Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lusye
15. jan 2010

Ahojte holky! Malinko jsem vas tady prolitla. Ma tady nekdo snizenou funkci stitne zlazy? Na prvni pohled mi pripada, ze mate snad vsechny opacny problem. 😉

strouzek
15. jan 2010

vendul jj dokud jsem měla TSH vysoký tak cykly šílenost ale jakmile jsem se dostala do normy cyklus i ovule zase jak hodinky 😉 akorát se mi "prodloužili" z původních 27 dnů (které jsem měla při hyperfunkci před operací) na 29 denní ale to mě bylo jedno.

kingst no takový dlouhý cykly by mě nervovali , teda v běžným životě ne ale při snažení moc. protože když si vemeš že na ovulku čekáš vlastně o týden déle než my s kratším cyklem, a za pár měsíců když my stihneme třeba 5 cyklů a ty jen 4 tak by mě to štvalo. já jsem říkala že když už nejsem těhu tak chci rychle mrchu a hup do novýho snažení takže vlastně ty pro mě byli ty dlouhý cykly v tomto nejhorší a pak teda to že jsem byla nafouklá a nervní.

strouzek
15. jan 2010

lusy sníženou tu má skoro každá právě že zvýšené je tu méně 😉

len
15. jan 2010

Lusy, sníženou skoro všechny. A žijeme a občas tu i někdo otěhotní 😀

lusye
15. jan 2010

jeee, aha, tak to ja spatne cetla. 😀 Ja mam snizenou od 14 let. Ale nijak zvlast mi to nevadilo. 😉

lusye
15. jan 2010

No ja jen nakoukla, vidim, ze jste poradne ukecana diskuze. 😀 To je super.
Tak mam dotaz o tolik vam dr. zvysil davku prasku v tehu? A jake prasky berete?

len
15. jan 2010

Brávala jsem Euthyrox, tak posledních 5 let Letrox, ale v těhotenství jsem se zatím nedohrabala tak daleko, aby mi měli co zvyšovat, beztak už mám koňský dávky...

vendulak
15. jan 2010

lusy já mám také sníženou funkci a beru Letrox 50 a o víkendu jen 25. A k těhu jsem se ještě nedohrabala 😒 , takže mi nebylo kdy co zvyšovat, navíc to beru jen týden 🙂 .
Jů Strouži, tak to já bych taky docela brala, kdyby se se srovnáním TSH srovnal i cyklus. Mám taky šílený. Kings měla 35 dnů, ale to já mám i delší a hooodně nepravidelný a někdy i bez ovulky a ms musím s Dr. vyvolávat uměle Agolutinem nebo Proverou 😒 . A taky to čekání, jak jsou cykly dlouhý nesnáším 😠 , ale je to tak od začátku tak už sem si asi docela i zvykla 😒 .

strouzek
15. jan 2010

ahoj krupčo, jj já měla hyper dost špatnou, hormony totálně mimo normu, hrozné protilátky a ještě uzlinu v krku , ale narozdíl od tebe mě na to přišli až v těhu (v cca začátku 6 tt) jenže než se doktoři dokopali se mnou něco udělat tak jsem o mimčo přišla. pár dnů po revizi mi udělali ještě to sono krku (který dřív nestihli) no a uviděli 2 cm uzlinu a vůbec zvětšenou celou štítku a díky tomu že můj děda měl rakovinu krku tak se rychle dělala punkce, týden čekání na výsledek hystolky atd. no každopádně mi řekli že nesmím otěhu rok dva určitě a pak se ukáže co a jak tělo zareagovalo. dr. mi ale rovnou řekl že rok dva rozhodně není pevný termín, že se může stát že za 2 roky se to nezlepší možná dokonce zhorší a zase mi to protáhnou o rok dva a nakonec možná stejně na operaci skončím a akorát pak zjistím že jsem promrhala čas. ozářky radiojodem jsem rovnou odmítla protože pro mě je to prostě ozáření a jsou tam rizika podle mě a i kdyby nebyli tak týden nehodlám být "svítící" na samotce kde by mě chodili měřit dozimetrem.

No každopádně v tu chvíli bylo pro mě nejdůležitější to že chci dítko a to teď hned. zkontaktovala jsem plno lidí co mělo štítku a hlavně teda hyper a má za sebou operaci a fakt jsem se usvědčila že operace je pro mě to nej. jedna holka ta se s hyper léčila několik let,pořád jí říkali ještě rok pak další rok a bla bla no a nakonec čekala skoro 5 let a furt byla bez dítka a štítka pořád nebyla dobrá tak se naštvala a šla na operaci a teď už je z ní spokojená mamina jenom lituje že na operaci nešla dřív. Takže jsem vlastně ani nezkusila jediný prášek léčby a rovnou jsem oznámila svýmu štítkaři že chci operaci, řekl mi že termín operace mi dá na jaro ale mě i tohle čekání přišlo nekonečný, tak jsem si zařídila vše sama , a ani ne do pár týdnů od zjištění štítky jsem šla pod kudlu. operace nebyla tak hrozná, vlastně nejhorší byl ten strach předtím, ale krk totálně v pohodě ani nebolel, možná trošku táhla jizva první dny. jizvu mám rok po operaci skoro neviditelnou, cítím se skvěle a hlavně jsem půlroku po operaci našla vytoužené // a vše probíhá z hlediska štítky na jedničku. takže já teda nikdy nebudu operace litovat a kecy o tom že budu do konce života na lécích? no a? malý prášek denně nic není a hlavně já měla štítku v takovým stavu že stejně bych ty prášky brala tak jakotak do konce života ale k tomu bych byla možná bez mimča a nervy měla v háji.

strouzek
15. jan 2010

vendul mě na ten cyklus fakt pomohlo upravit štítku, čím víc klesalo TSH dolů z hodnoty 12 tím se cyklus zkracoval a když jsem se dostala na normu (kolem hodnoty 5) tak už byl skoro pravidelný , teploty na BT se okamžitě zvedli, ovulka začla být jak vyšitá a pak kdyžř jsem se dostala na hodnotu 2 tak jsem otěhu 😉

lusye no já mám sníženou funkci jakoby uměle navozenou po operaci ale při otěhu jsem brala euthyrox 125, hned po otěhu mi to kleslo spíš ke zvýšené funkci ale prášky mi dr. nechal, další kontrolu jsem měla myslímkolem 8-9 tt a to mi to stouplo k hyper (TSH přes 5) tak mi zvýšil euthyrox na 150 jednotek denně a od tý doby až doteď jsem na 150 a hodnoty TSH mám krásný furt v normě takže mě to vlastně navyšovali jen jednou

lusye
15. jan 2010

holky, to me mrzi, ze jeste neprislo tehu. ☹ Ale musime verit. Vsem se zadari! 😵 😵 😵
No ja prave uz tehu byla, ale bohuzel miminku prestalo tlouct srdicko, mimi se zastavilo v 7tt a zjistilo to 9tt. Minuly patek jsem byla na revizi delohy. 😔 Prasky beru Euthyrox 75 a mela jsem zvysenou davku v tehu. Ale chtela jsem to prokonzultovat o kolik jinym davku zvysuji. Proste jen premyslim, proc se to stalo ... 😔

strouzek
15. jan 2010

krupi proč tě nechala dr. při zjištění štítky na neschopence?? to nechápu, jako klid je určo na každou nemoc prospěšný ale zase já když byla po operaci doma 3 měs. skoro tak mi z toho hrabalo a myslela jsem že zešílím. hlavně v práci to lépe utíká. jinak já neměla taky jediný příznak, ani oči, ani nespavost atd. teda nebo jak bych to řekla nebylo to tak strašný abych si to uvědomovala. je teda fakt že až po operaci jsem si všimla některých věcí které byli jinak ale obecně bych řekla že se silnou hyper se mi žilo lépe než se slabou hypo.
s tou týdenní léčbou no kočko ne že bych ti to nepřála ale hyperfunkce je dost vypočítavá choroba, štítka nikdy není chřipka která se zaléčí za týden to ti říkám rovnou, navíc obecně se říká že je horší než hypo, hlavně lidí s hyper je méně a tak doktoři často neví co a jak sami. já znám lidí s hyper asi 7(z toho 6 ženských), některé osobně a některé z netu a žádnej nebyl vyléčenej za týden spíš nejdřív za rok 😔

len
15. jan 2010

Lusy, o tomhle nemá cenu moc přemýšlet, prostě missed abort je dán povětšinou geneticky, tzn. už někde na začátku se něco zvrtne, embryo má špatný počet chromozomů nebo je jinak vadné, špatně se dělí... Tohle štítka asi moc neovlivní 😒 Mám za sebou to samé (revize v 8.tt) a z mnoha stran jsem byla ujištěna, že se štítnicí to nemá nic společného, pokud byla správně kompenzovaná, což byla.

strouzek
15. jan 2010

lusye mrzí mě že i tebe potkala tahle zkušenost, mě se ZP stal v září 08, mimču se zastavilo srdíčko v 7 tt ale přišlo se na to skoro až ve 12 tt. no každopádně těžko říct jestli za to mohla štítka nebo špatně nastavené dávkování léků, je neskutečně moc lidí kteří zažili ZP a štítku špatnou nemají, mě třeba řeklo několik dr. že to nejspíš na 80-90% štítka ale 100% to mi nikdo neřekl protože to mohlo být cokoliv. prostě se to stává, mohlo být embryo slabé, třeba u nás v práci je nás asi 10 ženských a skoro všechny měli u prvního dítka ZP, a ty které ne tak znají někoho komu se to stalo. v dnešní době se stává ZP každé 4. ženské takže statistika je dost vysoká.
se mnou dr. mluvili tak že stalo se, zkusí zaléčit štítku a pak zkusím otěhu a jestli se to stane znovu i když budu zaléčená tak to asi nebylo štítkou ale je problém jinde třeba nějaká gen. mutace.

neboj povede se znovu a bude vše v pořádku, hlavně věř doktorům 😉

lusye
15. jan 2010

len, hmm mas asi pravdu. Proste mi to nedalo a nakoukla k vam, ze se poptam. Mrzi me, ze mas taky takovou zkusenost. Ono to cloveka pekne srazi dolu ... 😔 No ja taky byla hned po zjisteni tehu na krev kvuli SZ, a pak mi dr. rekl o kolik brat vic. A za 2 mesice jsem mela jit na kontrolu. To jsem uz nestihla. Ale jeste se ho poptam, jestli to nemohlo byt tim. 😉

lusye
15. jan 2010

strouzek, teda ty si valis, vubec nestiham cist, pises moc rychle. 😀 😵 Alespon je co. Vidim, ze mas bohate zkusenosti, to je bezva, ze tady jsi. 🙂
Ja po teto smutne zkusenosti taky slysim, ze vsech stran, ze ta to mela taky a ta taky. Je toho hrozne moooc. To je hrozne, nevim, jestli i driv byly takove statistiky ... 😕

strouzek
15. jan 2010

sorry nemoc z povolání já jsem sekretářka a v práci musím psát rychle, navíc jsme měli psaní na stroji i na škole takže to byli stohy popsaných papírů na čas takže fakt nemám problém psát jak blesk 😀

s tím ZP no já o potratech tohoto typu slyšela teda ale až po tom co jsem začla chodit na koně ale furt jsem si říkala mě se to netýká, no ale potkalo mě to taky, a ve chvíli kdy to potkalo mě a totálně mě to psychicky dostalo tak se najednou začli přiznávat lidi v mým okolí že se jim to stalo taky a třeba i je to 10-20 let strará záležitost takže to není jen nemoc dnešní doby. jen teď se o tom víc ví, protože dřív to často bylo bráno za pozdní mrchu jen teď každá testuje hned po ovulaci a tak je pak víc stresů. Víš ono je to tak že dokud se nás to netýká tak prostě jde to kolem nás a taky ne každej se seznámení hned vytasí s tím že prodělal ZP. většinou si to lidinechávají pro sebe, já třeba po svém ZP zjistila že to samé měla moje kolegyně rok nazpět a já a vůbec nikdo z práce to nevěděl jen šéf a ten všem řekl že má střevní chřipku když byla pár týdnů doma na neschopence. až se to stalo mě tak ta kolegyně teprve vyšla z pravdou ven a řekla mi co se stalo jak to prožívala atd.

lusye
15. jan 2010

strouzek, jo taaak tak to jsi superrychla sekretarka! 😵
Asi je to tak jak pises. Jako o mem tehu zatim taky nikdo nevedel, takze ani nevi, co se nam stalo. Ja nestojim o to aby se o to vsichni zajimali. Reditelce jsem to taky rekla po telefonu, bylo to moc tezke. Uff. Rikala jsem ji, at to nerika kolegum a ona to respektovala, ze at si jim to pokud budu chtit reknu sama.
Samozrejme pokud v budoucnu mou nekterou kamaradku potka totez (doufam ze ne!) tak se sverim. Casem to bude min bolet. 😔 Ted je to hodne cerstve.
A pristupovali k tobe lekari jinak kdyz si znovu otehotnela?

kingstonka
15. jan 2010

dnes je tu celkom rusno 🙂

Strouzek.... kedze prva dcera sa nam podarila hned a aj 2x som otehotnela po 4 mesiacoch... tak som nad dlhym cyklom nikdy nerozmyslala.... ale ked rozmyslam ako ty , ze kratsi cylus znamena castejsiu ovulaciu -tak mi to uz nevadi 😀

len
15. jan 2010

Jo, pokud nemáte krátkej cyklus s tím, že víte, že je vám každá ta ovulace stejně na houby 😖 Potom prostě jenom každý tři týdny trpíte, výhod to moc nemá...

carrie84
15. jan 2010

Cau babule 🙂 Vy ste sa dnes rozpisali teda 🙂 ZP som sa ja osobne bala ako cert - dokonca som menila aj lekara (endo), kedze 1. lekar ma chcel len sledovat a nic viac. 2. lekar mi nasadil okamzite lieky s tym, ze mam byt v absolutnom klude - ako psychicky, tak aj fyzicky - cize som PN a musim povedat, ze mi z toho zacina pekne hrabat. Ale na druhu stranu - bola som teraz na kontrole, babo je v poriadku a okrem TSH mam po mesiaci vsetky hodnoty hormonov ok. Takze liecba zabera 🙂)))

strouzek
15. jan 2010

lusye no já právě udělala blbost že jsem řekla všem že se začínáme snažit a pak i o těhu a pořádně jsem na to doplatila. o těhu věděli všichni takže všichni pak řešili proč se to stalo, snažili se mě konejštit ale konejšení typu "buď ráda že se to stalo než by to byl nějaký postiženec..." neberu za konejšení. hlavně se pak i stávalo že někdo se o potratu nedověděl a tak se i několik měsíců po revizi stávalo že se mě někdo zeptal na mimčo. no a o snažení to radši ani nemluvit, to lidi řešili pořád jakto že nejsem pořád těhu, trapný kecy jak máme jet na dovču nebo na to nemyslet a bla bla přitom věděli houbec, takže kdyby šel vrátit čas neřeknu nikomu nic a je klid. teď v druhém těhu jsme to tajili, vědělo to pár holek na koníkovi jen v IP ale z rodiny známých atd. to nevěděl to 13 tt nikdo. dokonce některé moje kamarádky se o těhu dověděli až jsem byla v 5. -6. měs. prostě jsem neměla potřebu někomu něco říkat a tak jsem si počkala až si všimnou břicha. 😀 JInak doktoři ke mě přistupovali úplně stejně jakoby se nic nestalo spíš se ke mě chovali jinak protože už věděli že jsem štítkařka a tak dr. z gyndy se hned ptala jestli jsem už byla na štítce, chtěla zprávu od štítkaře atd. jinak ale ne, on se ZP nedá ničím ovlivnit ani kdybys ležela přivázaná k posteli, to spíš já jsem dr. prosila jestli nemůžu chodit na utz častěji protože když už se to má stát znovu tak to chci vědět dřív než po měsíci jako to bylo poprvé kdy jsem tak dlouho žila v klidu že je vše v pořádku.

ahoj carie gratuluju ke kontrole super neboj teď už skoro nic nehrozí 😉 každopádně ZP je strašák mnoha těhulek a k tomukdyž je někdo štítkařka tak to se fakt nedivím a schvaluju že se člověk pak snaží vydupat lepší péči. já jsem to zavedla už dávno, kdybych čekala až se dr. rozhoupou se mnou něco dělat tak čekám na mimi ještě za 5 let.

lusye
15. jan 2010

strouzek, bylo to tak pro teda lepsi. Jsem rada, ze jsme to hned nehlasili do sveta. 😉 Nakonec jsme to stejne rodicum rekli, ale to uz bylo po vsem. Tak se v tom nikdo nejak nepitva. Hlavne mam mamca by se zbytecne o me bala pri narkoze a taaak ... Teda to te zase obdivuji, ze jsi to vydrzela az do 13tt.
Jinak o snazeni vubec nejlepsi nerikat. To cloveka akorat stresuje, jak se vsichni ptaji. 😠 😠 Sice ted nase rodiny tehu budou ocekavat, ale snad na nas nebudou tlacit. 😉
Jsem rada, ze jste me tady utvrdili v tom, ze MA se neda vlastne nicim ovlivnit.
carrie, gratuluji ti k tehu a prekonani I. trimestru! 😵 A proc mas PN? Kvuli stitce?
Holky, ze bezva, ze se vam dobre dari, to me pekne povzbuzuje jit dal.

carrie84
15. jan 2010

K tomu snazeniu -to ja ked som povedala,ze by sme chceli babo, tak na mna ludia pozerali ako na cvoka a brali to ako uplny nezmysel. Tak som o tom jednoducho prestala hovorit. No a ked sa podarilo, tak sme to povedali len nasim a svokrovcom, s tym ze si to maju nechat pre seba. Ako inak - svokra sa hned pochvalila - samozrejme nasim kamosom - takze to o chvilu vedeli vsetci :/ Nebola som z toho prave nadsena 😀 Nie ze by mi to extra prekazalo - skor to bol presne ten strach, ze co ak .... a nemala som chut pocuvat tie kecy potom .... Odjakziva neznasam frazy ....
lusye - hej, PN mam najma kvoli stitke. V praci som mala neumerny stres, tak ma Dr. nechala radsej doma. No a Dr. na endo ma chcel dokonca nechat lezat v nemocnici 😒 Ukecala som ho len tak tak - za podmienky, ze fakt budem PN a nebudem nic, ale nic robit. A absolutne ziadny stres. Tvrdi, ze klud a pokoj je na stitku najlepsi liek 😀

lusye
15. jan 2010

carrie, teda tys jim musela naslibovat. 😀 Ale jde videt, ze vse dodrzujes a vse je ok. 😵
Ty mas co se stitkou?

carrie84
15. jan 2010

Ja mam hyper - a myslim, ze mi to spustil dlhodoby stres 😠 Ale ako som tu uz pisala - az na TSH - to mam 0,006 - sa mi ostatne hormony pekne upravili. Pravdu povediac, keby mi Dr. na gynekologii nerobila hormonalny profil, tak o tom neviem doteraz. Vsetky priznaky som totizto pripisovala stresu. 😝
Ale mozem povedat, ze odkedy som doma a tehu, tak sa ovela pokojnejsia a sceny robim uz len niekedy (aby manzel nevysiel z cviku) 😀

lusye
15. jan 2010

carrie, 😀 😀 😀
Je bezva, ze to mas vse ok. Prekvapilo me, ze stres se stitkou tak souvisi. 😕 No ja ho moc nemam 😀 a leky beru uz nekolik stejnou davku. 😉

carrie84
15. jan 2010

Zatial ok - tuk tuk 😀 Idem si pustit nejaky filmik - piatok vecer a v tv zase nic nie je 😠

diapozitiv01
15. jan 2010

Carrie, ake cislo ze 0,006, tak to je pekna hyperfunkcia,,, tak na seba davajte pozor 😉

carrie84
15. jan 2010

Hehe ... budeme 🙂 Ale stale lepsie ako na zaciatku ... to som mala tsh 0,001 😀