takze neostava nic ine ako doverovat ale preverovat... 😉 pretoze keby nam naozaj vsetci chceli "iba" dobre, boli by celkom urcite ludia viac zdravi ako su... a cim dalej, tym viac su ludia chorlavejsi. lenze, nikto by na zdravych ludoch nezbohatol a o to vsetkym ide... cim viac chorych, tym pre nich lepsie... a vakciny su pre nich "zaruka" ako si urobit buducich pacientov- cize udrzat si staly zisk 😉 ved si zober, svetova kriza a farmalobby zisk jak nechcem povedat co... miliaaaardy dolarov.. nie je to cudne???