Starnutie vaječníkov

helenaknaz
16. okt 2014

Krásny deň želám. Mám 17 rokov a mala som ženské problémy. Môj lekár mi porobil vyšetrenia, a verdikt znel, starnutie vaječníkov. Moje vaječníky sú na úrovni 30 ročnej ženy. Už teraz mám malú šancu na splodenie môjho vysnívaneho dieťatka. Čo mám robiť ? Mal niekto túto diagnózu ?

oladuna
16. okt 2014

@helenaknaz asi by si mala uvazovat nad zmrazenim vajicok? Neviem presne ale IVF stredisko by ti najviac v tejto situacii pomohlo

denkatn
16. okt 2014

vajicka sa daju zatial zmrazit len oplodnene, takze to by musela mat uz vybrateho chlapa.
ale je literatura pre zeny nad 35, ktore si chcu zachovat plodnost a tam je o strave a vyzive, o potravinách ktore podporuju kvalitu vajicok a tak. je to sice fuska dodrziavat to, ale stoji to za to. ked stretnes chlapa, tak potom si daj zamrazit tie vajicka, dovtedy musis zit zdravo.
mozno je aj literatura specialne k tomuto problemu, urcite nie si sama,
bohuzial literatura k tymto temam je zahranicna, ja som citala vsetko v anglickom jazyku. aspon sa zdoklanalit. ber to tak , ze premenis negatívum na sancu zdokonalit sa v anglictine a zdravej vyzive, to sa ti urcite zide.

dina14
17. okt 2014

Vajicka (oocyty) sa daju zmrazit samostatne, nemusia byt oplodnene, podstupis hormonalnu stimulaciu ukoncenu odberom oocytov, ktore sa hned po odbere vitrifikuju. Poistovna to nepreplaca, cely proces si hradis sama. Mozes sa obratit na Iscare v Bratislave (1000,- E), ale myslim, ze to robia aj ine CAR na Slovensku. Vraj o mrazenie oocytov na Slovensku stupa zaujem, vo svete je beznou zalezitostou, vitrifikacia je najnovsia metoda hlbkoveho mrazenia. Za uskladnenie vitrifikovanych oocytov sa plati rocny poplatok, vsetko Ti povedia v CAR. Vela stastia!! 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meca
28. okt 2014

@denkatn AKO SA VOLA TA KNIHA?

denkatn
29. okt 2014

oocyty su oplodnene vajicka, podstupila som umele oplodnenie, takze viem ze neoplodnene vajicka sa nedaju zmrazit, bohuzial zatial, aj ja by som si dala zmrazit..

denkatn
29. okt 2014

@meca nejde o jednu knihu, ale o viacero, takze neviem ktoru mam odporucat, co sa tyka stravovania napr. Fertility diet - je to kniha od jednej holky, ktora chcela mat od 30 ky dieta, ale nemala partnera, tak nasadila taku zdravu stravu ze sa vyhybala umelym prisadam, v knihe su aj recepty, a potom mala babatko v 44 rokoch. lebo dolezite je udrzat vajicka co najdlhsie zdrave, maternica zeny je v poriadku dlho. a potom su to psychologicke knihy napr. od Julie inichovej, to je rodena kosicanka zijuca v amerike, ktorej lekar povedal v 42 rokoch, ze uz nebude mat deti a ona zacala cvicit jogu a dala sa na zdravu stravu a mala to dieta, co lekar nemohol uverit, lebo mala predtým zle vysledky, ale zmenou zivotneho stylu si dala vsetko do poriadku. ale toto je skor psychologicka kniha napr. Fertile women, ma aj stranku, najdes podla mena

denkatn
29. okt 2014

este raz sa hlasim, lebo som spravila chybu v mene tej Julie- vola sa julia indichova a ja mam od nej knihy: Inconceivable a druhu knihu the fertile female.
The Fertility Diet od Sarah Dobbyn

meca
29. okt 2014

@denkatn dakujem 🙂

meca
29. okt 2014

denkatn chcem sa Ta spytat kde su dostupne spominane knihy?

miushka13
29. okt 2014

@helenaknaz. a ako sa prejavovali tvoje problemy? lebo mna na pravej strane sem tam zaboli tak si myslim ze su to tiez vajecniky alebo teda aspon jeden ale gynekologicka tvrdi ze je to v poriadku akurat mam jeden vajecnik vacsi, ale ze to je v norme...

denkatn
29. okt 2014

@meca ja som kupovala cez internet zo zahranicia, nasla som si knihu a potom som pozrela kde je najlacnejsia, alebo cez Amazon, alebo cez eBay, alebo na stranke toho autora

meca
29. okt 2014

@denkatn dakujem

kako23
29. okt 2014

@helenaknaz jednoznacne by som Ti odporucila zamrazenie vajicok. Samozrejme, ze to je mozne...prikladam link na Sanatorium Helios http://www.sanatoriumhelios.sk/kryokonzervacia-...
To je asi jedina moznost ako mat v Tvojom pripade vlastne dietatko. Nechcem byt kruta, ale zial mam podobny problem sice v ovela vyssom veku ale zena ma urcity pocet vajicok geneticky dany a to nezmenis stravou a pod. Este by som Ti odporucila mozno absolvovat geneticke a imunologicke vysetrenie, pretoze ak by sa zistila napr.imunologicka pricina tak sa to liekmi da aspon spomalit. Drzim Ti palce 🙂

kako23
29. okt 2014

@denkatn oocyt je neoplodnene vajicko.oplodnene vajicko je uz embryo....pripadne si pozri link vyssie co som pridala autorke temy. 🙂 a aj oocyt teda neoplodnene vajicko sa da zamrazit.

stellamaris
29. okt 2014

@denkatn precitaj si o social freezing.Ide o zamrazovanie NEOPLODNENYCH vajicok 😉

denkatn
6. nov 2014

baby, ale uz to nejaka z vas absolvovlal to zamrazenie NEOPLODNENYCH vajicok? lebo ja som to chcela absolvovat teraz v marci 2014, ale neslo to z technickych pricin. Tak piste len co mate osobnu skusenost. lebo niekedy su aj zle informacien na nete, ja som sa pytala na klinikach priamo kde robila oplodnenie a vsade mi povedali, ze technologia este nie je taka ani v Amerike aby sa nerozpadli neoplodnene po rozmrazeni. mozno sa to od marca zmenilo..kazdopadne ja som tehotna zo zamrazeneho oplodneneho. ak napise taka co to absolvovala uverim, ale je to otazka niekolkych rokov kym to zdokonalia, mozno helenaknaz to stihne, drzim palce.