Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.
mamina321
18. dec 2017
@tritta ja som pred prvým tehu brala brala plaquenil a musela som ho aspoň polroka vysadiť pred plánovaným tehu.
V tehu nie je dobré mať vysoké protilátky aj keď ty sa cítiš dobre. Napr prednison či medrol sa môže určite.
tritta
18. dec 2017
@mamina321 Reumatolog ti povedal, že ho máš vysadiť?Lebo mne ho reumatolog odporúča užívať a gynekológ vysadiť tak som z toho úplne paf čo mam robiť 😒
tritta
18. dec 2017
@mamina321 Ale čakám ešte na výsledky z krvy, ktorú mi brali dnes.Lebo posledné výsledky som mala z apríla-a z tých vychádzali 😒 V tehotenstve mi ešte testy na tie protilátky nerobili.Tak len dúfam, že budú lepšie 🙏
mamina321
18. dec 2017
@tritta áno mne reumatolog povedal vysadiť. Len to bolo pred 7r. Možno sa odvtedy niečo zmenilo a môže sa už.
Držím palce nech sú výsledky Ok!
dezire1000
8. aug 2018
Baby nemate niektora doma arthrotec nazvys?
poleva
11. sep 2018
Poradí niekto ? Kedže lieky ako medrol prednison atd zadrziavaju vodu v tele ma niekto skusenosti s forfeminou?Dakujem
lula2728
30. okt 2018
Čaute baby prišliel mi papier že mám v pondelok nastúpiť do nurchu. Chcem sa opýtať ležali ste v nurchu aj tehotné ?- som 9 týždeň po ivf, sjogrenov syndróm. V januári potrat po ket. Ďakujem

Začni písať odpoveď...

Odošli