Som neplodná?

karcinom
20. júl 2017

Dobrý dámičky, mám otázočku. Som mladá ( menej ako 25) zdravá a mormálnej postavy. Vždy som mala nepravidelnú menštruáciu chodila každý druhý až tretí mesiac, nie že by som bola neplodná ale bolo by to obtiažnejšie. Gynekologyčka mi to vysvetlila tak že moje vaječníky produkujú málo hormónu, ktorý spôsobuje menštruáciu, takže trvá kým sa nahromaždí. Dala mi hormóny , ktoré som ale nebrala, pretože dieťa zatiaľ nechcem a vyhovovalo mi že sa nemusím báť otehotnenia. Ale teraz menštruácia neprišla pol roka, naposledy v januáry, keď som mala aj naposledy sex (mám smutný život 🙁) na konci menštruácie. Odvtedy nič. Nebolo mi zle, neopúchali mi nohy, ani prsia nič skrátka necítila som žiadne príznaky tehotenstva a robila som si 3 testy, všetky negatívne. Ani bruško som si nevšimla... myslíte že môžem byť aj tak tehotná? Alebo to moje vaječníky vzdali úplne a ja som prakticky neplodná.... to by bolo naprd. Btw, posledných pár dní ma začali bolieť prsia, akoby pred menštruáciou, ale nič zatiaĺ neprišlo. Prosím, neposielajte ma na gyndu, v meste je jediná gynekologička a je dosť nepríjemná, nakoniec tam pôjdem ale rada by som vaše názory. Ďakujem 😘

simca06022011
20. júl 2017

Počuj, maš zdravotný problém, lekárka ti dala liečbu, vysvetlila, vys**** si sa na to a teraz sa bojíš ísť k tej neprijemnej lekarke.... TAK chod do ineho mesta k inemu gynekologovi. My nemame vestecku gulu, ak mas neprevidelnu menstruaciu, treba sa tomu venovat od zaciatku a nie ekd sa rozhodnes v 35 mať dieťa... To ze nemas menstruaciu ani nemusi znamenat ze uz si neplodna a ani to ze si tehotna, ale vysetrit to musi gynekolog. A mozno aj endokrynolog... Dalsia vec, ak mas hormony na upravu cyklu, mala si byt sledovana pravidelne, to znamena ze na kontroly sa zvykne chodit... iste nie raz za rok...

bluka2
20. júl 2017

To nezvladnes, ze ti bude trochu cistit zaludok? Normalne k nej chod, nech to vyriesi a tentokrat urob, co ti povie

l3yla
20. júl 2017

@simca06022011 to napisala perfektne.. 😉

natalienka12
20. júl 2017

Niekto sa zase nudi...uz len ten nik a nazov temy. 😂

xxxxxnnnnn
20. júl 2017

Ahoj, prosím vlož príspevok do už existujúcej diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/som-tehotna-52/

karcinom
autor
20. júl 2017

Tak milé dámy, ktoré pravdepodobne sú všetky gynekologyčky tu, moja mi povedala že to brať nemusím, to či to budem brať teraz alebo až sa rozhodnem mať decko to neovplyvní. Fakt som čakala normálnu radu od žien s podobným problémom, nie samozvané matky fóra, čo všetko okomentujú hoci o tom vedia prd, len aby napísali. Úprimne, keď ma chcete vyfakovať kade ľahše, dá sa to aj slušne, fakt neviem čo potom doma učíte svoje deťúrence.

karcinom
autor
20. júl 2017

@natalienka12 ver tomu že som skúsila asi 100 rôznych mien s 5timi číslicami, toto jediné mi vyšlo. Okrem toho, kto vedel že tu dámičky chodia buzerovať a nie deliť sa o rady a skúsenosti.

karcinom
autor
20. júl 2017

@simca06022011 aj napriek tomu že si to napísala dosť ofenzívne a nepríjemne, za tvoje rady ti ďakujem.

evittam
21. júl 2017

@karcinom Ver tomu, že keby si bola tehotna tak uz o tom urcite vies. A suhlasim s
@simca06022011 .
A neviem na co vyskakujes-zalozila si diskusiu na verejnom fore tak čakaj aj reakcie,ktore sa ti pacit nebudú.
A chcela si radu niekoho kto je v podobnej situacii?! No zazila som tu uz vselico tak aj to je mozne, ale priemerne inteligentna a rozumná zena by už dávno navštívila lekara a nie sa radila na MK.😉

evittam
21. júl 2017

@karcinom A btw. v Ziline je jedina gynekologicka?! 😂😂😂😂😂😂😂

evittam
21. júl 2017

@karcinom Ja ich poznám minimalne 10.

natalienka12
21. júl 2017

Normalna inteligentna zena nezalozi diskusiu s nazvom Kramy fuč. Uz len nazov ze "kramy".

vroni
21. júl 2017

no, tehotenstvo je v takomto pripade dost nepravdepodobne. Ja som vzdy mala podobny (aj horsi) cyklus, brala som aj hormony na upravu cyklu, rozne, dlho, ich jediny ucinok bol, ze mi bolo sustavne zle a pribrala som ako prasa. Hormony neliecia, upravia aktualny cyklus, ale "nenaucia" telo produkovat ich pravidelne. Takze tiez nevidim zmysel stopat sa hormonmi, ak dieta nechces. Na druhej strane takyto cyklus tehotenstvo vobec nevylucuje. Aj mne to lekari tvrdili a ked mi tyzdne nechcela prejst "zaludocna chripka", tak diagnoza znela tehotenstvo. Podla datumu poslednej menstruacie som uz mala mat po porode 😂 (v skutocnosti som bola v 7. tyzdni), druhe dieta sa tiez akosi pritrafilo bez menstruacie, takze na tento sposob "antikoncepcie" sa rozhodne nespoliehaj. Gynekologovi chodit treba, ked je tato neprijemna, najdi si ineho. Ked je problem len v hormonoch, je to este ok, ale ked tam sarapati nejaka cysta alebo cosi podobne, zisti to len lekar a ked sa prejavi aj cosi ine, nez len chybajuca menstruacia, moze byt uz neskoro. Takze smer doktor, nech ta vysetri, budes vediet, na com si a budes moct zase kkudne spavat.