Skúsenosti s chlamýdiovým zápalom pľúc v tehotenstve?

hanah1
4. dec 2008

čaute, som tu nová, a som dosť zúfalá. Po prvom pôrode pred šiestimi rokmi som prekonala chlamýdiový zápal pľúc, a teraz, v 15 tt mi robili testy na tieto chlamýdie a zistili mi hraničnú hodnotu protilátok. Okrem toho som alergička, mám nábeh na astmu a celé tehu stále kašlem. Teploty našťastie nemám, ale stále sa mi zle dýcha, ja už neviem či to neni aj o psychike, ale bojím sa o bábätko, aby to nejako nepreniklo do placenty. Prvé dieťa sa mi narodilo s prenatálnou infekciou, takže prvý týždeň po pôrode bol môj synáčik na antibiotikách. Mam strach nech sa to neopakuje. Nemáte niektorá skúsenosti s chlamýciovým zápalom plúc? Dík

sissik
4. dec 2008

ahoj hanah, ja som ho prekonala pred rokom a pol a bola som viac ako mesiac na ATB. hodnoty som mala tiez hranicne a po prelieceni ATB bolo vsetko OK. ale vtedy som nebola tehu, skus sa spytat lekarov, ci chlamydie prechadzaju cez placentu.

hanah1
autor
4. dec 2008

čau sissik, ja som sa vtedy antibioticky liečila cca 10 dní v nemocnici a potom ma poslali domov a nedali mi žiadne antibiotika, takže oni ma v podstate nedoliečili a ja sprostá som verila lekárom, že ma vyliečili. na nete som si k tomu našla, že všetky tie moje alergie a hlavne kašel, lebo odvtedy mam problémy s prieduškami, môžu súvisieť s tými hnusnými chlamýdiami. to je tak, keď som verila lekárom a spoliehala na to že ma dajú do poriadku. je mi z toho do plaču, a navyše mám hrozný strach, aby som aj po druhom pôrode neskončila v nemocnici so zápalom pľúc. sissik a nevieš mi prosím povedať, či tie hraničné hodnoty protilátok sú v krvi aj tak dlho po zápale, alebo to mám iba ja preto, že ma zle liečili?

sissik
4. dec 2008

po dolieceni by sa mali urobit testy znovu. mne ich robili tusim 2 tyzdne po dobrati antibiotik. a bola som tak rada, ze som narazila na super plucneho lekara, ktory nic nechcel zanedbat.
vsetky problemy, ktore opisujes, mozu byt dosledkom nedoliecenia. mne pri liecbe atb daval aj lieky na rozsirenie priedusiek.
deti prekonavaju taketo chlam. infekcie v ramci skolky, im staci pri lahsom priebehu tyzden-dva na atb a su fit.

kackabrcka
4. dec 2008

caute kocky ako netehu som prekonala tiez tuto infekciu liecilima ATB dost dlho navalovo tazke lieky na zaludok a organizmus.. krvne testy mi robili kazde 3mesiace.. potom som isla na imunologiu.. zvys. hodnoty protilatok a nadhodnoty hranicnych hodnot som mala zvysene este velmi dlho.. nakoniec som volila iba imunologiu kazdy mesiac inekcia.. neskor to uz nesledovali.. poradili mi pit aloe rano a vecer 1PL pomohlo 🙂) este som skusala a brala vytazky 5flasiek z byliniek - ale nemam pri sebe www.adresu viem ze to stalo okolo 1500sk to bolo na podporu precistenia organizmu a vajecnikov a ladvin a podobne..

hanah1 - spytaj sa lekara ci chlamydie mozu ochrozit plod, dostat sa do plod. vody daj si do vyhladavaca plucne chlamydie a urcite sa informuj na aloe vera v lekarni..

brcka

stija
5. dec 2008

ahoj hanah1, mne zistili "iba" spiacu formu, ale plucna to tiez liecila, nedavno mi znova robili testy a zistili, ze je to sice lepsie, ale este to nie je ok. lenze medzitym sa mi podarilo otehotniet (az po dobrati predchadzajucich liekov) a tal lekarka povedala, ze teraz s tym aj tak nemoze nic robit, ale vraj sa to v tehotenstve moze aj samo upravit. Ale ako vravim, su v spiacej forme, neprepukli naplno. Tak neviem, ci to je podobne, alebo o niecom inom.
vela stastia