Samovolný potrat a kyretáž?

maria122
20. sep 2018

Ahojte. V auguste som zistila že som tehotná tak som volala na gyndu a objednala ma na 3.9. Doktor mi povedal že je tam vacok cize je tam gravidita tak mi povedal že mám prísť o dva týždne a tak som prišla a stale ti isté iba vacok a plod nikde podla menzesu som už mama byt 10 tt.a 9n mi povedal že ten plot sa asi sám vyplatil. Tak sa vas chcem s pytat mam ist na cistenie ked je tam len vacok? Ako on na nenútil ja som mu povedala ze to nechajme na prírodu. Tak o týždeň idem zase ale ked sa to nevypláca mam ist akebo este počkať?

indzaa
20. sep 2018

@maria122 chod este k inemu lekarovi,uvidis podla toho co ti povie,aspon ja by som sla.

rusalka80
20. sep 2018

@maria122 ahoj moja. Je mi to ľúto. Ja som mala tento prípad pred dvoma rokmi. Je to tzv anembryola. Ak to necháš na prírodu, môžeš sa skôr snažiť o druhé bábo. My sme boli na čistenie a popravde ani neviem ako som sa tam dostala. Je to len tvoje rozhodnutie. Drž sa a nevesaj hlavu.

nadazdi
20. sep 2018

@maria122 aj mne sa to stalo teraz prednedávnom.. popros gynekológa nech ti ešte vezme krv či ti hcg klesá, lebo tieto zázračne prípady o objavení plodu sú len od žien čo chodia na sono príliš skoro a potom stresujú.. dodali mi nádej a nakoniec z toho bola anembryomola ako píše tu baba nado mnou

maria122
autor
20. sep 2018

@nadazdi krv mi bral a hodnota bola nizska a vcera ked mi robil so no tak mi povedal že už je tam zraze krv a ze to vyzerá ba spontánny potrat

nadazdi
20. sep 2018

@maria122 aha tak to máš ako ja, to ma mrzí.. mne gynekológ povedal že toto bezplodove tehotenstvo sa nezvykne samo rozbehnúť ako potrat, preto ma aj poslal na kyretaz, ale neviem, samozrejme že som čítala na konikovi aj take čo sa im to samo rozbehlo, ale tak zas je to len konik... drzkaj sa

maria122
autor
20. sep 2018

@nadazdi uvidim ak do budúcej stredy nic tak pôjdem.aspon ze mam uz jedno dieta. To ma drží pri živote.a dakujem

nadazdi
20. sep 2018

@maria122 veď mna podobne 🙂 už si vravím že to tak malo byt 🙂 jedno som predsa donosila takze s druhým už nebude problém 🙂 takto o rok už dúfam budem tehotná a so šťastným koncom ❤️❤️❤️

maria122
autor
20. sep 2018

@nadazdi držím palce

11mirka22
21. sep 2018

@maria122 tiež to mám za sebou. Ja som sa rozhodla pre kyret, chcela som to mať za sebou bola som už 13 tt. Ale ja som to cítila už tak od 8 t, že z toho nič nebude, ja som vtedy ešte dojcila 8mesačnú dcérku.

didi35
24. sep 2018

@maria122 Radsej kyret, mas to rychlo za sebou, rychlejsie sa znovu mozes pustit do snazenia.

To spontanne uvolnenie moze trvat tyzdne, plus riziko infekcie maternice a samozrejme zbytocnej straty krvi,

alenky
24. sep 2018

@maria122 mam znamu ktora mala to iste a lekari jej odporucali v tomto pripade tiez kyret

maria122
autor
30. sep 2018

@didi35 uz to mam za sebou nešla som na kyret lebo ked som bola na poslednej prehliadke tak mi povedal že už to príde aj to prišlo. A koľko ste kráčali? Lebo mne povedal že je to take ako po porode. Ale vsetko je poriadku.

nadazdi
30. sep 2018

@maria122 mne prišla prvá ms 8 týždňov od kyretu, ale keďže si sa vyčistila sama tak pevne verím že ti príde skôr 🙂

didi35
30. sep 2018

@maria122 Tak super, nech všetko bude Ok. Ja len spinenie pár dni. Všetko dobre

ishkaa
5. okt 2018

Baby prosim o radu..my sme v trochu inej situacii,8tt,plod je vidno krasne no nebije srdiecko. Lekar mi dal listok na kyret nech si doma premyslim co robit..na jednej strasne by som prijala prezit to doma,no co citam,poriadne to vraj boli..viem ze rozhodnutie je napokon na mne,skor by ma zaujimalo,tie,ktore ste to prezili doma,je ta bolest naozaj taka neznesitelna?

lmml
5. okt 2018

@ishkaa absolútne to neboli.. nemá čo.. však to vypadne iba ako väčšia zrazenina..

arcanne2
5. okt 2018

@ishkaa ja som bola celý čas doma, po troche som krvacala. Keď sa to zhorsilo šla som na pohotovost lebo som nevedela čo a ako a nakoniec zo mňa vyšlo v nemocnici na wc keď som šla na cistenie. Nebolo to také hrozne. Niečo ako kontrakcie asi, keď vyšlo von bolesti ustupili ale docistili ma.Ale myslim že by som to doma v pohode dala. Kamoska to chcela tiež zvladnut doma a začala tak krvacat že skolabovala, brala ju zachranka a takmer prisla o maternicu. Nechcem strasit, len pisem 2 skusenosti o ktorych viem. Veľa síl ti prajem

nadazdi
5. okt 2018

@arcanne2 tiež som videla na prijíme babu ktorá to takto riskla a tiež skolabovala
@ishkaa mňa napríklad ale zle vyčistili, takze som doma mala tiež ešte obrovské bolesti až kým som sa v ten deň úplne nevyčistila, takze je to na tebe

zuzada29
5. okt 2018

Ja som mala potrat v 2016 keď moja dcéra mala 1 rok, bola som aj na čistenie lebo som ležala v nemocnici tak to hneď poriesili. A potom sa nedarilo, až keď som teraz vo februári 2018 nastúpila do práce sa po mesiaci zadarilo a už nám beží posledný mesiac. Psychika robí svoje aj keď si myslíme že sme v pohode, to čakanie každý mesiac robí svoje.

ishkaa
5. okt 2018

Dakujem baby..ja som na vazkach lebo jeden lekar mi odporucil vyckat doma,druhy kyret..asi si dam nejaky cas a ked to nepride pojdem do nemocky..ja mam synceka no rodil sa cisarskym takze kontrakcie nepoznam,preto sa tak plasim 🙂