Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

alexxxa
26. aug 2009

A pridala som aj nejake aktualne fotky nasej Emmky, hanba, ze az teraz......

zuzka88
27. aug 2009

Ahoj Saska, aj my sme chceli Emku a bude Luborko 😀 Mala je uuuplne rozkosna 😎

Vcera som vobec nezaregistrovala, ze si pisala, asi sme to hodili v jednej minutke..

Neviem, ci ti poradim ale moj muzik uziva biologicku liecbu, infuzie Remicade, chodi na ne raz za 8 tyzdnov, popritom uziva Imuran lieky, no on nema RA... No vraj remicade sa uziva ja pri RA... Nema ziadne dajake vedlajsie ucinky, dokonca by som povedala, ze mu to dobija baterky, jedine, co je ze musi abstinovat od alkoholu 🙂
Neboj, urcite to bude dobre, a hlavne lepsie ako nezaberajuci methotrexat, ktory je ako vsetky vieme, uplne svinstvo.. Tak hlavu hore 😉
A co sa ti to urobilo na nohach? prosim opis, mne tie nazvy nic nevravia... iba ze ci to nemam aj ja, dakujem 🙂

A dobre ranko, bambulky, vcera ma tehosky nakazili nespavostou tak som sa od pol 4 prevalovala a teraz uz som tu 😎

silviapd
27. aug 2009

Zuzi ty si ake ranne vtaca,to si uz trenujes na babätko?

deina
27. aug 2009

Dobre ranko. Co tak skoro hore, Zuzi? 🙂

Hovorite 14.sept? To by mozno aj slo, akurat 13.sept sa vratime z Bojnic. Ale dalo by sa, len musim zobrat Misulaka so sebou a to ho tam potom budeme nahanat. 😀 😀

Emmka je krasne, ale obe ste zlate. 😵

Jooj a dnes mam dalsiu dobru spravu, nemam tehu cukrovku. Bola som u doktorky, ani mi napokon nezopakovala test, ked videla vysledky, ze to je vporiadku, hura, sa tesim.

Milka, aj ja som mala +11kg, ked som rodila Miska. To bol 32tt, teraz mam +8 az 9kg, 30tt. No ale zase mozem sladke, tak uvidime... 😀 Ale vlastne mi teraz sladke az tak nechuti, nemusim ho, zato strasne strasne mi chuti horka cokolada, cim viac horka, tym lepsie, taka dobre kakaova.

milka2008
27. aug 2009

Dobre rano 🙂
Citam, dnes mame v kalendari Silviu - gratulujem vsetkym silviam - SILVIAPD a ostatnym - prajem vela zdravia nech sa vam splnia vsetky sny a tuzby 🙂

Zuzi88 - ano v pondelok a potom v utorok 15.9. je volny den 🙂

Inak, ja som tuto noc spala velmi dobre 🙂

Zatial sa majte a prajem vsetkym pekny den 🙂

helika81
27. aug 2009

Všetkým pekné ránko 😀 dnes sme asi prepojené,lebo ja som tiež hore od pol4 ako Zuzka 😀 😀 😀 aj vy ste slniečka 😀 😀 😀 ,Silvinka gratulujem k meninkám 😀 😀 😀 august je asi začarovaný...no a ja mám zlú správu,ID mi nepriznala posudková a k 8.10 už nie som PN,hm tak si musím hladať robotu,ale to stretko,som za,by som išla do PD,15 je sviatok,aj manžela ukecám,aby si vzal dovolenku,a je mi už jedno,či mi príde alebo nepríde kontrola 😠 hnevám sa na celý svet,lebo chorý človek trpí a zdraví si užíva invalidity,čo už...ale aspoň mi rýchlejšie ubehne čas popri práci,už len jedno chýba,babatko ale samé viete,že to nejde tak rýchlo,fňuk 😀 ale ostatným prajem babatko 🙂 alexxxa krásne fotky 😀

silviapd
27. aug 2009

Dakujem Mili a Heli, dnes sme hore asi vsetky spojene s Rousi

Heli tak to je fakt sialene,pri takychto veciach sa Ti rozum zastavi,mame v rodine takeho ,co caka na ID a nic mu nie je, ak ho dostane,pisem staznost,chori pracuju a zdravi su doma,co podplatia Dr.

14.9. tiez by som sla

deina
27. aug 2009

Silvi, vsetko najlepsie k meninam. 😵

Heli, no to je fakt sialene. 😠 Bodaj by ti cim skor to babetko vyslo, nech sa nemusis nahanat do prace, teraz je to s nou aj tak tazke.

milka2008
27. aug 2009

Deini - ved aspon si zasportujeme, teda ktore mozeme 🙂 A skvela sprava, ze nemas tehu cukrovku, tak papaj cokoladku, ked mas chut, asi aj babo si ju pyta 🙂

Heli - tak to mas ozaj "kriz". 😒 A preco ti ID nepriznali, nevies?

A stretko - pripadne moze byt aj toho 15-ho, to by sme aj ja zobrala synatora a Deinin Misko by mal "au-paira" ci ako sa to pise 🙂 🙂 🙂 A miesto - Heli spominala PD 🙂 Mozno Nitra... navrhnite 🙂
Takze - terminy - 14.-15.9. 2009, miesto: PD, NR, alebo ine - navrhnite 😎

silviapd
27. aug 2009

Deini diky a este raz vsetkym velka vdaka!!!!

zuzka88
27. aug 2009

Silvi, pripajam sa 😉

Mne je jedno ci 14 alebo 15 a Nitra by bola idealna

Heli, to su svine..a preco ta uz vypisal do prace? resp. preco skoncili PN? to vedia, ze 8.10. ti uz bude dobre alebo co? 😠

deina
27. aug 2009

Mne je Nitra tiez idealna, nasadnem na vlak a sme tam. 😅 Alebo nas niekto odvezie... A potom si spolu zabehame. 😀

helika81
27. aug 2009

28.8 mi končí pracovná zmluva,tak mám 42 dní ochrannú lehotu a t.j do 7.10,takže mám nárok dovtedy na peniaze a potom nič 😠 tak ma odbila,že nespadám pod Invaliditu 😠 😠 😠 Silvi,vidíš zdravý prejde cez rozum,a chorý musí trpieť 😠

helika81
27. aug 2009

bodaj by nám tá stretávka vyšla 😀 😀 😀

silviapd
27. aug 2009

diky zuzik,no to by bolo super ta stretavka

zuzka88
27. aug 2009

ja poznam v NR bus stanicu, vystavisko, polnohosp. skolu, a dve tesca 🙂
mohli by sme sa na to zacat stelovat ako na 100%, nie?

lilu18
27. aug 2009

silvinkam prajem tiez vsetko naj kmeninam ... 😲 😲 😲

co to citam??HELi nepriznali ti ID?? to co ??Mas to odovodnene aj na papieri?? 😕 🙄

Deini//super ,mozres papat vsetko na co mas chut. Inak ja som tiez mala chut na horke a k tomu kilo pomarancov na posedenie 😀 😀 😀 a vivi doterz nema rada velmi sladke

je stretko?? 😀 ci len tak uvazujete?? 😵

jana_
27. aug 2009

Ahojte dievcata,
srdecne pozdravujem, Silvinke vsetko najlepsie k meninam 🙂 a Helike nech sa cim skor zadari babatko.
Deini, to je super, ze nie je tehu cukrovka 😉
Ja cez stretko ten tyzden budem lezat v nemocnici, ale budem na Vas mysliet, dufam, ze potom napisete, ako bolo a poslete aj nejake fotecky🙂 .

silviapd
27. aug 2009

zuzi tak sa steluj na tesco co je v centre ,dufam,ze to fakt bude na 100% a ziadne vyhovaracky 😀

14.9.2009 NITRA CENTRUM : PESIA ZONA
------------------------------------------------------------, cas ??????????????

kto sa prida???

deina
27. aug 2009

Ja asi ano, ale neberte ma uplne na 100%, kedze este stale mavam tie svoje blbe stavy. 😖 Ale pridem rada. 😅

milka2008
27. aug 2009

Dievcata, pridavam sa 14.9. stretko 🙂 . Sice NR takmer vobec nepoznam, ale na stretko urcite trafim 🙂

A da sa niekde blizko pesej zony parkovat? A bezplatne? 🙂

A cas - moze byt tak okolo obeda - 11-12 hod? Odvediem dieta rano do skoly a potom som "volna", teda este ak dostanem tu dovcu 🙂 snad hej.

Deini - neboj blbe stavy snad za dva tyzdne pominu, ty sa blizis k "nasim" tyzdnom 31., resp. 32.tt 🙂

zuzka88
27. aug 2009

Ok, tak ja uz vas mam v kalendari na 100%, cas mne je osobne jedno ale co tie uboziatka co pracuju??? bude sa vam dat?
jani, ides do tych PN?

helika81
27. aug 2009

Ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem aj ja 😀 😀 😀 čas-11:00?aby sme trafili všetky 😀 Lilu moja,no ono je to tak,že moja posudková ma odbila,že to nie je na ID,že mne pripadá len 35%,ID je nad 40%,no a že PN môžem koľko chcem,od štátu už nedostanem nič,mrcha,zúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúrim 😠 😠 😠 ,tak neviem či by som uspela na sociálke,lebo aj Žlnay mi povedal,že si dobre rozmyslia komu dajú v dnešnej dobe ID,lebo štát nemá peniaze,hm musela by som byť milionárka,aby som kohosi podplatila ale ja na to nemám 😀 😀 😀 a ani nedám 😀 😀 😀 babenky pridajte sa k stretku!!!!!!Janka budeme na teba myslieť a foto bude,hneď ako prídem dom,hádžem do pc 😀

helika81
27. aug 2009

Deini hoď na IP telefónne číslo,ja budem v PD a prišli by sme ťa pozrieť aj so Silvinkou 😉 🙂 keď budeš v tých Bojniciach 😎 😀

helika81
27. aug 2009

babenky nenávidím doktorov 😠 😠 😠

jana_
27. aug 2009

Zuzik, do PN ma zasa neposlali 😠 . Idem len do normalnej nemocnice v BA, ale su tam tiez dobri odbornici, tak to beriem pozitivne 🙂 , dufam, ze len na par dni.
Heli, dakujem 😉

bendy25
27. aug 2009

Jojky, skoda ze je to v Nitre, tam sa nemam, ako dostat ☹ no urcite budem na vas mysliet 😉 peknu zabavku...

silviapd
27. aug 2009

Lilu a Jani dakujem aj Vam!!!

jani ,drzim palceky a Bendy skoda,ze to mas tak daleko,ale nikdy nevies,mozno raz dojdeme vsetky
mikrobusom do Spisskej.....

zuzka88
27. aug 2009

Joooj, bendy, ty si az tak daleko??? ☹ Inak ja som sa v SNV narodila 😉
Tak dalsie stretko dame v tatrach!

helika81
27. aug 2009

Môže byť,ja to nemám ďaleko do Tatier 😀 Bendy a vláčik ti nejde priamo do Nitry?