Som 6 týždňov po kyretáži a čakám menzes

maria535
17. júl 2023

Ahojte som skoro 6 tyzdnov po kyretazi (13tt) a stale cakam na menzes…po akom case ste sa dockali vy?

zojanka
17. júl 2023

@maria535 prvý krát 6týždňov, druhý krát 8týždňov

maria535
autor
17. júl 2023

@zojanka dakujem, pytam sa len kvoli tomu ze by som sa rada vyhla nejakej vyvolavacke a “umelym” zasahom

zojanka
17. júl 2023

@maria535 No gynekologicka mi tiez povedala ze cakala ze pride skor, ale prisla po 8 tyzdnoch. Bola som potom na kontrole a bolo vsetko ok. Kedze aj prvy krat mi prisla az po 6 tyzdnoch tak som to nesilila.

maria535
autor
17. júl 2023

@zojanka jaaaj tak ty to mas za sebou 2x 😔..no ja som bola jeden tyzden na zakroku a hned tyzden na to kvoli bolestiam ma posielali znova ale dohodli sme to medikamentozne (misoprostol) a na kontrole mi povedali ze su tam uz len malinke ciastocky a ze sa to pri najblizsej ms vycisti tak uz vyckavam…radi by sme sa snazili s manzelom co najskor..u mna to bol 1 MA po dlhsom snazeni 😔

jablkovastrudla
17. júl 2023

Ja som potratila na zaciatku a prva ms mi prisla o 6 tyzdnov.tusim keby mi nepride do 8 tyzdnov tak som mala volat doktorke

naatty10
17. júl 2023

Ahoj ja kyret 12tt a 1ms presne po mesiaci druha o 4 dni neskôr a tretia teraz o 3 dni skôr 🤷‍♀️… snažít sme sa zacali po 1ms..😌

lucka010522
17. júl 2023

Mne prišla 1.MS na 25. deň po kyrete.

maria535
autor
17. júl 2023

@naatty10 no ja chcem pockat aspon 2 cykly a tak by sme sa zacali snazit aj ked najradsej by som zacala hned po prvej ms 🤷🏻‍♀️🙈

maria535
autor
17. júl 2023

@lucka010522 a zakrok si mala niekedy davnejsie?

lucka010522
17. júl 2023

@maria535 7.6.2023 kyret z dôvodu MA v 6tt. MS prišla 25 dní po kyrete.

maria535
autor
17. júl 2023

@lucka010522 fuuha ja 9.6 13tt ma 😔

naatty10
17. júl 2023

@maria535 no v mojom prípade je to už 3 cyklus … teraz robím aj ovu testy doplnila som nejaké vitamíny tak uvidíme …

maria535
autor
17. júl 2023

@naatty10 noo ja uz ovu testy tiez mam nakupene 🙂beriem inofolic manzel folandrol nech troska pomozeme aby sme boli pripraveni 😊len sa modlim nech sa mi da cyklus normalne do poriadku aby sme mohli ist na to 😊hlavne uz nechcem ziadne zasahy lebo uz ten misoprostol nestastny co mi dali v nemocnici mi narobil sarapatu 😓

naatty10
17. júl 2023

@maria535 bolo to prvé dieťatko či už máš ?

maria535
autor
17. júl 2023

@naatty10 prve 😔 a co ty mas uz?

naatty10
17. júl 2023

@maria535 nie nie u mna to bolo tiež prvé 😟

marianarem
17. júl 2023

@maria535 Ja som isla na vyvolavacku, ked sa mi este ani 9 tyzdnov po kyretazi cyklus nevratil. Ale druhykrat by som to uz nespravila, bola som vtedy nedockava a chcela som uz zase normalne fungovat a zase pripadne skusat. Z vyvolavacky som mala otrasne vedlajsie ucinky, bolo mi niekolko dni naozaj velmi zle. Ked uz ms konecne prisla, tak som vzapati ochorela tak, ze som sa z toho nevedela cele mesiace vyhrabat. Myslim, ze som mala tym vsetkym velmi oslabene telo. Teraz by som uz cakala kludne aj pol roka, kym sa cyklus nevrati prirodzene, raz by sa bol vratil.

maria535
autor
17. júl 2023

@naatty10 to ma velmi mrzi 😔…je nas ale vela a musime bojovat 💪🏻ja som sa tak nastavila ze to nevzdam

maria535
autor
17. júl 2023

@marianarem jaaaaj to mi je luto 😔presne tomu som sa chcela vyhnut…ja som olutovala ze som pristupila na ten misoprostol pri druhom cisteni lebo mne to rozbilo uplne organizmus …v ktorom tt si mala kyret ak sa mozem opytat?

maria535
autor
17. júl 2023

…inak baby uz ma pobolieva brusko zacala som spinit takze sa to zrejme rozbieha 💪🏻😊

marianarem
17. júl 2023

@maria535 Bol.to tusim 10. tyzden. Ja by som ozaj pockala, teraz som uz presvedcena o tom, ze telo sa vie z tohto normalne zotavit a nabehne do starych kolaji, ked sa bude na to citit. Len vtedy som nedokazala cakat, kym sa bude na to citit a vypomstilo sa mi to.

maria535
autor
17. júl 2023

@marianarem tu nedockavost uplne chapem ..ja uz som normalne happy ze sa mi to rozbieha ..nikdy som si nemyslela ze sa budem z toho tesit 🙈…no a este snazilkujete alebo? neviem ci si toto mala uz davnejsie

mima172
17. júl 2023

@maria535 U mňa po prvom MA prišla MS presne 28 dní od kyretáže (na Vianoce 🥴). Po druhom MA na 29ty deň od kyretáže. Pila som poctivo alchemilku - denne 1 liter. Odporučil mi to lekár po prvom potrate. Držím palce ✊

marianarem
17. júl 2023

@maria535 To bolo uz v 2016, teraz mame 3.5rocneho syna. Len prave vtedy som sa chcela akoby co najrychlejsie spamatat, bala som sa, ze sa to uz nikdy nepodari. Mala som uz 38 rokov. A cim viac som sa snazila, tym viac sa vsetko kazilo, zacali sa nakoniec velke zdravotne problemy a vlastne dalsie 2 roky sme vobec ani neskusali, lebo som sa na to zdravotne absolutne necitila. Medzitym som presla aj psychoterapiou a nakoniec sa ro nejako urovnalo. Potom sa to uz podarilo a dalsie tehotenstvo uz bolo uplne ukazkove.

maria535
autor
17. júl 2023

@mima172 tiez to mas teda 2x za sebou 😔to mi je luto …inak ano aj ja som poctivo pila alchemylku 💪🏻a uz sa mi to rozbieha konecne 😊…a aj sa snazite dalej?

maria535
autor
17. júl 2023

@marianarem ja mam 32 rokov a uz ma strasia lekari ze vek 🤷🏻‍♀️ stale tam ale bude ten strach aby sa to neopakovalo…ale myslim ze sme dobre s manzelom motivovani a nechceme to vzdat

mima172
18. júl 2023

@maria535 Vlastne to mam za sebou 3x, no 1 potrat som mala spontánny. Vieš čo, už sa nesnažíme (teda manžel to ešte neprijal). Máme 1 dcéru, som za ňu vďačná a musím sa len zmieriť s tým, že bude jedináčik. Mam 35 a čerstvo zistený dôvod potratov (u mňa je to krv - viaceré krvné mutácie).

marianarem
18. júl 2023

@maria535 No ja som rodila naooniec v 41 takze klud. Ano v tom dalsom tehotenstve uz clovek rata so vsetkym, ja som uz necitila nejaku bezbrehu radost. Ja teda aj vzhladom na vek som poprosila doktorku aspon o nejake zakladne vysetrenia, aby sa znizila pravdepodobnost, ze sa to bude opakovat.

maria535
autor
18. júl 2023

@marianarem no u mna na tom prvom skriningu vlastne doktorka videla nalez na hlavicke (hygroma colli) poslala ma na morfo utz a o 2 dni mi na tom utz oznamili ze uz nie je ani akcia srdiecka 😔podla krvi mi este gyn povedala ze sme mali zvysene riziko na edwardsov a pataou syndr. ..z histologie len potvrdili tu diagnozu co aj nasli a ze je to nahodna zalezitost tak snad sa nam zadari so stastnym koncom🙏

marianarem
18. júl 2023

@maria535 Aha jasne, tak to je ozaj blba nahoda, verim, ze nabuduce to bude urcite lepsie 🍀