Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Snaha o bábo a krátka maximálne dvojdňová menštruácia

lolitka25
28. máj 2011

Ahojte, mám 25 rokov, s manželom sa snažíme o bábätko, ale nedarí sa nám. Asi v decembri sa mi začali zdravotné problémy- zápal močového mechúra - brala som antibiotiká, stále sa však v omnoho slabšej forme z času na čas vráti. Navyše už pol roka mám dosť stresové obdobie- končím vysokú školu.
Menštruáciu mám od 12 rokov, stále pravidelný 31 dňový cyklus, 7 dňový menzes. Pol roka však môj menzes trvá max. 2 dni + ešte sem tam špinenie na nejaký piaty, šiesty deň. Minulý mesiac mi prvý krát meškal deň, tento 5 dní, navyše trval len deň a jeden deň bolo špinenie. Tehotná nie som, robila som si test a žiadne príznaky nie sú.
Gynekologičku mám dosť nanič, zápal neriešila, že to je len slabý - mala som krv v moči!!! - ten mi vyliečila až obvodná. Našla cystu - tak to prisúdila, že je to vajíčko v čase ovulky. Vie, že sa s manželom snažíme o drobčeka, ale nijaká pomoc.... Takže ju idem vymeniť.
Moja otázka na Vás je, či ste otehotneli aj s takou krátkou mrškou, alebo či ste aj vy prekonali také obdobie. Ďakujem

pink_lady
28. máj 2011

@lolitka25 moja mrcha trvavala 1-2 dni, zistili mi endometriozu /aj ked charakteritickejsie je pre endo mat dlhe krvacanie), u mna to bolo na opak - kratulinke a hrozne bolesti, pri endo to tecie aj do lozisk v brcuhu. Bola som na operacii, necely rok na to som otehotnela (prirodzene). Pol roka po porode normalny menszes, tak cca 7 dni teraz take zas 1-2 dnove (posledny: zacal v noci zo stredny na stvrtok a v piatok uz bolo po). Neviem ci mas bolesti, ale ziadaj podrobnejsie vysetrenia, moju prvu cystu tiez prisudili ovulacii - a bola to endo cysta nakoniec 😝 drzim palce

lolitka25
autor
28. máj 2011

Dakujem, bolesti nemam - iba klasicke mesntruacne , nic extra silne ...

veonka
28. máj 2011

ahoj, podla mňa keĎ si mala predtým 7 dňový menzes, bolo by vhodné zájsť za nejakým poriadnym doktorom aby ťa dôkladne prezrel, či je všetko o.k., ja sa tiež na to chystám, zmeniť môjho flegmatického doktora za nejakého naozajstného. Už aj kvôli snaženiu, budeš vedieť že si o.k. a že tehu môže spokojne prísť. Rozhodený cyklus môže byť aj z nervov, tak naozaj ťažko povedať...
Dôležitá na otehotnenie je hlavne ovulácia, tak si skús odsledovať, či ju máš. Ak ju máš, potom by teoreticky nemal byť problém otehotnieť.

lolitka25
autor
28. máj 2011

@veonka Dakujem, na zistenie ovulacie pouzivam metodu pozorovania cervikalneho hlienu, ktorý je krásny tabuľkový počas cyklu... Pre istotu som si kupila aj ovu mikroskop - Lady Q, dosiel mi vsak len tento tyzden, tak este nemam otestovane a mavam bolesti tzv. ovulacne kazdy mesiac.
BT nemeram- mam dost rozhadzaný režim teraz, nie ej to možné, v lete však začnem aj s tým.
Gynekologičku iste vymením, pretože si veľmi želám bábo a moja to nejak nechápe- že komu nutne treba dieťa... Tak mne ho netreba nutne, ale ej to môj sen a zmysel života...

martinkatinka
28. máj 2011

Ja som tiež mala problém otehotnieť, zistili mi endometriózu, bola som viac krát liečená...
Na močové cesty odporúčam brusnice, najlepšie šumivé, tie zeberú hneď a na pravidelný cyklus je dobrý pupalkový olej a čaj z alchemilky... mne to pekne ustálilo cyklus a zmiernilo bolesti a pomohlo s cystami...Ak však otehotnieš, prestaň piť ten čaj z alchemilky...
Budem držať palce... mne sa moj malý zázrak podaril po polročnom snažení napriek tomu, že mi povedali, že s mojou endometriózou a ložiskami v celej brušnej dutine sa mi to zrejme nikdy nepodarí...

lolitka25
autor
28. máj 2011

@martinkatinka Dakujem za radu a blahozelam k drobciatku 🙂 Kiezby sa aj mne tak podarilo.... 🙂