Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

amal2
autor
19. mar 2008

Ahojky Michelina a vitaj v našom kulbe 🙂 .Je to zvláštne,som rada,ak sa niekto pridá,ale je mi smutno,že máme také starosti a ťažkosti ☹ . Mrzí ma ,čo sa ti prihodilo a dúfam,že budeš v poriadku.Nechápem prečo sa nám tie prekliate cysty a zrásty tvoria 😖 .V našom klube mám asi len ja za sebou IVF je to v pohode,toho sa báť nemusíš,ale psychika je na tom horšie.Mne to nevyšlo,ale netreba strácať nádej.Každá z nás máme neaké trampoty,ale veríme.Vitaj medzi nami. 🙂 Som rada,že táto téma je a dodáva nám optimizmu.Držte sa holky.
A Michelina ,kde žiješ v ČR?

skoda
19. mar 2008

🙂 Ahojte, som rada, že sa to rozrásta.Michelina, aj ja som z PO.Zaskočila si ma.Môže prebiehať tehotenstvo aj keď vaječníky nie sú OK? Lebo ja keď som mala cysty, tak mi bolo povedané, že prv musí zmiznúť cysta a až tak môžem riešiť tehotenstvo. 😒

skoda
19. mar 2008

🙂 Zabudla som Amal ešte na tvoju otázku. Laparku podstúpim v mieste svojho bydliska.

amal2
autor
19. mar 2008

ja si myslím,že tehotenstvo môžeš riešiť kedykoľvek.Ak by si o cystách nevedela,tak sa nad tým ani nepozastavíš.Ale čo doktor,to iný názor.Pak si vyber.

vladimira1
20. mar 2008

🙂 ahojte dievcata
v kosicciach mame pekny ale mrazivy den..som zvedava ako nam vyjde pocasie na tie sviatky, tak co uz mate uprateane napecene?: 🙂
k vasim otazkam
skoda.....2x som otehotnela ked som mala obe vajickovadody, raz t. ked len jeden, vsetky tehotenstva pocas 2 rokov / dobry vykon myslim. Smolu som mala v tom, ze to vsketko molo mimomaternicove - vajickovody neboli v poriadku, ale nikto tomu nevenoval pozornost vajicka sa dostali vzdy tam kam nemali - moje tehotenstva / raz som sa dostala az do 3 mesiaca, kym si to byvala pani doktorka vsimla /sprevadzal strach az hroza ci je to v poriadkku .Nemam dietatko a 29 rokov. Teraz po sviatkoch mi bude koncit marodka po poslednom tehotenstve, lekar mi povedal ze mam pockat na menzes v aprili a sup k hermanovi v ke na umele.
Aj ked ma pred nim varoval ze je skvely odbornik ale hroznay clovek.......pojdem tam a uvidim. Neviem si totizto predstavit ze moze byt nieco horsie ako to co som si uzila.
Inak tie cysty, stretla som sa i ja s nazorm sup co najskor otehjotniet a ono to zmizne samo.

fedra
20. mar 2008

Vladi, a to ti ani nezistovali v akom stave je ten jeden zostavajuci vajcovod po tom prvom mimomaternicovom ?

vladimira1
20. mar 2008

fedra......ono to trochu bolo ako z napinaveho romanu..........na velmi dlhe rozpravanie, ale v skratke v nemoc. novej v ke to prve mimomat. riesili tym ze mi nezobrali ani 1 vyjickovod, druhe vjicko sa opat usidlilo na tom istom mieste / museli ho odstranit a 3 som mala v druhom vajickovode. priamo pro tych zakrokoch nepreverolvali funkcnost tych vajickovodov po druhom mimomaternicovom som mala ist na laparoskopiku zistit priechodnost toho zostavajuceho.......ale prislo do toho tehotenstvo

fedra
20. mar 2008

hmmm ... mna na to hned upozornil lekar, ze je lepsie takyto vajickovod odstranit pri mimo, vraj takmer na isto by sa to opakovalo v tom istom mieste, kde by bol zrast. A vidim, asi mal fakt pravdu ... Takze mne ho hned odstranili cely

vladimira1
20. mar 2008

to si mala stastie........

fedra
20. mar 2008

hned som si aj u neho vybavila HSG, takze ten zostavajuci je nastastie priechodny.
Tak teraz skusame opat IUI

vladimira1
20. mar 2008

ja cakam na tu 1 menstruaciu, potom m i lekar da nejake spravy. a pojdem za hermanom, netusim co ma tam caka- uvidime.
je stastie ze ti ostal ten jeden, poznam pripady kedy sa tehotenstvo podarilo i takto prirodzenou cestou
prajem ti aby to bol i tvoj pripad, je dobre mat viacere moznosti

skoda
20. mar 2008

🙂ahojte holky.Práve som dopiekla koláče a dala som malého spinkať. Mala si šťastie, že si nemala horšie následky z 3mes. trvania teh.Ja som bola "vraj v začiatkoch"a museli ma hneď prijať a za hod. ma operovali,lebo by som už bola na druhom svete- krvácala som do brucha. Som rada, že budeš chodiť tam kde ja.Možno sa raz tam stretneme. Tiež čakám za MC a potom ten mesiac vyšetrení.

lulu28
20. mar 2008

Ahoj amal2 🙂 ,
tak aj ja sa musim medzi vas pridat ale u nas to dopadlo celko dobre, tiez mam 1 vajecnik fuc 😒 a druhy ked ma operovali tak museli z neho trosku zobrat ☹ . No to som mala slabych 20 a doktori mi vraveli ze rychlo otehotniet, ale co vam budem rozpravat 20 rocna baba na VS a mat babo a s kym?!
no a ked som si nasla toho pana spravneho 😀 tak sme si minuli rok povedali ze pokusime sa a ja som isla do toho s malinkou dusickou lebo som si predstavovala tiez cselijake scenare ze co ked sa nepodari 😒 no a po 6 mesiacoch snazilkovania sa nam na vianoce zadarilo a uz mame maleho nezbednika 😀
tak Vam drzim palceky aj na rukach aj na nohach nech sa aj vam tak rychlo zadari 😀
Dufam ze som Vas aspon trosku povzbudila ze aj ked to bolo dost zle aj tak treba verit a vsetko sa podari.
papa

fedra
20. mar 2008

Vladi vies, moj pripad to nebude. Kedze mi krcok maternice vytvara protilatky proti spermijkam, tak IUI je jedina najjednoduchsia cesta. Potom nas caka uz len IVF ak sa nezadari

amal2
autor
20. mar 2008

Ahojte dievčatá,
vidím ,že sa tu rozbehla debata 🙂
Lulu,ďakujem za príspevok,ktorý je samozrejmé pozitívny a dodáva nádej,len po toľkých rokoch snaženia zo mňa neak tá nádej vyprcháva.Ale verím,že zázraky sa dejú a som rada,že vám to vyšlo.Super.Malý je rozkošný 🙂

skoda
20. mar 2008

🙂 Ahoj Fedra. Už som si myslela, že si na našu stránku zabudla. Ako sa teraz máš? Kedy ideš na IUI? 😀 Lulu, blahoželám ti k synčekovi.Je to super, že sa to pošťastilo.Plánujete mať ešte deti?Aj ja som počas VS otehotnela, študovala som externe, popri zamestnaní abola som veľmi hrdá tehuľka za školskými lavicami. Veď som už mala 25-26r.

amal2
autor
20. mar 2008

Skoda a čo si fajného piekla? 🙂

Fedra a ako na to prišli ,že ti kŕčok vytvára protilátky?Je ale fajn,že na to prišli.Ja nechápem páry,kde obaja sú v poho a aj tak je problém otehotnieť.To musí byť zúfalé.my aspoň vieme kde je problém.Ach jo.No dnes nesrším optimizmom 😖 🙂 aj keď správa od Lulu ma opäť nakopla 🙂

skoda
20. mar 2008

🙂 Piekla som tvarohovo-višnový koláč,barackový koláč so sneho. Viac nepečiem, lebo počas sviatkoch slúžim a keď som doma tak aj tak ideme preč. Tak len rozdávam rodine, vezmem do práce a už bude po koláčoch.
Ale táto tema nie je o lahôdkach a ja som sa tu rozpísala, tak sory. Kto sa ešte len chystá piecť, tak príjemne pečenie.Ak ma niekto vyskúšaný dobrý recept, môžte napísať, lebo rada zbieram vyskúšane recepty a potom ich pečem.

amal2
autor
20. mar 2008

🙂 to je fajn,že si sa rozpísala 🙂 veď som predsa chcela vedie´T,čo si fajné piekla.Ja nič 😀 😀 😀 ,lebo som už aj tak ako sud a u nás je to des čo sa sladkostí týka.Upečiem ,manžel si dá tak max 2-3 kúsky a pak to do seba postupne naládujem ja a to teda nechcem. 😀 😀 😀

skoda
20. mar 2008

😀 Môj manžel a syn sú na koláče, takže ja s tým problémy nemám. 😵

amal2
autor
20. mar 2008

ale na ten višňovo -tvarohový koláč,by som si celkom rada od teba recept vzala 🙂-Tá kombinácia znie lákavo 🙂

ikuska
20. mar 2008

Ahojte babulky.

Tak 26. som obj. na laparoskopiu vajcovodov, vcera som si bola robit vsetky predoperacne vysetrenia, tak dufam, ze sa dozijem a s gynekologom sme sa dohodli, ze este pred zakrokom sa urobi UZV na ktorom sa zisti ci by mi odobrali oba vajcovody alebo len jeden. Len dufam, ze ma budu operovat, lebo menzes som mala dostat 13 a dosiel mi az 19, co je o sedem dni neskor, asi budem volat dokymu, ci je to tak v poriadku, ci nie je laparka podmienena na 14 den cyklu. Neviete mi v tom nahodou poradit????? ☹

amal2
autor
20. mar 2008

Ahojky Ikuska,
držím palce nech ti všetko dobre dopadne,to sme na tom rovnako,mňa to čaká koncom mája.Ja si myslím,že MS v tom nehrá rolu.Ale určite zavolaj gyndoša,on ti to povie.Mne ale laparku robili a vôbec nikto neriešil,či mám neaký deŃ cyklu.hmm
Drž sa holka

ikuska
20. mar 2008

Amal, dakujem a podobne drzkam palceky, nech sme uz aj my tymi stastnymi.

vladimira1
20. mar 2008

🙂 skoda. urcite sa u hermana stretneme 🙂potrebujem sa terz nabit pozitivnou energiou ale verim ze od neho budeme odchadzat s babetkami

lulu28
20. mar 2008

dakujeme velmi pekne 😅
no planovat by sme planovali aj dalsie (mozno 1 alebo 2, ak sa zadari 😀 ) tak uvidime ako to pojde neskor (dufam ze sa zadari ako pri prvom) zatial mi staci ten nas maly zlobrik 🙂
ikuska tak sa len pekne drzkaj a nech to dobre dopadne budeme na teba mysliet.
som rada ze sme vam aspon trosku dodali optimizmu

amal2
autor
20. mar 2008

Ahojky dievčatá
Ikuska,ďakujem,čo k tomu môžem doda´T?Len pevné nervy,vieru a nevzdáva´t sa a hlavne by´t nabité pozitívnou energiou. 🙂 Neboj,my to zvládneme a dúúúúfam,že sa čoskoro všetky budeme tešiť s naších ratolestí 🙂

Ahojky Vladimíra1 vidím,že máte z toho Hermoho fukoty,až ma to pobavilo,že by som ho začala vola´t "postrach Denis " 😀 😀 😀
Treba myslieť len a len na to,že je to profík a to aký je neriešiť.Až budete mať miminka,tak si na neho ani nespomeniete. 🙂

Ahojky Lulu28 🙂,som rada,že si tu opäť.Ja som v prvom momente myslela,že si bez vajcovodu,ale ty nemáš vaječník,tak to je ok,neboj,myslím,že ďalšie detičky nebudú problém.Dôležité je ,aby sa v ňom tvorili folíky a ako je na fotečke vidie´t,tak sa tvoria 🙂 a krásne 🙂

skoda
20. mar 2008

😅 Ikuska. Aj ja si myslím ,že MC s tým nesúvisí. Len, aby si vtedy nemala menzes.Myslím si tak.Aj ja sa chystám-sme už viacere, čo to budeme realizovať,tak postupne si budeme vymieňať info.
😉 Vladimíra, to si piš, že neodídeme od Herniho ,pokiaľ nebudú =na teste.
Pekný večer a venujte sa manželom.

saralinda
21. mar 2008

Ahojky holky, teď nám nejde doma net, tak se sem moc nedostanu. Tak alespoň rychle z práce.
Lulu28...mooc díky za povzbuzení....zdá se, že máme stejnou diagnózu.
Holk krásné Velikonoce.

amal2
autor
21. mar 2008

Ahojky dievčatá,
saralinda,ďakujeme a taktiež krásne sviatky a brzo sa nám vráť 🙂