Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
27. nov 2009

No tak bacha, my jsme inženýři oba a fungovat teda dokážeme naprosto bez problémů 😀

len
27. nov 2009

Jerry, ono to sice vypadá jako velká věda, ale k otěhotnění určitě není nutnej sex každej den, ony tam ty spermie přežijou 😉 Někdo může denně a jinej 2x do tejdne a stejně ten druhej může často otěhotnět dřív.

jerrymona
27. nov 2009

len ako dlho mozu prezit spermie? take tri dni by nebolo od veci, za predpokladu, ze manzelov spremiogram by bol vyborny.

len
27. nov 2009

Ve správném prostředí udávají 3-5 dní.

strouzek
27. nov 2009

jerry já jsem to nevěděla, si přečti moje album, manža byl na spermiogramu kolem 12 dc takže to jsme nesexili, byl pak sex 16 dc(to byla sobota, to jsem zrovna byla v totálním krizi a jak jsem už tu psala ožrala jsem se a seděla a řvala na vaně) no a pak zase nic. co se týče ovutestů tak poprvé jsem ten měsíc díky těm okolnostem i toho že jsem brala antibiotika udělala ovutest poprvé až v den toho otěhu, tzn. že už byl slabej, tak jsem depčila že ovulace se prostě posunula kvůli těm antibiotikům a testila jsem ovulaci furt až do 25. no a furt čárka, ze slábe sílila ale byla furt, tak jsem žila v tom že prostě díky nervům, antibiotiků a štítce budu mít dlouhý cyklus a posunutou ovuli, 25. dc jsem měla krásný čáry na ovutestu tak jsme do toho bušili ale pak jsem měla v noci sen o // na mamatestu no říkám to manžovi a ten že jsem určo těhu, šel koupit test no a fakt že jo já byla těhu i na těhutestu. takže ovutest ukazuje i těhu na to bacha 😉

jinak tu depku, kočko co ti na to říct, ty kecy ať si happy tojsou nesmysli, prostě zalézt pod deku, vydepčit a uvidíš zítra bude líp 😉 a hlavně se prokázalo že čím větší depka tak větší šance na těhu 😀

strouzek
27. nov 2009

jj souhlasím s len, my s jednoho sexu čekáme Neluš a to přitom měsíce předtím každodenní orgie a nic. a že spermoníci vydrží?? to je pravda můj brácha má 2 děti a obě zablouděné čekající spermie co si počkali mršky na ovuli 😀

jerrymona
27. nov 2009

ha-ha, to by som tiez musela byt 100% zdrava a nemat znizenu stitku.

tak ma to stve, ze som sa snazila vtedy, ked to netrebalo a teraz, ked je to potrebne sa nesnazim. no dnes je uz asi neskoro, ze? ked teplota stupla.
inak ma uz par dni boli podbrusko. a co znamena ten husty biely vytok? je to poovulacny?

a kedy sa zacina ovulacia? v ktory den by teoreticky bola u mna?

len
27. nov 2009

Jerry, mezi 23. a 26. DC, spíš se kloním k tomu pozdějšímu. A teď na to kašli, nesleduj se, změř ještě 2x teploty a když budou nahoře, schovej teploměr a jestli do 14 dnů nedorazí MS, zkus testnout 😉

jerrymona
27. nov 2009

len, keby som bola tehotna, vyskoci mi teplota prudko uz po ovulacii hore, alebo stupa kazdym dnom?

len
27. nov 2009

To na grafu nemáš šanci poznat 😉 Těhotenství z něj poznáš, až když by teplota neklesala ani v době, kdy by měla dorazit MS, ale v té době už stejně zkusíš test 😉
Koukni na http://merenibt.xf.cz/index2.html

strouzek
27. nov 2009

jerry já ti to řeknu asi tak že kdyby šlo z grafu zjistit těhu hned nějakým prudkým výskokem tak já jsem těhu každej měsíc. každej měsíc až do předposledního dne před mrchou grafík ukázkovej, teplotky vysoký, po ovuli vystoupali a pak se drželi nad 37 a pak v den mrchy ráno prudkej pokles a mrcha 😝

jerrymona
27. nov 2009

ok, beriem spät, blba otazka.

strouzek
27. nov 2009

no asi tak, já z toho důvodu sice měřila ale spíš jen z nudy, páč mě u meření hrozně vadí že ovulaci ti to ukáže až po ovulaci a těhu ti to dřív jak test taky neukáže. tak k čemu to sakra je?? 😀

len
27. nov 2009

Strouzek, minimálně ti to ukáže, že cyklus nebyl anovulační - pro spoustu holek dost zásadní informace 😉 Zároveň, když už teda vím, kdy byla ovu. přičtu délku své luteální fáze a na den přesně vím, kdy mám očekávat MS - k nezaplacení 🙂 Nemusím plašit s těhutestama, pokud se mi protáhne cyklus (protože vím, že je to posunutou ovulací) a naopak mě nezaskočí MS o tři dny dřív, když vím, že jsem o tři dny dřív i ovulovala 🙂

Jsem si zase po dlouhý době projížděla ty stránky, chtělo by to pár drobných korekcí, ale není to marný 😀

jerrymona
27. nov 2009

len aka je dlzka lutealenej fazy?

len
27. nov 2009

Jerry, u každého jiná, ale u jedné a té samé ženy +- stejná 😉 Obvykle kolem 14 dní, já třeba mívám 11-12. Neměla by být kratší než 10 a nebývá delší než 16. Pokud od ovulace uplynulo víc než 18 dní a MS nikde, je to velice pravděpodobně těhotenství 😉

jerrymona
27. nov 2009

a este jedna otazka. preco som mala krcok vyssie a bol mäkky, to bolo 20. a 21. asi doobeda a ovulaciu by som teoreticky mala mat 23-26 a krcok bol tvrdsi. toto nechapem. podla coho sa mam teda orientovat? 😒

len
27. nov 2009

Musíš brát v úvahu všecky znaky jako celek. Navíc první cyklus bývá spíše pokusný, ona se většina věcí nedá zevšeobecnit - někomu tvrdne krček ihned po ovulaci a někomu až pozvolna den-dva poté. Navíc někdo to obecně pozoruje obtížněji.
Koukni na ty stránky 😀

jerrymona
27. nov 2009

dobre len, a este posledna otazka, uz nebudem otravovat.

keby som teda vedela, kedy mam ovulaciu a lutealnu fazu by som mala napriklad 11 dni v tomto cykle, znamena to ze by som lutealnu fazu mala rovnako dlhu v dalsich cykloch?

len
27. nov 2009

Neotravuješ, ale já v podstatě dělám na tvé otázky CTRL+C a CTRL+V z těch stránek 😉
Ano, pokud by tentokrát MS dorazila za 11 dní, s největší pravděpodobností (pokud bys neotěhotněla) by docházela +-11 dní od ovulace i ve všech dalších cyklech 🙂

jerrymona
27. nov 2009

aha. vdaka len. tie stranky som uz raz citala. bolo to davnejsie a uz si na vsetko nespominam.

no este sa musim vela ucit, co sa tyka ovulacie a vobec bazalnej teploty. 😅

zajtra sa ozvem s novou teplotou

strouzek
27. nov 2009

len mě víc vyhovovali testy a cykly jsem měla vždy ovulační ale měřila jsem stejně ale ne každý cyklus

simasla
27. nov 2009

Sakriš.. tady všichni ovulují.. jen já jsem exot anovulační... Mám teď děsnou náladu, odpoledne a celý večer mám choutky a on si usne... ? Chápete to.. usne u televize a ještě chrápe... mám dost 😖 .

len
27. nov 2009

Sim, nic si z toho nedělej, ten můj v předvečer zplození našeho potomka paří a kamarádama 😉
A jinak ti můžu povědět, že kolik holek otěhotnělo na první-druhou ovulaci (byť si na ni musely trochu počkat), zatímco mně padesátka nestačila 😀

Strouzek, je to o tom, že každýmu sedne něco jinýho, já naopak nechtěla vědět předem, kdy ovu bude, protože pak by to byl sex, protože musíme, což já nerada 😝 A taky jsem dost ušetřila, teploměr stál stopade a za ty čtyři roky jsem v něm asi tak dvakrát měnila baterie 😀

simasla
27. nov 2009

len: ale neříkej, že i když jsi nevěděla přesně, kdy je ovu, tak jsi se v přibližných dnech milovala jen když jsi měla chuť... určitě tě stejně ve skyrtu duše napadalo, teď bychom měli, bo je možná ovulka

len
27. nov 2009

Sima, my měli ohromnou kliku v tom, že jsme měli chuť 3-5x do tejdne v průběhu celýho cyklu 😀 Takže jo, stačilo milovat se dle chuti a pokrylo to celý plodný období 😀 Paradoxně ale když mi doktor řekl - dnes se snažte, tak ta chuť spolehlivě přešla 😖
No ale koukej, jak jsme dopadli - my snad zplodíme potomka tak, že manžel mi dá ráno na chodbě pusu, odejde do kabinky, mě odvezou na sál pod narkózu, kdesi ty vajíčka a spermie pomíchají v mističce a za pár dní mi je zavedou na gynekologycký koze - tomu říkám romantika 😖 Na druhou stranu zase díky tomu, že se nemilujeme pro plození dětí, nás to milování i po těch letech pořád hodně baví 🙂

simasla
27. nov 2009

myslím, že bavit by mělo milování vždy... i když je to pro plození dětí, ale jinak obdivuju každou ženskou, co podstoupí umělko.. bo to musí být pěkný záhul na nervíky.. Hele a nechci být netaktní, ale víš určitě, že přirozeně by to nešlo?

len
27. nov 2009

No to by mělo, ale když ty děti nejdou, je to čím dál tím těší...

Netaktní nejsi, ale u nás je to složitý 😒 Na jednu stranu doktoři přirozený otěhotnění nevylučují, na druhou uznávají, že když to nejde roky, je to divný. Do toho mám nad sebou strašák rodinný dispozice k předčasnýmu přechodu. Navenek nám ani jednomu nic neschází, ale podezření (který ovšem nejde potvrdit) je na jistou poruchu, dejme tomu genetickou, se kterou kdybych přeci jen otěhotněla, je opravdu značný riziko, že se to přihodí a v lepším případě potratím hodně brzo zas. Tím umělkem se to dá spolehlivě obejít a popravdě, jediný // ve svým životě jsem našla pouze po něm 😒

simasla
27. nov 2009

šmankote no tak hlavně aby to tentokrát vyšlo. Musí to být strašně těžké - nervy, zákrok, nervy, zákrok a pak snad miminko.. je to fakt síla. Držím palce, pěsti, prostě všechno možné, aby se to povedlo... Zatím dobrou noc a sladké sny...

len
27. nov 2009

Děkuju moc 🙂