Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

skoda
9. mar 2008

😀 😀 😀 Ahojte holky. Dnes máte prestávku, či čo. Pracuje len Amal2 so skodou, tak sa dajte do práce,ha,ha..... 😠
Počul niekto o pásiku sv. Dominika? Závisi to od viery.Ja som veriaca, a preto tomu verím. Ide o posvätený pásik, kt. majú nosiť ženy- rodičky, neplodné a ťarchavé, prosiace o pomoc a orodovanie sv. Dominika, nosia pásik tak dlho, kým sa ich problém nevyrieši. K tomu je aj modlitba,kt.sa modlí k sv. Dominikovi. Je plno svedectiev o tom ako to všetko pomohlo.Jeden pár 5r. nemali deti, 3x-IVF a nič. Začala nosiť pásik a po niekoľ. mesiacoch ostala tehotná. Aj mne pomohol. Nosím ho pol roka a cysta mi po 3 mes. zmizla, bola veľká okolo 6x5cm. Užívala som síce HA, ale moja gynekologička povedala,že to je zázrak, lebo tak skoro sa cysta nemohla stratiť.Nemohla tomu uveriť. Ten kto má silnú vieru, že to pomôže, tak aj vylieči, lebo Bohu nič nie je nemožné. Dúfam, že som sa nikoho nedotkla s mojou vierou. Ak by niekto o tom počul alebo by chcel bližšie info , stačí napísať, a ja pošlem adresu .........

amal2
autor
9. mar 2008

😀 😀 😀 😝 nazdar parťáčko🙂 No,dnes to tak vyzerá,že to ťaháme len mi dve 🙂
o pásiku počujem prvý krát,ja som tiež veriaca,nie neak ortodoxne,ale verím,že niečo,niekto je.Čo to je za pásik?

skoda
9. mar 2008

😅 😅 Za chvilku je u susedou 😉

skoda
9. mar 2008

🙂 To písal manžel, je beťár, čo? Sedí tu pri mne a smeje sa, aký je šikovný. Nakoniec mu asi otvorím stránka pre mužou, ha,ha.... 😀
Sv. Dominik je orodovník neplodných žien a problémových rodičiek.Jeho pásik je vyhotovený z bielej stužky, na kt. sú po latinsky napísané slová začiatočnej modlitby. Požehnaný je kňazom -Dominikánom. Ja ho nosím opásaný okolo pása denne. Môžeš si ho objednať /prídpevok je dobrovoľný/spolu s brožúrkou skutočných príbehov žien z celého sveta, kt. tento pásik pomohol. Adresa:DMC Salve, Dominikánske nám.8, 040 01 Košice. Skús, nič za to nedáš.

amal2
autor
9. mar 2008

ja som čumela ako puk,neak som nechápala o čom je tá správa. 😀 To teda je beťár! 🙂 Ale šikovný 🙂 To by bolo celkom zaujímavé zistiť ako by muži písali a či by vôbec písali 🙂 .Tak to sa na ten pásik opýtam mníšky,čo je na dominikánskom,je to sesterka mojej babky.Ja neviem,vieš ja si myslím,že strašne záleží na psychike človeka.Ak niečomu veríš a naozaj veríš,tak ti to pomôže.Niektoré ženy sú presvedčené,že po pití alchemilkového čaju otehotneli,hmm ja to nikomu neberiem,ale skôr si myslím,že to bolo o viere.Ja som v takýchto veciach žiaĹ realista.Niekdey ma to štve,ale neviem sa tomu ubrániť. 😒

skoda
10. mar 2008

😉 Zdravím.No skús sa spýtať, veď je v tomto ráde, sama som zvedavá. 😲
Ak by sa našiel ešte jeden ako môj manžel, tak určite by to stálo zato prečítať si to. 😀
Dobrú noc a pekné sníčky. 😔

saralinda
10. mar 2008

Ahojky holky, to já byla o víkiednu u našich a tam bylo nádherně - teplo a sluníčko. No nádhera. mělo to jedinou chybičku - v neděli přišla MS...přišla o pár dní později než obvykle, tak už jsem začínala doufat ☹ Tak snad příště. Nebojte, neztrácím naději.

ikuska
11. mar 2008

Ahojte babulky.

Pridavam sa k Vam do tejto temy, moja diagnoza znie uzatvorene oba vajcovody. Boli sme uz na 1.IVF v BA a to nevyslo a teraz sa chystame do Heliosu na druhe.
Vsetko vyzera byt v poriadku az na moje rozhodnutie, ci pojdeme do IVF aj s mojimi vajcovodmi alebo nie, hrozi pri oplodneni vytekajuca tekutina z vajcovodov. Toto rozhodnutie nechal Dr.Krajkovic v Heliose na mne a ja som sa rozhodla ze si ich dam laparoskopiou odstranit. Som objednana 26.3. na laparoskopiu s tym ze v pravom vajcovode sa tekutina objavila a az v den operacie by sa rozhodlo ci zoberu oba alebo len jeden.
Fedra ozvi sa aj ja som zacala chodit do Heliosu.

Drzkam Vam vsetkym palceky, nech je aj tento rok rok tehu.

amal2
autor
11. mar 2008

Ahojky holky,pekný deň vám prajem.
Vítam ťa ikuska,je mi ľúto,čo prežívaš.Stáť pred takýmto rozhodnutím asi nie je vôbec nič ľahké.Neviem síce nič o tekutine,ale každopádne ak je to pre teba lepšie si ich dať odstrániť,aby sa bábo uchytilo,tak potom niet čo riešiť,len ma neskutočne zaráža prístup lekárov,že takéto rozhodnutia nechajú na nás ako keby sme mi mali vedie´T čo je nutné a čo nie.Všetky tú máme podobný osud,je to fakt nespravodlivé,že baby,ktoré vôbec deti mať nechcú,tak sú tehotné furt a my,.......No jo.Držím ti palečky,nech je tento rok fakt rokom poldným. 🙂

Skoda:opýtam sa a dám ti vedieť. 🙂 Ja si to celkom dobre neviem predstaviť a pravdu povediac bolo by to dosti zaujímavé. 😀

Saralinda: a kde si bola na víkend?V Prahe bolo hnusne,včera trošku slniečko vykuklo,ale nič-moc.
Viem ako ti je,je to hrozné,že sa človek podvedome teší a dúfa a ono sa dostaví MS.Poznám to,očakávanie-pak sklamanie,ale musíme bojovať ďalej a nevzdávať sa.My to zvládneme,uvidíš.Drž sa moja.

skoda
12. mar 2008

Ahojte.Čo porabiate? Ja som práve prišla po nočnej z práce.Venujem sa synovi, lebo je chorý.Nechodí do škôlky.
Ikuska.Určite si silná žena, lebo to nie je nič ľahké.Ale z najväčšieho dažďa, najviac slnka.... Vitaj u nás.
Saralinda- neskôr sa to určite podarí, veríme tomu, nie?

ikuska
12. mar 2008

Ahojte.
Skoda dakujem za povzbudenie, ja mam este len 25 a uz musim riesit taketo rozhodnutia.
Ale uz som si vela toho prezila, takze som silna, takto ked o tom hovorim, ale ked pridem k lekarovi, tak je z mna nula, len by som stale plakala, ale to je tym ze vsetci lekari su tak trosku svojim sposobom divny.
Jeden radi tak a druhy zas onak, a to ze ti maju poradit.
Aj ked som este mlada, nechcem cakat na neskor, lebo vtedy sa to moze este viac skomplikovat, moj manzel ma uz 28 rokov a ked je on teraz tiez O.K. tak to skusame.

A ty skoda ako sa inac mavas:?

amal2
autor
12. mar 2008

Ahojky ,
ako sa máme?ja marodím,teplotujem a kašlem ako tuberák,takže nič-moc.Práve som čítala v inej téme,že v ČR by malo byť od nového roku preplácané poisťovňou len jedno umelé oplodnenie.Nie som schopná to ani komentovať,rozčúlilo ma to do nepríčetnosti.Žena má nárok na 3 umelé oplodnenia za rok,čo je v podstate aj tak málo a aj tak to nie je zadarmo.No snáď nám to všetkým klapne.Držte sa dievčatá.
Prajem pekný večer

skoda
12. mar 2008

🙂 😉 Ahojte dievčatá. Keď človek má gyn. problémy a má k tomu aj vek, tak je asi lepšie začať s liečbou čím skôr, pokiaľ sa dá.,lebo nikto nevie ako ta liečba bude dlho trvať.Ja som v 23r. začala chodiť k jednému Dr., kt. ma liečil len Clodtilbegytom dlhé roky a nič. Zašla som do centra o po krátkej liečbe som otehotnela a porodila syna v 27r.Teraz pred mes. som mala 30r. a mám pocit ,že už biolog. hodiny v mojom organizme začajú odbíjať, uvidím ,čo povie dr. Chcela by som ešte jedno bábo, lebo jednému je smutno, no nie?
Ako sa mávam? Do práce a domov, rodina, snažilkovanie a stále dookola.Ale nemám si čo sťažovať.
Amal- prajem ti skoré uzdravenie a odychuj. S tým preplácaním nemyslíš vážne, verím že to neprejde.Na narkomanoch peniaze majú, na ich liečby....a na podstatné veci, z čoho svet žije, to nie. To je humus.Už mám zlosť.4o sa zošaleli v tej vláde, či čo.pekný večer.

saralinda
13. mar 2008

Ahojky holky, díky za povzbuzení. Nebojte, nevzdávám to a stále věřím, že to jednou přijde. A mooc na vás myslím, ať vám to taky dopadne.

Ikuska...tak to jsme na tom podobně, mně je 26 a příteli 29. Věřím, že jsi se s těmi vejcovody rozhodla dobře. Pokud jsou oba zatvorené, a stejně nemáš šanci na oplodnění přirizenou cestou, tak jsou k ničemu. A pokud tak zvýšíš šance na uhnízdění embrya, tak jsi se určitě rozhodla dobře. S doktory je to tak, že dneska jim v podstatě musíš všechno dopředu podepsat (že souhlasíš s operací a tak), takže je vlastně vždy konečné rozhodnutí na pacientovi. A jestli si u doktorů popláčeš? Já byla to samé (taky mě operovali ve 25 letech). Vždy jsem v ordinaci bečela. Drž se, holka naše. Vím, jak jsou takováto rozhodnutí těžká. Taky jsem se musela před druhou operací, tedy v době, když jsem měla už jen jeden vaječník, rozhodnout, zda, v případě zasažení i toho zbývajícího vaječníku nádorem (nezhoubným), si ho nechám vzít či si ho nechám s nádorem. Nebylo to lehké. A já jsem navím nerozhodný člověk a udělat takokvé zorhodnutí během pár minut, brrr ☹ A pak se mě ještě ptali, zda chci po operaci epidural...nic mi o něm neřekli... i když jsem se ptala na rizika (bála jsem se, že mi to napíchnou blbě a ochrnu)...jen mi řekli, že bez něj to po operaci nevydržím, že klasické opiáty na utišení bolesti mi stačit nebudou. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jde o horší operaci, než jsem si myslela. pobrečela jsem si, to, víš, že jo. Ale mám to za sebou, všechno dobře dopadlo a mám se moc dobře. Už jenom to miminko a budu ta nejšťastnější osůbka.
Doufám, že ti můj příběh dodá odvahy. Musíme být silné. Vím, že to není lehké, klidně si u doktorů pobreč, ale vím, že nakonec bude vše dobré. Já jsem byla šťastná, že mám přítele, který mi hodně po psychické stránce pomohl. A zároveň jsem si uvědomila, jak jsem ráda, že nemoc potkala mě a ne nikoho jiného blízkého (rodiče a tak). U sebe to člověk nějako překoná, musí bojovat, ale když tomu, koho má moc rád nemůže pomoci, to je teprve těžké. Vím, jak to nesl přítel (pár šedivých vlasů mu přibylo) a maminka a celé blízké okolí.

skoda
15. mar 2008

☹ Ahojte holky.Čo porabiate? Ja som práve dovarila obed. 🙂 Amal-ako sa cítiš, je ti už lepšie?

saralinda
15. mar 2008

Ahojky skoda, ja delala jsem polevku. Pritel je v praci, tak se mi nechtelo varit. Dala jsem prat zaclony a asi povalim ven, kdyz je tam tak kraaasne 🙂

amal2
autor
16. mar 2008

Ahojte dievčatá.Ako sa máte?Ja sa konečne cítim o niečo lepšie,tak vám hneď píšem 🙂 .Dúfam,že sa máte fajn.Včera tu bolo nádherne a ja som musela ležať 😖 a dnes je tu už zase kosa.Des to počasie.Idem ja tase do postielky 😖 a vám prajem pekný deň.Ešte sa dnes ukážem,chýbali ste mi 🙂 papa

skoda
18. mar 2008

🙂 Ahoj. To je fajn, že ti je už lepšie. Ja sa teraz niejak necítim vo forme. Užívala som ATB, a dostala som dole mykózu. Jedno liečim a druhé ničím. Pekný večer. Čaute.

saralinda
18. mar 2008

Ahojky holky, tak jsem zase tu.
Amal2 to je super, že je Ti už lépe. držím pěstičky, až je ti den de dne lépe.
skoda - to je klasika. Antibiotika a z nich mykóza. Já tím netrpím, ale žíká to hodně bab.
Myslím na vám děvčata, ať vás zdraví brzy najde a už se vás nepustí.
Jinak já to mám teď více méně do práce a z práce. Je toho teď nějak hodně.

amal2
autor
18. mar 2008

Ahojky holky moje zlaté.Ani neviete aká som rada,že ste tu 🙂 Ďakujem,že ste cítili so mnou. 🙂 Takto chorá som nebola snaď už "sto"rokov.Des.Ale už je to ok a som tu opäť s vami 😲
Skoda,to mi je ľúto,musím pozrie´t na nete čo je to tá mykozá,ja som hrozné trdlo.🙂Ale dúfam,že to čoskoro odíde a ako písala Saralinda,že nás už tie choroby opustia.Vidím,že ste tu spolu aj varili 🙂,milé.Koľko krát neviem čo variť,tak je fajn,že sa tu môžem poradiť 😀
Zajtra mám volať gyndoša,že čo a ako,ale ako som už písala,tak ja by som aj rada podstúpila laparku,nech viem,čo tam vôbec ešte mám k svetu 😖
ďakujem saralinda za pěstičky 🙂 asi to zabralo 🙂 Poznám to keď sa práca nahrnie a človek má pocit,že niet konca,takže ti prajem pevné nervy a hlavne mysli na seba.Fakt by som radšej žila v neakej starej dobe.Bolo to síce ťahžie,ale ženy otehotneli ani nevedeli ako,nebola závisť a nenávisť.Asi som neak odbočila 🙂 Je fajn,že si tu môžme takto pokecať a zdiela´T svoje starosti a ja dúúúúfam,že budú aj RADOSTI 🙂
Držte sa moje zlaté,prajem vám pekný večer a dobrú nôcku a aj sladké sníčky .
papa

vladimira1
19. mar 2008

🙂 ahojte dievcata, i ja sa pridavam k vam.som tu prvykrat, takze velke predstavenie 🙂
mam za sebou 3 mimomaternicove tehotenstva s om bez oboch vajickovodov ☹
cakam kym sa trochu zotavim - posledne tehotenstvo bolo pred 2 tyzdnam a potom i uz ostava len skusat umele oplodnenie, inu sancu nemam
drzim vam vsetkym prsty i sebe, verim ze to zvladneme

amal2
autor
19. mar 2008

Ahojky Vladimira a vitaj v našom klube.Je mi nesmierne Ľúto čím si si prešla,ale musíme veriť,že všetko bude fajn a že sa nám podarí dosiahnúť vytúženého miminka.Nechcem byť vtieravá a vyzveda´T,ale nedá mi to,keďže máme dosť podobný osud(taktiež nemám vajcovody,no mám jeden,ale s najväčšou pravdepodobnosťou mi zopberú aj druhý,nemala som však ani raz mimomaternicové),ale zaujímalo by ma,či ste sa pojkúšali aj s vedomím ,že nemáš vajcovody?Alebo ako to je?Umelého sa báť nemusíš,je to ale smutné,že už to nie je na nás a tak musíme veriť v zázraky medicíny.Som rada,že si zavítala a dúfam,nie dúfam,verím,že to všetky zvládneme.Držím palce.

skoda
19. mar 2008

😝 Ahojte . 🙂 Ďakujem Vladimira za príspevok. Viem ,tie mimomat. tehot. sú riadne psych. traumy. Ja som to zažila pred rokom. Doteraz neviem, či to bolo na 100% táto dg, lebo jeden lekár z hystolky tvrdil, že ano, a iný nie.Bola tam aj cysta.HCG som mala okolo 300.Odstránili mi na ľavej strane všetko, aj keď vraj nemuseli.Ostal mi funkčný/aspoň si zatiaľ myslím-uvidím z laparky/ vaječník s vajíčkovodom.Tiež po operácii sa mi aj ten skomplikoval, lebo mi narástla cysta. Bola som vtedy na tom veľmi zle.Ale vďaka antikonc,sa mi vysušila. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách , ale po ľuďoch.Teraz asi budeš musieť navštíviť CAR, ale poriadne sa rozhodni kam pôjdeš, lebo čo som čítala vo fore, je to ťažké rozhodnutie. mam s tým skúsenosti. Ja chodím do KE. 😉
😉 Amal- dnes idem poobede volať Dr.,aby ma objednal na laparku, lebo vraj sa čaká 2 mes. Som zvedavá ako dopadnem. Potom sa ozvem.lMykoza- /svrbenie ohanbia až tvarohov. výtok/ užívala som vaginalne tbl a prešlo to.
Zatiaľ všetkým prajem pekný deň. Ešte sa k vám vrátim.

amal2
autor
19. mar 2008

Ahojky Skoda,dnes sme tu neak naraz 🙂.Ďakujem za vysvetlenie,ja lajdák som si to ani na nete nepozrela 😝
Sranda,aj ja sa teraz chystám volať gyndoša,ale šoklo ma,že sa čaká 2 mesiace,to by som KET nestíhala ani náhodou.Tak to teda nie 🙂Daj vedie´T ako si pochodila.Som tu.papa a pekný deň

amal2
autor
19. mar 2008

Tak som volala a v piatok tam mám ísŤ na ultrazvuk a uvidí sa.Ach jo.Furt mám nervy keď volám gyndoša. 🙂 a nehovoriac a návšteve.
Počuj skoda,ako sa vlastne voláš? 🙂 Ak nechceš neprezrádzaj,len mi furt vŕta v hlave,že prečo skoda,či to niečo znamená 🙂
Bože ja som ale zvedavá.Neznášam túto svoju vlastnosť. 😝 😀

skoda
19. mar 2008

🙂 Nie nič to neznamená, máš to v IP. Ja som pred chvíľou volala, ale zatiaľ nik neberie. Tiež mám z toho depku.Neznášam taká vybavovačky. Ešte keď si predstavím to predoper. vyš. pred laparkou, hrôza des. Nechce sa mi do toho.

amal2
autor
19. mar 2008

🙂 to mi hovor.Nemáme žiaľ na výber.Moje kamarátky preferujú ženskú,ale ja som mala ženu len raz a chovala sa ako totál krava.Teraz čo mám gyndoša,je kamarát mojích rodičov,takže verím,že je ok a že mi neurobí nič zlé,ale je to úchyl 😝 Je pravda,že ma tie jeho narážky vždy rozosmejú a tým sa asi aj uvolním,ale lezie mi s tým na nervy.teraz som volala druhého,ten je taktiež z "rodiny",ale ani toto nie je výhra.Ale radšej známeho ako neakého kreténa,ktorému je fuk,či mi odoberie všetko.Ja som bola na laparke už 2 krát,raz slepák a raz ženské,ale neak si nepamätám o čom boli predoperačné vyš.A ako sa inak cítiš?Je ti lepšie?Dúfam,že áno.

skoda
19. mar 2008

😅 Práve som sa dovolala. Majú termín už 10.apríla. Zatiaľ som sa neobjednala, lebo teraz cez sviatky čakám menzes a chystám sa k dokimu odznova na vstupné vyšetrenia.To by som sa nezmestila do toho. Bolo by to na mňa veľa a ešte rodina a práca.Pýtali sa, kde chodím, a že aj môj doki z Ke, tam posiela pacientky.Tak som zvedavá, keď teraz pôjdem, čo mi povie, kedy sa mám tam objednať.

amal2
autor
19. mar 2008

A kde by ti mali robiť tú laparku?V KE?

michelina
19. mar 2008

Ahojte dievčatká, ani si neviet predstaviť ako ma potešila táto diskusia. Držím vám palce, nech všetko dobre dopadne a detičky sú na ceste. Ja som sa liečila stále dokola s cystami na vaječníkoch, vždy sa vytvorili a zase zmizli po Gynexe (extrakt z bylín, je super). Minulé leto sme sa rozhodli, že začneme skúšať otehotnieť, ale mali sme nehodu a ja som musela absolvovať RTG (plánovali aj CT) s chrbticou, takže sme to museli odložiť. No a minulý týždeň na kontrole mi moj gyn. oznámil, že tentokrát nemám na vaječnku cystu, ale nádor (nezhubný). A na obidvoch. Takže mi doporučil čo najrýchlejšie otehotnieť (to sa mu povie!), za 2 mes. kontrola a manžel spermiogram, aby sme nestrácali čas. Potom sa vraj dohodneme na ďalšom postupe a nutnosti IVF. Triasli sa mi kolená keď som odtiaľ odchádzala. Vy už máte tento prvotný šok za sebou, tak ma vaše príspevky povzbudili a dodali optimizmus. Ináč tiež pochádzam z PO 🙂 ale žijeme v Čechách. Majte sa krásne a nech sú všetky vaše dni len zaliate slnkom.