Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
21. jan 2010

Strouži a co třeba změnit lékaře? Protože ono když člověk má ať už jakoukoliv nemoc tak by měl mít k lékaři důvěru. A pokud je ten tvůj zlej, snižuje tě a tak, a přitom neporadí nepomůže, normálně nepromluví...tak k tomu já už bych asi nešla. I za cenu že bych si za doktorem měla zajet třeba do vedlejšího města 😉 .

len
21. jan 2010

Strouzek, tak se nad toho doktora prostě povznést, když vidíš, že jinde to jde mnohem snáz... Je to těžký, ale buď se z toho zcvokneš nebo to překousneš, jiná možnost podle mě neexistuje 😒

Jsem si vzpomněla, jak mi teď převrtávali plombu, což jsou zase okamžiky hrůzy pro mě 😀 A já tam seděla, pěsti křečovitě zatnutý a pořád si opakovala - porod bude horší... 😀 A přežila jsem 😀

shandy
21. jan 2010

ahojte bambulky, no vy ste sa pekne rozpisali vcera 😀 😀
strouzi, teda chudiatko moje 😕 . vies co teda, ale ja na tvojom mieste ako pise vendul zmenim lekara, lebo tiez si myslim, ze by mohol byt k tehulke ohladuplnejsi. a hlavne, telo v tehotenstve sa asi nesprava uplne standardne, takze aj toto by mohol zohladnit. neviem, pride mi dost neprofesionalny 😔 🙄
co sa tyka manzu, tiez by si trosku mohol vstupit do svedomia, aj ked je to pochopitelne, ze sa boji o malu aj o teba. strouzi, uz to dlho nepotrva a nelinka bude vonku. treba to len vydrzat a neboj, potom uz bude snad lepsie, aj organizmus sa potom snad trosku stabilizuje...drzim palceky, nech to je cim skor, nech si spokojna tehulka a potom maminka 🙂

shandy
21. jan 2010

len a cim ste stimulovali? clostil a pregnyl? pekne ste to poistili, tak dufam, ze sa zadari 🙂
inak neviem, na tu kvalitu vajicok, vedia sa nejake priciny, preco to vajicko moze byt menej kvalitne? ja som citala, ze aj pri hypotyreoze dochadza k znizovaniu kvality vajicok...ci sa ti nechce skusit ist s TSH niekde na 1,00, ci to nepomoze 😔 . americka a nemecka literatura uvadza je pre tehu je idealne sa drzat v dolnej hranici normy - norma po novom 0,3 - 3,0, pre hashimota a pri snahe o dieta je to okolo 1,0. ak viete niektore po nemecky, odporucam Vam dobre nemecke forum, kde sa da toho vela dozvediet
http://www.ht-mb.de/forum/forumdisplay.php?f=1
su tam podfora k Morbus Basedow, Hashimoto ale aj podforum pri snazilkovani a tehotenstve. da sa tam najst kopec informacii...

len
21. jan 2010

Shandy, teď jsem měla minimální dávky Tamoxifenu, to je jak Clostil, prostě antiestrogen, měla jsem 1 tabletku po 5 dní. No a v neděli manžel píchal Pregnyl. Teda, od školený sestry je to pohodlnější a bolí to míň, ale já razím teorii hezky ho do toho zapojit, sbližuje nás to 😀 Už teď dělá víc než většina manželů, pro ty je polzení potomka jenom sex, pro toho mýho je to sex a píchnout mi injekci 😀

S tou kvalitou - u mě je problém někde v genetice spíš, s tím se člověk narodí 😒 Jinak TSH se mi plácá v posledních letech tak mezi 0,9 až 2,5, takže i kolem tý 1 jsem byla. Ale já to nechci nějak přehánět, už teď mám koňský dávky a cítím se, že jsem srovnaná - váha drží, je mi fajn, bojím se, že ty dávky ještě zvednout, tak jsem předávkovaná 😒 Mluvila jsem o tom včera s endokrinoložkou, tak mi řekla, že jo, snížená fce šž může snižovat kvalitu vajíček, ale pouze, je-li nekompenzovaná. Což není můj případ 😒

shandy
21. jan 2010

inak vcera som bola u toho gynda na kontrolnom stere na mykoplazmy - vysledky budu o dva tyzdne. z gynekologickeho pohladu mam vraj vsetko pekne a ucebnicove, vcera dominantny folikul 24 mm, cize tesne pred ovu, krasny eggacovy hlienik, sliznica 9,9 no proste krasa, uz len na tom popracovat 😀 😀 😀
vylucili sme PCO a povedal, ze jedine, co by sa mohlo urobit este je bude hormonalna liecba - clostilbegyt + duphaston alebo potome ste laparka, ze viac uz nie je co, hmmm 😔
tak neviem, ale zda sa mi zbytocne davat clostil, ked foliky krasne a pravidelne rastu a ovulka prebieha...no ale teda baby na tu laparku sa mi teda vobec nechce, bojim bojim 🙄

len
21. jan 2010

Já taky nechtěla Clostil, když jsem ovulovala. Dokopala jsem se k tomu až teď, když vím, že v těch mých nádherných folikulech stejně nic není, ale i tak jsem si řekla o minimální dávky... Cpát do sebe Clostil jen tak, preventivně, mi moc dobrý nepřijde 😒

A s laparkou... hele, já ji doteď nemám, fakt 😀 Průchodnost vejcovodů mi ověřili jinak, to je OK, no a vzhledem k tomu, že jsem stejně chodila na IVF, tak víc vědět nepotřebovali - cokoli by mi našli, stejně bych u IVF skončila. No a teď už do sebe tuplem řezat nenechám 😝

shandy
21. jan 2010

len mne sa paci tvoja teoria, ja ju pouzivam rovnako, drahy pekne pomaha so vsetkym, pekne je zaangazovany, aj ked k tym injekciam sme sa teda este nedostali 😀 😀 , on si pichal sam aj protichripkove vakciny, takze s tym by asi problem nemal 😀
hmm, tak genetika je teda potvora, clovek to zdedi, ale uz s tym vacsinou nic nenarobi 😔
no jo, ja by som ta drzala trosku na nizsej hladine TSH, fakt okolo tej 1 na dlhsie obdobie, ono vies sama ako dlho to stitke trva a ak skoci raz na 0,9 a potom uz na vacsie tak podla mna nestihne skvatlitnit tie procesy...no ale je to samozrejme na tebe. ja by som to skusila...pri tych konskych davkach, co beries, je to uz par mg hore dolu...ak vies po nemecky, skus si pozriet tie fora...vacsinu bab drzia lekari na TSH pod 1 a hladiny volnych hormonov v hornej tretine...vies otazka je, ze co to znamena, ze je li kompenzovana. kazdy sme ine individuum a pre niekoho moze byt TSH 3 uplne v pohode a pre niekoho je to uz prilis vysoke. cize kompenzovana a nastavena na spravnu hladinu je asi rozdiel. niektorym lekarom staci, ze sa pacos ocitne v norme, ale neriesia ci sa citi dobre...ono by to chcelo, mozno endokrinologicku gynekologiiu skusit, ti sa v tomto viac vyznaju, mozno aspon poradia, myslim ze aj v motoli je taky lekar, ktory s tymto ma skusenosti...

strouzek
21. jan 2010

holky já to manžovi navrhovala už tolikrát ať si to zkusí. mě stačilo jak teď měl střevní chřipku a 2 dny musel být na čaji a rohlíkách a to už vyšiloval jak chudinka trpí, měla jsem ho plný zuby, já žiju na jogurtech a hnusných rohlíkách už měsíc a ještě min. měsíc žít budu ale znáte to, když má ženská horečku je to nic oproti chlapově rýmečce 🙄

len
21. jan 2010

Bohužel německy neumím 😒
Jinak já na sobě štítku za ty roky už vypozorovat umím, vím, co to se mnou dělá, když zazlobí, takže to, že se teď cítím úplně OK, beru jako dobrou zprávu 😉
Já chodím přímo do endokrinologickýho ústavu, mluvila jsem tam s několika doktorkama, dělali mi pak i vlastní rozbor v CARu a povětšinou se plácám kolem té 2, což všem přijde naprosto OK a dál se to neřeší. Jinak všecko ostatní mám výborný, sliznice mi krásně roste, pravidelně ovuluju (jen ty cykly mám teda sakra krátký), akorát když k tomu vajíčku pustěj spermii, oplodní se, ale neumí si rozházet ty chromozomy. Přičemž na to všichni koukaj nesmírně překvapeně, že to se jako nevidí, takže nevěřím, že kdyby to bylo tím, že mám TSH 2 místo 1, dělalo by to takovouhle neplechu 😒

strouzek
21. jan 2010

jinak s tím doktorem tak tady není kam jít, a hlavně kdyby šlo o nemoc jako štítka kde vím že tam budu chodit dlouho tak to bych šla hned jinam ale takhle si říkám že max 8 týdnů a rodím takže to nebudu nic měnit. ten doktor jako není špatnej, je mladej celkem sympaťák to zase musím říct že tam kam chodím taťka na dia to bych měla horší ale prostě mě štve že to moje tělo si dělá co chce a doktor ačkoliv vidí že nepřibírám a celkem se podle hodnot držím ( tedy dle mě když to totiž porovnám s hodnotama co kde píšou cukrovkářky že po snídani měli 10 ) tak mě neskutečně štve že místo pochvaly mě začne vykládat o tom jak se může stát něco mimču a že žeru velký porce když si to já teda rozhodně nemyslím. ale ono to asi bude i tím počasím a těhu a kdoví čím vším že jsem taková vynervená ze všeho, myslím že kdyby bylo jaro teplíčko sluníčko tak mávnu nad tím rukou ale takhle sedím doma, pořád si melu v hlavě co by kdyby a to je to nejhorší.to samé bylo i loni ze štítkou. leden a část února jsem měla PN, a to jsem seděla doma nesnášela jsem celý svět, nic mě netěšilo zdálo se mi že štítka stávkuje ještě víc než před operací a přišlo mi to všecko zbytečný. jak přišlo jaro viděla jsem to zse všecko jinak.

strouzek
21. jan 2010

shandy no vidíš prohlídka dopadla v pořádku, folíky máš krásný takže pořádně zapracovat 😵 ty stěry budou určitě taky v pořádku a když ne tak možná je tam ten zádrhel jako u mě, stačili antibiotika, zpravit štítka a buch z jednoho ožralýho sexu je neluš 😀

carrie84
21. jan 2010

Caute babule 🙂

Teda vy toho vzdy tolko popisete 🙂

Strouzi - to s tym manzelom - doverne poznam 😒 Odkedy som doma, tak ma chlapec fullservis - ranajocky, obedik, vecera - a este ma kecy, ze zase toto? A preco nie je spravene tamto? Kedysi mi zvykol pomahat - teraz? Ved si doma, zvladnes. Hlavne, ze ma furt problem, ze ci som zjedla dost ovocia, zeleniny, ci som nezabudla lieky - ale ked ho poslem do obchodu - ten pohlad stoji zato - nieco typu - jeziiiiiiis, to musim?! 😀 😀 😝 Ale ide vzdy 😀 Dokonca sa minule utrhol a priniesol mi chipsy, o kt. zasadne vyhlasuje, ze su nezdrave.
Tu cukrovku nezavidim, ale uz len vydrzat par tyzdnov. Zatat zuby a ides. Ja sa pre istotu nervujem kvoli praci - sefka mi robi problemy. Obvolava mojjich lekarov, zistuje si spatne ci som naozaj vtedy a vtedy bola na vysetreni, aku mam diagnozu, posiela mi domov vyhrazne listy typu, ze ak oficialne neoznamim dlzku PN, tak mi da hrube porusenie prac. discipliny. Akoby som vedela odhadnut, kolko budem doma?! Nemam vychadzky a idem sa doma uz zblaznit 🙄

strouzek
21. jan 2010

ahoj carie no teda je to hnusný ale jsme ráda že nejsem sama s takovým manžou. a to ani člověk nemusí být těhu, minule jsem to říkala mamce a ta říkala že od chvíle co je v důchodu, taťka se chová stejně. manža ten jako zase nemůžu říct že by nepomohl, vysaje, vynese koš, nakoupí ale vím že to dělá teď hlavně kvůli malé protože mu připadá že se málo hlídám ve všem, ale bojím se co bude pak, jak mě bude peskovat že dělám něco špatně u malé, že nemá navařeno atd. tak to asi nevydržím a vypěním pořádně.hlavně ho teda nesmírně štve že nejsem ta ženuška co má střed vesmíru manžela ale že si občas zajdu na kafe, žejsem šla na vánoční večírek z práce ačkoliv jsem už vlastně ofiko odešla že si píšu s váma atd. dle něho se mám teď soustředit výhradně na přípravu na malou a pak být matka na milion procent! dokonce si přečetl celou knížku o těhu (což já jsem neudělala protože si myslím že na plno věcí je třeba přijít až v praxi a hlavně každý dítko je jiný) ale on mě začal zkoušet typem jak se vykouope dítě, jeslti vím kolik má být teplota vody, jestli vím že se nesmí tohle a tohle. prostě šílenost, přijdu si jak ve škole, tohle dělej, tohle nedělej a umíš tohle? ne tak máš hrubý nedostatek a do příště si to oprav 😠takový v životě nebyl až teď a čím se blíží porod je to horší.

já myslím že kdybych nebyla těhu tak udělám už dávno doma itálii a je klid ale teď prostě mi něco vyčte a já ačkoliv v sobě mám vztek tak většinou začnu brečet a je mi to všecko líto a díky tomu jeho zkoušení si pak přijdu jako neschopná matka. třeba když jsem manžovi řekla že mám tak šílenou chuť na koprovku a že mi jí mamka slíbila po porodu že ani nevím jestli se těším víc na malou nebo na omáčku (samozřejmě jsem to myslela jako vtip) tak mě sjel že jestli si jako dělám srandu že on mi malou snad ani nesvěří protože já uvažuju o koprovce víc než o našem prvním dítěti!!!!!!

strouzek
21. jan 2010

jinak s tou praci to jako šéfka může?? vždyť jí doktor nesmí nic říct ne? ale je to teda podlost to je fakt mazec a přitom by člověk řekl že ženská ženskou pochopí v těhu to ti fakt nezávidím. navíc odhadnout PN co je to za nesmysl? těhu není chřipka vyležená za týden ne?? jak můžeš vědět žejeden den nebudeš v práci zářit jak sluníčko a druhý den na gyndě ti řekne že je něco špatně a nebudeš až do konce těhu přivázaná k posteli??já jsem po PN chtěla zpět do práce myslela jsem si že vyležím chřipku a vrátím se ale obvodní dr. i gyndařka na mě koukali jak na blázna jestli jsem se zbláznila chodit do práce

shandy
21. jan 2010

len, no jo, je to tazke 😔 😔 , ale verim tomu, ze aj vy sa raz dockate 🙂 🙂
strouzi, no jo, len my tak uz pracujeme rok a pol a prd z toho, foliky stale krasne, vsetko ok, ale vysledok ziadny 😔
carrie to poznam 😀 😀
drahy ma teraz este ruku v sadre, tak uz je z neho uplny neboracik 🙂 , pradlo mi zo susiaka nezlozi a pritom je cely den doma, pekne tam pocka na mna...ale pri soferovani mu jedna ruka v sadre nevadi 😀 😝
strouzi a neprehana to tvoj manza tak trosku? 😀 😀 😀
ty jo, asi by som po nom tu tehu knizku hodila 😝
podla mna je tehotny aj on, alebo hlavne on 😀 ...ale tak to s tou koprovkou hadam nemyslel vazne, ze to nepochopil ako zart. strouzi vzdy mu pripomen, co ste prekonali pred tym ako sa vam podarilo zarobit nelusku, co uz na to zabudol?? 😔

carrie84
21. jan 2010

Tak to moj drahy - co mu o tehu nepoviem, to nevie 🙂 Pochybejm ,ze vobec tusi, ze voda na kupanie babatka ma mat nejaku teplotu .... hehe Ale inak - ten moj chlap nie je zly, ved keby bol, tak ho uz davno nemam 😀 Ale ja to teraz beriem tak, ze ja sa staram o domacnost, on sa stara o stavbu domceka pre nas. Len ma stve, ze nevie pochopit, ze mam zakazane cvicit, nesmiem chodit von, atd. - stitka nie je vidiet, tak ma berie obcas ako hypochondra. Ale potom sa rozrevem (namiesto obvykleho jacania - hormony su svine) a je na chvilku klud.
Co sa tyka jedla - minule som mu otvarala pivo, tuzobne som nan pozrela a on mi ho uz rval z ruky, ze co to robim. Chlapi su nemozni ....

Sefka bola jezibaba aj ked som chodila do prace. Neviem, ci som v zivote poznala horsiu zensku. Manzel povedal, ze do tej prace sa nevratim v ziadnom pripade - nikdy. Ze to mam radsej sediet doma na zadku nezamestnana, ako robit s takou zenskou. Len keby som mohla chodit von ☹ Teraz mi to este neprekaza - aj tak je tam smyklavo. Ale ked pride jar, tak to ma doma nic a nikto neudrzi 😀

strouzek
21. jan 2010

shandy no jo věřím tomu zrovna dneska jsem uklidnovala kámošku přes ICQ snaží se už2 roky skoro,že to nesmí vzdávat že jednou se podaří, našli jí štítku tak je z toho hotová a hlavně se bojí že to není jen štítkou. je to blbý takhle napsat když jsem těhu ale fakt to říct musím já jsem taky ty kecy doktorů nesnášela jak se máme snažit jak jsem v totální pořádku a nic ale věř nebo ne mě to přijde skoro neskutečný že teď řeším porodnici když jsem před časem brečela nad každou mrchou 😅 jednou se ta smůla odlepí a přistane na vás holky štěstí v podobě čárek, není už sakra možný že by letos se tu neobjevila kupa pozitivních testíků.

jejda to znám,manža neměl nikdy sádru ale vlastně nemusí být ani nijak zdravotně omezený ale na určité věci prostě je šíleně unavenej nebo je neumí ale když nejsem doma tak to je zvládá bez problémů 😀

jinak jo věř že manža to fakt přehání. mě to snad přijde že právě proto že jsme o jedno mimi přišli je teď až moc pozornej. ono je fakt že kdyby byl pravý opak tak mě to taky štve a ještě k tomu mrzí že se nestará ale oba extrémy jsou někdy k zešílení. nebo mi přijde i trošku že mu to teprve došlo že už to není vtip a že fakt budeme rodiče na plný úvazek a že má z toho strach a proto je jeho obrana útok, protože ze začátku těhu byl takový roztomile pozornej a sám si dělal srandu že neví co mi s tím mimčem budeme dělat když nezvládáme ani kocoura ale teď už ty samé srandy kterým jsme se smáli před pár měsíci totálně ignoruje a snaží se to všechno mít podle pravítka, perfektně nastudované jakoby se té odpovědnosti sám bál.
já se toho taky bojím jaký to bude, být mamina prostě neznám ale zase se nechci hroutit a nervovat dopředu prostě zvládli to všechny maminy tak to zvládnem taky, někdy to bude styl pokus omyl ale prostě podle mě se nejde naučit být dobrý rodič s nějakých knížek které píšou doktoři podle nějaký směrnic a jejich výzkumů. to já si radši sednu na koně a pohledám při určitém problému co a jak to řešili jiné maminy a hotovo, jejich názoru a zkušeností si vážím víc než deseti knížek o těhu.

strouzek
21. jan 2010

carie jj tak štítka to máš pravdu, nejde vidět a to nechápal občas ani manža ty moje hormonální výkyvy ale vůbec vše kolem. on mi jednou vyčetl i tu operaci že jsem to s ním neřešila (přitom řešila a i kdyby ne tak prostě je to moje tělo já nechtěla žít s příznaky, čekat na mimi a ještě se při každém utz krku bát že se uzlina zvětšila a je z toho nádor) až teď když jsem otěhotněla a je vše v pořádku tak sám přiznal několikrát že je rád že jsem do toho šla i když mě všichni odrazovali i on sám měl tendence k tomu mi nevěřit že to byl dobrý směr cesty za mimčem. ale to jsou prostě chlapy, zabednění lenošní, tvrdohlavý na zabití ale cobychom bez nich dělali 😉
jinak to pití koukám mohli by si chlapy podat ruce, můj teda doma nepije ani pivo ale zato se jen dotknu kofoly (třeba ji jen chci posunout na stole) tak už mi to rve z ruky že nesmím 😠 nejhorší bylo když mi na začátku těhu řekla doktorka ať nejím houby, plísnové sýry, paštiky, párky... atd. já to stejně jedla ale natajno protože bych to s manžou nevydržela horší bylo že mě jednou načapal ve městě s párkem v rohlíku v puse a bylo doma peklo 😀

s tou šéfkou tě lituju já sice na svýho šéfa taky furt nadávala ale zase v plno věcech byl moc fajn. třeba když jsem mu oznámila těhu tak mi přišel že snad je taťka on jak zářil jak sluníčko a začal mě objímat. 😀 manža má pravdu, radši buď doma než s takovou ženskou to se pak hrozně musí pracovat.s výcházkama máš pravdu, mě to teď taky omezuje a to mi to jak píšeš taky moc neva protože venku je škaredě ale prostě někdy mám chuť jít dopoledne do města po obchodech a bojím se že zrovna přijde kontrola nebo k našim , je to omezení takže se už těším až mi příští týden vypíše mateřskou a budu sama svým pánem.

shandy
21. jan 2010

carrie, tak to moj drahy sa minule divil, ze pri cisarskom rozrezu maternicu. tak sa ho pytam a ze kde si myslis, ze ma zena to dieta ulozene? a on, ze no neviem 😀 😀 😀
teda v strasne vela veciach ma prehlad, ale mam pocit, ze toto je nejako mimo jeho chapanie 😕 🙂
inak aj mna stve, ze som kedysi fyzicky zvladala ovela viac a teraz mam dni, ze sa mi absolutne nic nechce, ze som stale unavena a najradsej by som ani z postele nevyliezla a drahy tomu tiez nechape a ma ma za lenivu. ale ja sa fakt na tie aktivity necitim a pritom predtym som bola schopna 4 hodiny vkuse cvicit a bola som v pohode 😔 a nechape a nechape...presne ako pises, ze ma ma za hypochondra a polovica mojej rodiny rovnako 🙄
strouzi diky za povzbudenie, to vies ze ja to nevzdam 😀 😀 , ale niekedy ma to uz fakt nebavi, lebo do tej laparky sa mi naozaj velmi teda nechce. aby som sa nechala rezat, ak vsetko zvonku vyzera ok a nikdy v zivote som nemala jeden zapal vajecnikov, endometrioze tiez nic nenasvedcuje, no zda sa mi to uz moc....a boli by to asi 4 dni v nemocke, podla toho co mi doktor vravel, teda ze ak sa nic nezisti...
jo strouzi, to mas pravdu, ze asi je prehnane uzkostlivy, kedze ste o prve mimi prisli a tiez to asi bude tym, ze sa boji tej novej rodicovskej ulohy. ja to vidim rovnako ako ty, ze ti rodicia tak nejako intuitivne vedia, co treba robit a pod., ved kedysi ziadne knizky neboli a sme tu rovnako ako nasi rodicia..to su snad pudove zalezitosti toto 🙂

vendulak
21. jan 2010

Holky kdepak se touláte? 😕
Jsem zvědavá co Jerryina teplota... 🙂

simasla
21. jan 2010

Ahoj holky 🙂 už jsem doma... ale musím účtovat - jdu zatopit a pak se najíst bo už mi je blbě z hladu a vrhám se zase do práce.. to je děs.. a doma se kupí nádobí... já místo toho sedím u compu a účtuju, ale budu sem na vás jukat. 🙂
vendulko co tvůj grafík? jak vypadá? já jak zítra zůstane teplota nahoře, tak zkusím testnout.. jen tak pro zajímavost :D zbyl mi doma jeden test

vendulak
21. jan 2010

Simi já mám teplotu pořád na své dolní hodnotě, ale dneska sem měla tažnej hleník 😔 a občas jsem měla pocit že i trochu pobolelo v podbříšku, takže už jsme dneska posnažili 😔 .
Jinak mě se taky rovněž kupí nádobí a přesto sedím zde 😀 , navíc mnohem víc než ty 😒 .
Tý brďo tak jsem na tvůj testík zvědavá! Jdu kouknout ještě kolik jsi přesně DPO 🙂 . Jinak jsem si vzpoměla, jedna holka co znám, tak se snažili o miminko celý roky a nic i byla na třech IVF a ani jedno nevyšlo, a pak otěhotněla, když jel manža pryč a milovali se na rozloučenou 3 dny před ovulací 😉 . Teď za pár dnů bude rodit. Takže tím chci říct že i to že se tam spermíci udrží do ovušky je hooodně pravděpodobné 😉 .

vendulak
21. jan 2010

Koukám, že zítra už bude 13DPO to už by něco být vidět mělo 🙂 . Jééé tak to budu napnutá 😅 .
Jinak já tady mám testů i víc tipla bych cca 7 testů 😀 , a přesto už netestuju, je to vždycky stejně zbytečný 😒

simasla
21. jan 2010

vendulko - testík bude jen když bude teplota :D - jen tak pro tu srandu.. a pro jistotu... a neboj.. počkej až bude krásná ovulka tak taky budeš testit.. :D

simasla
21. jan 2010

podívej se na mě na blázna.. já to chci zkusit i přesto, že ta ovulka není až tak jasná :D

vendulak
21. jan 2010

Simi já i tu jasnou měla několikrát. A stejně prd z toho. Naposledy jsem testovala při cyklu s Clostilem a několikadenním zpoždění. A stejně nic z toho. A to už sem si dělala obrovské naděje takže to bolelo hodně. A od tý doby netestuju už vůbec. 😒
Ale tobě moc držím palce, aby teplotka byla dál krásně nahoře a třeba i něco moooc hezkýho pak na testíku... 😉

jerrymona
21. jan 2010

shandy, neboj, nielen tvoj muz je taky expert, co sa tyka tehotenstva a vsetkeho toho sa tykajuceho, aj moj. naposledy som s nim diskutovala, lebo hovoril, ze netreba vsetko citat co je na internete a tak. tak som mu dala taky kviz, co sa tyka zenskeho tela. ako dlho trva menstruacia, kedy priblizne je ovulacia atd. keby bol v skole, tak by urcite prepadol. 😀

vendu, spominala si ma. zial teplota u mna trosku klesla takze wunsch mi ovulku nevyznacil. vyznacil by mi ju az vtedy, keby nasledovali dve vyssie teploty ako su 36,5. uz som skusala. tak ostava mi uz dufat. a to som uz dve noci velmi nepokojne spala, lebo som tak dufala, ze teploty vyskocia hore. dnes som bola teda rozladena a zufala.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
viem, ze s tym nic nenarobim ale aj tak ma to sere. ☹

sima, ale ty si dnes sla hore s teplotkou. este nic nie je stratene. 😉
a ten tvoj lekar, aky mladas. inak aj ja mam pekneho endokrinologa. vysoky je aspon 2 metre a ma krasne modre oci. mam poslat fotku, ak sa bude dat? 😵 minule som sa musela smiat, ked mi robil ultrazvuk stitky. ten sa mi prosim vas oprel o hrud a lahky teda prave nebol. viem, ze drzat ruku vo vzduchu je namahave, ale taka drzost... 😀

jerrymona
21. jan 2010

a este som zabudla dodat, ze ma dnes boli podbrusko ako svina. akokeby som mala dostat ms. aj vtedy mam take bolesti. ☹

diapozitiv01
21. jan 2010

ahojte, ja som dnes 7DC, este 7 dni vydrzat,,, 🙂