Saktosalpinx. Viete o tom niečo viac?

majuska81
6. feb 2008

Ahojte vsetci!! Poculi ste uz o tejto zákernej chorobe???? Mám velmi casto vytoky a zápaly napriek tomu, ze udrziavame uz extrémnu hygienu a plavárne som nevidela roky......Stále sa to prelieci s nejakou mastickou alebo s cipkami, ale za mesiac je to tu zase....
......Kvoli muzskému faktoru sme absolvovali IVF, a zdravé embrijká sa nám neujali....
Teraz som sa dostala do nového centra, kde po podrobnej anamnéze lekárka mi povedala, ze musim na laparoskopiu.....Lebo ze mozem mat saktosalpinx....Ze je to tekutina vo vajcovodoch, vytvára sa to od zápalov a kedze to zateká aj do maternice, znemozni mi to udrzanie tehotenstva aj po IVF....Ze vraj sa pri tej diagnóze odstránia vajcovody.....
Má s tym niekdo skúsenosti????? Prosim ozvite sa!!! 😅 😖 😔

francis
6. feb 2008

Ahoj 😅 Ja som to tiež mala a bola som na LSK pred rokom a niečo,zobrali mi jeden vajcovod.Ak chceš tak napíš IP.

majuska81
autor
6. feb 2008

Napisala som ti, ale dúfam, ze aj sem s niecim prispejes....podla mna mozno, ze to má viacero báb, len o tom nevedia.......

zulka29
6. feb 2008

Ahoj Majuska, ako uz vies ja som HO mala....
Opísala si to presne, je to tekutina vo vajcovode, alebo v obidvoch (môže byť postihnutý len jeden vajcovod, ale obvykle su poškodené obidva 😒 ). Ja som nikdy nemala žiadne ženské problémy, výtoky a predsa som ho mala..Zistili mi to náhodne pri diagnostickej LSK (v Ružinove ma operoval dr. Drábek). Ja som síce pred LSK IVF neabsolvovala, ale išla som na IVF až po operácii. Zobrali mi jeden vajcovod, ale bohužial ani ten druhý nemám veľmi priechodný-je zrastový...
Ked som bola v nemocnici (mala som mimomaternicove po 1.IVF bohužial práve v dutine maternice - v rure vajcovodu kt. nemam..aj take sa moze stat, aj ked je to skor vynimka) tak vedla mna lezala baba, ktora mala sice pekne pozitivne testy 2x po IVF ale bábatka jej odišli práve kvoli tomu, že boli v infekčnom prostredí jej maternice, ktoré spôsoboval práve saktosalpinx...Zobrali jej oba vajcovody a isla na dalsie IVF...
Majuska, neviem ci sa to da zistit aj cez UTZ a preco ma tvoja DR. práve podozrenie na saktosalpinxa, ale LSK je dobra vec, urcite vela napovie ako to u teba vnutry vyzera...
prajem veľa šťastia, ja som s GF spokojná.. 🙂

majuska81
autor
6. feb 2008

ja som v Gynfiv-e nová, bola som tam 1. krát a Dr. Stenová (ktorá bola velmi ochotná ) mi to povedala....nie je to este diagnóza, len silné podozrenie....proste tie vytoky sa nedajú zastavit ... Kvoli tomu chce laparku ...lebo ze s tym to zistia a hned aj odstránia vajcovod, ked je treba....No neni to sranda.....sedela som tam s velkymi ocami.....V Iscare o takejto veci ani rec sme neprehodili.....Druhá vec je, ze ked mám vytoky, tak potratim skor ci neskor.... 😢

mirusch
6. feb 2008

Majuska, tak som to prešmejdila, ale veľa som nezistila, iba to, čo už vieme - že to je zhrubnutý vajcovod naplnený infekčnou tekutinou a jediná liečba je odstránenie vajcovodu. A niekde som čítala, že sa to dá vidieť aj na ultrazvuku, pretože ten vajcovod môže byť celkom fasa zhrubnutý, kukla som nejaké fotočky. V každom prípade na laparoskopiu choď, nech ti to tam riadne kuknú, nemá zmysel sa hrnúť do IVF, keď máš problémy. Držím ti palce.

majuska81
autor
6. feb 2008

No ja som na tú laparku povedne nechcela, ale uz dr. Stenová mi vysvetlila, ze sa to musi....zobrali mi vytery a teraz cakám, ze aké hovadiny mi tam nájdu....a potom sa uvidi....Ultrazvuk som mala vraj normálny....
Este jedna totálne blbá otázka: Ked tam uz niekto nemá vajcovod a vajecniky pracujú dalej, tak akou cestou dojde k mrche?????? 😕

mirusch
6. feb 2008

Majuska, vajcovody nemajú s mrchou nič spoločné, nimi sa len transportuje vajíčko. MS zariaďujú hormóniky. Ak máš vaječníky, tak máš aj hormóniky. Telo si už poradí, neboj.

lauritka
7. feb 2008

majuska na caste mykozy a vytoky by bolo dobre uzivat aloe berry nectar..mne to velmi pomohlo na zapaly a bolestivu MS. ja som to pila asi 7 mesiacov a nemala som ani jeden zapal.

majuska81
autor
7. feb 2008

Lauri, ja uzivam Gynex....ale nevidim ziadny rozdiel....Co to je Aloe Berry Nectar??? Nejaky sirup s aloe a s cucoriedkami??? 😝
A kde sa to dá kúpit?? Je to v nejakej téme??? 😕

lauritka
7. feb 2008

majuska tema aloe 😉

lora
31. mar 2008

Ahojte,
tiež mám saktosalpinx na jednom vajcovode, ale nikto ma neupozormil, že to môže spôsosbovať až takéto problémy. Ja som viditeľné zápaly nikdy nemala, preto ma takéto výsledky laparky prekvapili. Môj Dr povedal, že to je pozostatok zápalu a už tam žiadna tekutina nie je, ani zápal, tak ja neviem, vybrať vajcovod alebo nevybrať ? Vidím, že Dr majú rôzne názory. Majuška chystám sa do gyn fivu k Dr. Stenovej, tak uvidím... Ak treba ten vajcovod vybrať som dosť naštvaná, lebo mi to mohli naraz urobiť keď robili diagnostickú laparku. Takto sa úfam, že ten druhý funkčný vajcovod to zachráni, ale keď čítam o tej tekutine... Začínam mať obavy, či má zmysle si poškodený vajcovod nechávať... A hlavne, keď sa už 1,5 roka nedarí...

Lora

rennys
20. máj 2008

Ahojte,

dnes mi tiez potvrdili vo vajcovode tekutinu a mala by som ist na jeho odstranenie,lenze je moj posledny,lebo ten druhy mi zobrali pri mimodeloznom.Preto Vas prosim o vase skusenosti.Popripade prosim o vzajomne vymenovanie skusenosti na email cmukinka@seznam.cz dakujem Rennka

maska1
29. jún 2008

Ahojte. Mám asi podobný problém ako väčšina z vás. Stimulujem liekmi pred 1. IVF. Mám saktosalpinx bilat a doktor v CAR mi nič nehovoril, že by to mohlo ohroziť, resp. znížiť šancu na úspešné umelé oplodnenie. V správe mám totiž napísané. Pravé ovárium čiastočne v zrastoch, drobné folikuly, vľavo DF o priemere 18 a 18 mm, bez voľnej tekutiny v CD. Záver: Sterilitas primaria, tubárny faktor saktosalpinx bilat. Prosím poraďte. Je možné, že momentálne tam žiadnu tekutinu nemám a preto ma ani dr. na nič neupozorňoval? Ďakujem.

ninadk
3. aug 2008

ahoj ja mam ties tuto chorobu a mam uz iba jeden vajecnik doktor povedal ze nebudem mat deti tak som skusila aj ivf a nic a po 4 rokoch mam dieta normalnou cestou

lalupa
30. jan 2009

ja som s tym bola tehu, len po porode mi vajecnik vycistili...vsetko bolo ok, male som donosila do 38tt
je to indi vindi...

yukaya
9. sep 2011

@maska1
@majuska81
@francis
@zulka29
@mirusch
@lora
@rennys
@ninadk
@lalupa
ahojte kočky, davno tu nebol uz ziadny prispevok preto pisem vsetkym ....mam ist na laparku. pri HSG mi zistili ze mam zhrubnute vajcovody. mam z to ho aj strach. uz viac ako rok a pol sa snazime a nic.... povedali mi z treba vajcovody odstranit.... tiez ze obsahuju nejaku toxicku tekutinu, ktora bud sposobuje ze vyplavuje oplod. vajicko, alebo ak by sa aj uchytilo mohlo by dojst k poskodeniu... Mam strach. Hlavne z toho ze ked teraz nie je nieco ok, tak ci vobec budem moc potom otehotniet... ach mam strach... otehotneli ste??
🙄

mirusch
9. sep 2011

@yukaya Ahoj. No je to tak, ze ak sa potvrdi, ze mas naozaj vo vajcovodoch saktosalpinx (toxicka tekutina), tak sa neda nic robit. S tym by si naozaj neotehotnela, to maju lekari pravdu. Ak by museli vajcovody z tohto dovodu odstranit, tak budes musiet ist na umele oplodnenie. Nuz, lahke to nebude, ale strach mat nemusis. Je tu velmi vela babul, co po umelom (IVF) otehotneli.
Cize, najprv si pockaj na vysledok z laparky a potom sa rozhodnes dalej. Pekne krok za krokom. Neboj sa, zvladnes.
A na konikovi je vela tem ohladne umeleho oplodnenia. Drzim palce!

jani2
11. sep 2011

@yukaya - ahoj, a ja sa momentálne rozhodujem, či ísť na odstránenie saktosapiu, alebo nie. Mám ho už viacero rokov....ale pri 2.IVF sa mi podarilo otehotnieť, tak som ho už neriešila. Avšak teraz som bola na 3.IVF a to som už cítila, že nebude dobré.....už počas stimulky som mala vodnatý výtok. Dr. mi na UTZ potvrdil, že je to tekutina zo zhrubnutého vajíčkovodu. Takže 3.IVF bol prepadák a súrodenec k dcérke zatiaľ nehrozí 😒 . Mám zamrazených ešte 6 embryjok, dr. mi oporúča ísť na operáciu a saktosalpinx odstrániť. Veľmi sa mi nechce, ale chcem dať tým mraziačikom čo najlepšiu šancu a tiež už ma nebavia tie výtoky. Stále nosiť vložky či intímky. 😖 Moja gyndoška mi robila aj stery, tie sú úplne v poriadku, takže až sa zbavím saktosalpingu, tak aj tých výtokov.
Neboj sa, vyberú ti len vajíčkovody....ostatné bude fungovať ďalej.(vaječníky, maternica) A cez IVF je veľká šanca na dieťatko! 😉

acko
11. sep 2011

ahojte, nahodou som pri surfovani po nete ohladne inych tem dostala aj na jednu americku stranku s pripravkom, ktory pomaha "vycistit" upchate vajcovody: http://www.felopio.com/ . ktore neviete dobre po anglicky, tu je prelozena stranka: http://translate.google.com/translate?sl=en&tl=...

samozrejme, je to aj otazka penazi, takze clovek na to musi mat nejake financne rezervy. pokial ich ma, tak ja by som toto urcite skusila. mne bol minuly rok na LSK operacii odstraneny jeden vajcovod - bol vraj zhrubnuty, a upchaty v dosledky prekonanej operacie - odstranenia slepeho creva - v detstve. teraz je mi luto, ze som na tento pripravok nenarazila pred mojou LSK, ja by som ho urcite vyskusala. samozrejme, ja taketo pripravy beriem vzdy s rezervou, ale pokial na to su peniaze, tak urcite to za pokus stoji, predsa len zvysenie sance na dva fungujuce vajecniky, hoci a len o par percent - stoji to za to.

sally2401
11. sep 2011

ahojte, momentálne stimulujem piaty deň na 6. IVF, tiež som mala podobné problémy o jeden vajcovod som prišla pri mimomaternicovom tehotenstve pred 6 rokmi a s druhým som mala stále problémy stále zápaly saktosalpinx vždy sa mi to objavilo keď som začala stimulovať, lekárka v Iscare neúspech pripisovala i tomuto zápalu. Vo februári tohto roka som sa rozhodla že skúsime ešte IVF ale lekárka to odmietla kvôli tomu zápalu, tak mi ho v apríli vyoperovali (bolo to ťažke rozhodnutie dať si ho dobrovolne zobrať, ale nebolo iné riešenia). Po piatkovej kontrole to vyzerá dobre, uvidím čo mi poviem zajtra, a uvidíme čo sa bude diať ďalej či to bola pravá príčína prečo sa nikdy nepodarilo, inú príčinu nevedia nájst. Držte palce....

jani2
11. sep 2011

@sally2401 - držím palce až sa podari. 😉 Bez toho saktosalpingu by to už malo výjsť! 🙂

linda81
15. sep 2011

Ahojte..mozem sa pridat?Prave som dosla z nemocnice, snazime sa o babo vyse roka, bohuzial öaparoskopia dopadla tak , ze obe strany su nepriechodne☹.Som z toho na dne.Myslite, ze je nejaka sanca?

yukaya
20. sep 2011

@linda81 odstranili ti pri laparke vajcovody?

linda81
20. sep 2011

@yukaya ahoj, nie....ja nemam s nimi nic okrem toho, ze su nepriechodne, inak ziadny saktosalpinx alebo podobne...

linda81
20. sep 2011

@yukaya myslis ze to pomaha?

yukaya
20. sep 2011

neviem... ale maju tam tolko rôznych pribehov, ktore koncia happyendom... ked uz niekto nema inu moznost tak skusa vsetko... a su to bylinne veci... keby som mala istotu ze to poslu tak si to objednam... ale poslat len tak 500 € bez akejkolvej zaruky si teraz nemozem dovolit. keby som mala tych 500 € navyse tak nevaham...

yukaya
20. sep 2011

@linda81vysie si kukni...

dreamer1
21. mar 2012

@lora
@mirusch
@rennys
@majuska81 ahojte baby ako vam diagnotikovali ze mate upchaty vajcovod vodou cize ten Saktosalpinx ?ultrazvukom? da sa teda ultrazvukom toto zistit cize diagnostikovat alebo len po ultrazvuku vznikne podozrenie a laparoskopiou sa to az diagnostikuje na 100% alebo staci na 100% diagnostiku ultrazvukom?ja som dnes bola na ultrazvuku a tiez mi gynek.povedal ze vidi dve cysty a mam dojst po menstruacii,tak som dosla a ze jedna sa stratila a jedna nie a ze ta ani nezmizne, pytala som sa ze cim je vyplnena a povedal ze vodou,potom po 5minutovom pozerani na monitor mi povedal ze no alebo je to upchaty vajcovod , takze predpokladam ze vodou ked povedal ☹ my sa pokusame o babo 3 roky a moj manzel ma spremiogram uplne v poriadku,takze chyba je vo mne urcite.dakujem za odpoved.inak tiez mavam kde tu zapaly a tak isto vodovy vytok furt.. doktor mi chce urobit laparoskopiu ...

gelinka75
21. mar 2012

@dreamer1 ahoj mne robili priechodnost a mam tiez cystu, predtym mi ju odsali ale zjavila sa znova, tak pani dr. vyslovila podozrenie na tento saktosalpinx, ci to nebude to, ale nastastie nie, kukala to tiez dlhsie na monitore a vravela ze to nebude to, lebo tato cysta vyrasta z vajecnika, nakoniec mi urobila aj priechodnost a vajcovod mam priechodny, myslim, ze to vedia zistit aj cez utz, ale mozno ked to neni dobre vidno tak maju len podozrenie.