Aký ma medicína názor na fakt, že EBV vírus uhniezdený v štítnej žľaze spôsobuje autoimunitnú poruchu štítnej žľazy?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

prečítala som si knihu od Anthonyho Williamsa, avšak naďalej rešpektujem aj celú medicínu.

Aký ma medicína názor na fakt, že EBV vírus uhniezdený v štítnej žľaze spôsobuje autoimunitnú poruchu štítnej žľazy?

V princípe imunitný systém útočí na žľazu preto, že sa snaží zničiť EBV v nej?

A že ak tento EBV vírus v tele (konkrétne teda v našom prípade v štítnej žľaze) zničíme, a teda vyhladujeme tým, že nebudeme konzumovať potraviny, ktoré tento vírus vykrmujú - to jest vajcia, laktóza, lepok, cukor, sladidlá, koreniny, dressingy, mastné jedla, polotovary, éčka, GMO potraviny, tak tento vírus v štítnej žľaze “zdochne”, a teda imunitný systém už viac nebude mat dôvod útočiť na štítnu žľazu a autoimunitné ochorenie štítnej žľazy sa vylieči. Resp. zmizne a pacient už nebude musieť užívať hormonálnu substitúciu (samozrejme všetko pod dohľadom lekára).

Je toto z medicínskeho hľadiska prípustné a možné?

Pretože toto tvrdí Anthony William. A ak by to možné bolo, dalo by mi to nadej zbaviť sa tohoto ochorenia.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak máte autoimunitné ochorenie štítnej žľazy, tak nemyslím si, že sa zbavíte tohto ochorenia, ak budete dodržovať Vami spomenutú diétu.

V našej odbornej literatúre sa nespomína EBV, v tom zmysle, že autoimunitné ochorenie štítnej žľazy súvisí s EBV.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková