Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

ulrika.zuberska
4. apr 2008

amal2, ahoj no tak je to jasné čo? ale nádej umiera posledná ved uvidíš.
ale to ta dost skoro objednal aspom nebudeš tak dlho čakat lebo to čakanie je najhoršie

amal2
autor
4. apr 2008

Ahojky,no práve.Som rada 🙂 Ja už radšej nenádejkujem 🙂,aby som zase nepadla na ústa 🙂
Máš pravdu,to čakanie je asi to najhoršie.Človek čaká kým otehotnie normálne a ono nič a pak to čakanie v care,des.
ďakujem ,že si napísala

amal2
autor
4. apr 2008

holky prajem vám pekný večer a krásny víkend.papa

amal2
autor
7. apr 2008

Ahojte dievčatá,
ako sa máme?Holky,tie čo žijete v ČR prosím hlasujte /prispejte/ do petície svojím hlasom.Ministerstvo totiž chce preplácať len jeden pokus IVF,čo je proste neskutočné a ja s tým absolútne nesúhlasím.neviem si predstaviť,že by sme mali hradiť celé čiastky,keď už aj s preplácaním pojisťovny nás to stojí neskutočné peniaze.
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...

ďakujem

ikuska
7. apr 2008

Ahoj Amal. Srdecne ta pozdravujem.

Citala som tvoj problem s otehotnenim a rada by som ta aj ja podporila, aby si to konzultovala s tvojim gynekologom ale neboj sa, mozno to dobre dopadne.
Ja mam problem asi ako ty, nemam priechodny ani jeden vajcovod a prve IVF, ani KET nam nevyslo. Isli sme do centra a tam mi doky povedal, ze ked su vajcovody nepriechodne, hrozi nejaka tekutina, ktora moze ohrozit embryo v maternici a tak mi dal na vyber ci chcem ist s tymi vajcovodmi alebo si ich dam odstranit. Ja som sa teda rozhodla ze si ich dam odstranit a isla som k dokymu sa objednat. Mala som pred menstruaciou ked som bola u dokyho a bola mi tato tekutina UZV zistena len v pravom vajcovode, a objednal ma na zakrok ze sa to pozrie laparoskopicky a uvidi sa ci obidva alebo len jeden. A tak som teda nastupila do nemocnice, bola som operovana laparoskopiou a dopadla som asi tak, ze mi nezobrali ani jeden vajcovod, nakolko som este mlada (25)a ze boli pekneho tvaru, farby, len lavy bol trosku zrasteny o dutinu brusnu, tak mi to odstranili. Mam ich nepriechodne a bolo mi povedane, ze o vajicku a spermii sa bavime ako o molekuli, ktora sa niekedy v buducnosti moze cez ten vajcovod predrat. Cakam teraz na schvalenie ziadosti o druhe IVF a pojdeme zase na to, gynekolog v centre mi povedal, ze on to vie, tu tekutinu, nejako pri tom odoberani vajicok moze odsat, takze uvidime ako to dopadne. Ja som preto urobila co som mohla a uz sa neviem dockat kedy to zase zacneme.

Dufam, ze som ta aspon nejako upokojila.

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ahoj ikuska, to je pekný príbeh a ešte krajšie muselo byt prebudenie po operácii a ked ti povedali že ti ich neodstránili ja som nemala taký štasný koniec a nechcela by si radšej ešte podstúpit niečo na spriehodnenie vajičkovodov skôr ako pojdeš na IVF?

amal2
autor
7. apr 2008

Ahojky Ikuska,
veľmi pekne ti ďakujem za tvoje slová,to vieš,že ma to povzbudilo 🙂Je pravdou,že tak trošku tajne dúfam,že sa preberiem po narkóze a doktor mi povie,že je to tam ok,ale radšej som sa psychicky pripravila na to,že o neho prídem,lebo mi teda po prvom odobratí do smiechu nebolo a ani som niečo také nečakala,že sa preberiem a oznámia mi,že vajcovod je fuč a že mám 50% šancu na normálne otehotnenie.je mi desne,že musíme prechádzať takýmito vecami a hlavne rozhodnutiami,ale povedala som si,že ak je tam úplne k ničomu,tak čo už s ním,ostame mi teda len dúfať,že sa to podarí pri umelom.tebe držím moc palečky,nech sa ti to podarí a možno sa ti to tam srovná po pôrode.A bola si len raz na KET?ja si totiž myslím,že po odobratí vajíčok je žena ubolená a ani som moc neverila,že sa mi ET /po IVF podarí a nepodarilo.Niekomu áno,ale ja som odchádzala po odbere vajíčok ako troska,všetko ma bolelo,tak dúfam,že na ten KEt budem pripravená.Mám ešte 8 mrazáčikov,tak snáď budu po odmrazení v poriadku a uchytia sa.Najradšej by som bola,keby mi ich tam vložili všetkých 8 😀 ,bola by som tak asi kľudnejšia,že aspoň jedno sa uchytiť musí 😀.Musíme byť opimistky a veriť a veriť,že sa to proste podarí.Moc ti ďakujem,že si napísala a držím palce,nech sa to podarí.

Ulrika ahojky -a nerobia to spriechodnenie už pri laparke ak to je možné?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ahoj, amal2 , ved práve aj ja sa čudujem že jej s tým nič nespravili mne dokonca ešte nazačiatku aj kusok zlého odrezali a potom nejakou mikrochirurgiou zreparovali aj prefuky mi robili ved ked je tam taká šanca tak prečo to neskúsit
a ty ako? už máš nervy čo?

amal2
autor
7. apr 2008

ja by som to takto považovala za normálne riešenie a preto mi je divné,že jej s tým nič neurobili.nebuď smutná moja,určite sa ti to podarí.Ja viem,že to nie je ľahké byť optimistická po tom všetkom,ale musíme byť ,pretože ak k tomu budeme pristupova´t pesimisticky,tak aj nádej klesá,takže hlavinku hore a veriť 🙂
Som nervózna,ale skôr z nemocnice ako zo zákroku,tak neak som zmierená a verím,že ak mi ho teda aj odstránia,tak to pôjde ľahšie na tom KETE.ešte sa chcem opýtať doktora,že čo si myslí,kedy je lepšie ísť na ten KEt,či už v máji,alebo radšej počkať do júna.
A čo ty?Už sa cítiš lepšie?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ano už som fit ale ešte stále som nedostala už mám nervy normálne by som si myslela že som tehotná ale bez vajičkovodov 😀 ha ha
asi sa ti bude musiet najprv upravit cyklus po tej operácii ale ved to ti povedia

amal2
autor
7. apr 2008

čo ty vieš? 🙂Náhoda je blbec a zázraky sa dejú a bola by som fakt rada,keby si fakt bola v tom 🙂
Drž sa a nezúfaj.my to predsa zvládneme 🙂

ulrika.zuberska
7. apr 2008

no tak to si teda vôbec neviem predstavit ako by to bolo možné ako by sa mi to tam dostalo 😀 😀 😕
hlavne ty to teraz zvládni a bude dobre neboj 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

nie fakt,niekto písal,že aj napriek neprichodnosti vajcovodov otehotnel.Pýtala som sa na to aj doktora,tak povedal,že to možné je,ale že je to skôr zázrak 🙂 A prečo by to nemohlo by´t aj u teba?Čo ty vieš? 🙂
Ale radšej sa neoddávaj nádejí,aby si nebola sklamaná,to by som moc nerada.Ale aj tak držím palečky.Aspoň by sme neboli pak také pesimistky 🙂🙂🙂
Čítam si štatistiky a hovorím si,veď to sa predsa musí podariť.Len si neviem predstaviť,keby sa nedarilo a nedarilo,neviem čo by to so mnou a mojou psychikou urobilo.Ale radšej to nebudeme riešiť,chcem,aby sme tu boli pozitívne naladené 🙂

ulrika.zuberska
7. apr 2008

no ale ja ich nemám už vôbec 😠 ani jeden
tie sklamania sú ozaj velmi zlé takže budeme dúfat ved raz sa to predsa musí podarit 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

ja viem :(
nie je to vôbec jednoduché.je fakt škoda,že u nás nefunguje náhradná matka,tak neak by ma to ukľudňovalo,že ak by to nešlo a nešlo,tak je tu ešte táto možnosť.Premýšľala som aj ,že ak nebudú vajcovody,že či je možné otehotnie´t,ale prečo nie?Len je skôr asi riziko mimomaternicového.
A ty si bola na IVF aj na KEt?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ty počúvaj a to by bolo fakt možné? a ako by sa mi totam dostalo bez vajcovodov 😀
ja som mala 2 IVF a jedno KET druhe IVF úspešné ale v 12tt. som potratila
takže mám ešte jeden pokus ☹

amal2
autor
7. apr 2008

😀 ty si ale 🙂
No neviem,ale ak sa ti vajíčko uvolňuje tak putuje vo vajcovode,nie?No a tam dochádza k oplodneniu.A prečo by to nešlo aj mimo?Ja len tak špekulujem,je to asi viac než nepravdepodobné,ale po tom všetkom,čo tu človek číta,tak už by ma asi nič neprekvapilo.
Už som si vybavila,že si bola aj na IVf aj na KEt.je ale fajn,že sa ti to tam uchytilo,aspoň je jasné,že máš maternicu v poriadku a len musíš veriť,že to klapne.Asi si makala,že?

amal2
autor
7. apr 2008

a žiadne také,že ťa čaká samoplatenie.teraz to klapne,držím palce nech máš veľa mrazáčikov,ale hlavne nech sa to podarí na IVF /ET

ulrika.zuberska
7. apr 2008

aj som makala ale asi aj niečo nebolo v poriadku pomalinky sa vyvíjalo
mne sa to tu pletie je tu toho tak vela že neviem komu som už čo popísala
mrazáčikov nemám skoro vôbec len raz jedno vždy mám akurát na vloženie
aj ja tebe džím palce daj vediet čo nové 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

to chápem,ja sa radšej nezapájam do ďalších diskusií 🙂,len sem-tam mrknem.Najprv som vôbec nechcela komunikova´t a pozearť sa na túto stránku,skôr ma to znervózňovalo ako ukľudňovalo,ale teraz som rada,že som tu a že sú tu fajn holky a že na to nie som sama,aj keď ma zase mrzí,že nie len ja mám také ťažkosti :(
Určite napíšem.🙂
nemakaj,radšej bordel ,ale mimko v brúšku.nebu´d smutná,je fakt super,že sa uchytilo.To je známka toho,že sa to proste podarí a že je šanca ,aby to vyšlo.

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ja som to tu asi mesiac len čítala ale potom som sa zapojila a je to fakt super všeličo som sa dozvedela, našla somsi aj nové kamošky ale dnes som sa nejako rozpísala je nafigu počasie tak tu koníkujem
ved to ma ukludnuje že ked sa to už raz podarilo ...
ty máš ešte kolko pokusov?

amal2
autor
7. apr 2008

ja som bola len na jednom IVF/ET,to mi nevyšlo,mám 8 mrazáčikov,takže po laparke by som mala ísť na KET.prosila som ale manžela,že chcem ísť k moru ešte pred KET,neviem,ale mám pocit,že to more robí svoje,tak uvidíme,či to stíhame.
Aj tu je hnusné počasie,je mi kosa,ale píšem ako ďateľ 😀

ulrika.zuberska
7. apr 2008

s tým morom to je fakt pravda ja ked som bola ešte o.k. tak som tam otehotnela žial mimo ☹ muselo íst preč tak to skús super sa zregeneruješ
ty máš teda úrodu 😀 takže pokusov až až ale určite to výde nie ? 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

Ulrika,koľko si nak platila za IVF cyklus?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ja už ani poriadne neviem myslím že sa monitorovanie cyklu 12 000 a za injekcie prvý krát 15 000 a druhý krát 9 000 a za PIgD 26 000 a neviem čo všetko sa tam už platí bolo toho dost naozaj

amal2
autor
7. apr 2008

to je neak moc?! A čo to je PIgD?

amal2
autor
7. apr 2008

my sme platili okolo 24 tisíc českých - boli v tom lieky,ISCI,katetr pri zavádzaní mimča,odber vajíčok a zamrazenie

ulrika.zuberska
7. apr 2008

PIgD je predimplantačná genetika robí sa genetika na oplodnených vajíčkach aby bola istota že sa vložia len dobré ale už si to nedám pretože aj tak to skončilo missed už si dám len predlž. k.
ale to si platila cez poistovnu? a do akého CAR chodíš?

amal2
autor
7. apr 2008

aha,tak som sa opäť niečo nové naučila 🙂
Poisťovňa hradí 3 pokusy IVF,ale nie všetko - čiže sme si platili predĺženú kultiváciu,dopácali na lieky,zamrazenie,transfer+ katetr,......
Chodím do sanatória pronatal v Prahe.A vy ste nešli cez poisťovňu?

ulrika.zuberska
7. apr 2008

mi sme išli cez poistovnu ale iscar je velmi drahý a to ti naša poistovna preplácala v Prahe IVF? či si tam poistená