Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

lilu18
19. dec 2008

stale vam to tu vset.tvrdim.....najprv si treba dat do poriadku vlastne telo a ked inak nejde aj liekmi..takze deina ja som aj za prednison tak ako si spomenula...a RA nie je podla mna az natolko rozdielna aj SJS je autoimunne och. nie?
drzte sa

zuzka88
19. dec 2008

Ked ja som prednison užívala aj počas tehu, myslíte že málo?
Autoimúnne sú viacmenej podobní aspoň v princípe, aj on tak vravel...sám je napríklad celiatik (ten môj nový dr.)

lilu18
19. dec 2008

kolko?

lilu18
19. dec 2008

nie je to len o ptrdnisone je to o celkovom stave-a potulka ,mozno to ozaj bolo zakrokom..len nehladaj pricinu je to zbytocne ubijanie sa

deina
19. dec 2008

Ano, je to autoimunne ochorenie, len tak viem, ze u nas protilatky mozu sposobit najma take ako napr srdcovu vadu alebo napadat placentu. Inak ja som ani nevedela, ze aj celiakia je autoimunne ochorenie, az neskor som o tom citala.

Zuzka a to je nejaky gynekolog ten lekar? Velmi dufam, ze ti pomoze. 🙂

Mne raz gynekolog zakazal brat antibiotika a to som bola fakt velmi chora (okolo 15tt), lekarka mi ich ale napisala, povedala, ze v mojom pripade by viac skody urobilo neliecenie ako atb. Nasej imunite treba obcas viac pomahat.

lilu18
19. dec 2008

prednisone som chcela nie ptrdnisone 😎

lilu18
19. dec 2008

tak tak aj optimizmus pomaha,verteeeee 🙂

deina
19. dec 2008

To hej, Lilu. 🙂

lilu18
19. dec 2008

deini..videla som misinka...nadherne fotecky a tie vianocne..pohladnice sama robis?

deina
19. dec 2008

Dakjem. Ano, sama som robila pohladnice, dala som dokopy zopar tych fotiek a vyzera to dobre. Cez cewe-fotoknihu, daju sa tam robit aj pohladnice.

deina
19. dec 2008

"U" mi uslo!

zuzka88
19. dec 2008

no aj pred aj počas 2,5mg, teraz už mám 5
bola to vraj len udržiavacia dávka, nech sa zbytočne bábu neškodí a možno práve to bolo zle

lilu18
19. dec 2008

hm,tak na to som ja lava 😀
no pekne snicky prajem idem haji 🙂

zuzka88
19. dec 2008

Boze, baby, nie ste takto vecer unavene? ja uz odpadam unavou..ale to asiaj preto ze som zacal vstavat o 4 hodiyn skor ako som mala zvykom

lilu18
19. dec 2008

zuzka,nieeeee..neries to... 😎 inak nemuselo to byt zlo,az si sa citila ok,bez bolesti asi stacilo ale zuzi pozeraj vpred 🙂

deina
19. dec 2008

Dobru noc, Lilu. (ono to je dost blbuvzdorne, tento cewe 😉 )

Zuzka, to sa uz asi nikdy nedozvies, co sa vlastne stalo a preco. ☹ Ale chapem, ze by si to chcela vediet, aby si sa tomu mohla nabuduce vyhnut. Nedavno mi lekar hovoril, ze 5mg je udrzovacia davka, ale ktovie, mozno je to u kazdeho inak?

lilu18
19. dec 2008

ved uz mi pada hlava 😀 aj som sa rozlucila a trcim tu furt 😀 papa

zuzka88
19. dec 2008

Dobru noc baby, idem aj ja...mozno zajtra

zuzka88
19. dec 2008

zajtra pokukam vase albumy, nejaku vianocnu inspiraciu 😉

deina
19. dec 2008

Dobru noc aj tebe, Zuzi. Pekne snicky.

Odkedy beriem plaquenil, vysedavam tu do jedenastej. 😕

helika81
21. dec 2008

babenky Šťastné a veselé VIANOCE a ešte krajší NOVý ROK Vám želám,aj môj manželík....hlavne veľa zdravíčka a veľa detičiek... 😀 😎 😀 zuzka88 musíš veriť,že budete zdraví a žiadne lekárske procedúrky,lebo ja sa priznám,že by som takto zošalela,ale uznávam,že sa treba pri tehu šetriť a dávať si veľký pozor,aby sme nenachladli...moja nemysli nato,ver mi,ale užívajme si teraz krásne Vianoce v kruhu rodiny 😉

deina
23. dec 2008

Ja sa este asi ukazem, ale aj tak vam uz teraz zelam krasne a vesele Vianoce a vsetko najlepsie do noveho roka. 🙂

lilu18
23. dec 2008

tiez sa este ukazem vecer a mozno hodim versik 😀 k vianociam

deina
23. dec 2008

Aha, basnicke crevo! 😀

sse
23. dec 2008

Krásne sviatky Vám všetkým prajem a veľa veľa zdravíčka 🙂

potulka
23. dec 2008

ahojte, hlasim sa vam po ultrazvuku. vsetko je v poriadku, babatku nic nechyba, pekne si hovie hlavickou dolu v mojom coraz vacsom bruchu a to, co ma obcas tlaci pod rebrami, su jeho nuozky. ma uz 1560 gramov, valibuk je to! 🙂 dr. hovoril, ze ak pojde vsetko tak, ako ma, pri narodeni bude mat aspon 3,5 kila. takze takyto pekny predvianocny darcek sme dnes dostali.
zelam aj vam krasne sviatky, vela radosti, optimizmu, zdravia, lasky a pohody. 😵

lilu18
23. dec 2008

...mozeme mat tisice priani,tuzieb a snov,
ale len zdravie,stastie,priatelstvo a kaska
dava svetlo nasim dnom.

VESELE A STASTNE VIANOCE 🙂

deina-nie,nie som len niekt. versiky sa ti zaryju do pamati papa pridem az v novom rokuuuuu-ideme ku svokrovcom 😀

este...potulka naaadherny darcek pod stromcek,viac ani netreba 🙂

zuzanabb
autor
24. dec 2008

baby nestiham si ani uprdnut ...uuups 😀 ...varim, peciem, beham po navstevach a snazim sa vycarovat pohodovu atmosferu 😀 😝 😅

...ale len tolko som chcela, ze drzim palceky vsetkym tehulkam, nech uspesne dotehulkuju a vysledny produkt nech naplni ich ocakavanie 😵 😵 😵
a pre nas snazilky, zelam vela zdravych spermii, ochotne vajka a cim skor // na teste 😉

krasne Vianoce a stastny Novy rok zienky
cmuuuuuuuuuuuuuk

helika81
24. dec 2008

Šťastný nový rôčik Vám želám aj ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a posielam úsmev 😝

zuzanabb
autor
30. dec 2008

ahojte zienky ako sviatkujete? ja v praci, lebo mame toho vela, este aj zajtra budem musiet ist do roboty, ale na dochodku si raz oddychnem 😀 😀 😅 😅

deina: kupila som si tu matersku kasicku so zensenom v DM. Zacala som to uzivat vcera na treti den cyklu, lebo skor som nemala. Docitala som sa, ze to vraj podporuje tvorbu estrogenu, takze by to malo asi podporovat aj dozrievanie vajicka vsak? 😅 som do toho jelen, ale skusim si to najst na internete ked budem mat viac casu. Vraj sa to nemoze uzivat dlho, len take 2 mesiace a niekde pisu, ze len tri tyzdne... ty si to ako dlho uzivala?