Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

niikkyy
13. okt 2007

co?,pri reklame???? 😀 😀 😀

krista
13. okt 2007

Růženě hráblo 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

niikkyy
13. okt 2007

jo taky sem na t koukala jak dežo 😀 😀 je to magor 😅

krista
13. okt 2007

No při reklamě to je trošku nadsazený, ale když je zahraná na city tak proč ne 😝

niikkyy
13. okt 2007

tak to joooo 😀

krista
13. okt 2007

Uvažovala jsi někdy o nečem takovým jako jsem VV? Přihlásit se do toho?
Mě se jednou zdálo že jsem šla do vily a já je chtěla podplatit ať mě pustí ven 😅

krista
13. okt 2007

Místo "jsem" patří "jsou" 😉

niikkyy
13. okt 2007

tak tam bych nešla ani náhodou,bych tam umřela

niikkyy
13. okt 2007

jdu chrupat tak papapa

krista
13. okt 2007

Tak čau, ale jukni ještě kdo vyhraje 😀

krista
13. okt 2007

Tak je z kola veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnn 😝 😝 😝

niikkyy
14. okt 2007

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,to byl dojak 😅

flor1
17. okt 2007

Ahoj holky, hledám dobrého endokrinologa v Brně..Nemáte někdo dobrý tip? Díky 🙂

niikkyy
18. okt 2007

Ahojky Flor!já jsem z Prahy takže ti bohužel nemůžu pomoct ☹

augustovka
29. okt 2007

ahojte mozem sa vas nieco opytat?dnes mi doktorka povedal ze mam zle vysledky zo stitnej zlazy a to moze sposobovat ze mam anouvulacne cykly!mam zle TSH ma bytv rozmedzi 0,47- 4,64 a ja mam 5,18 myslite ze je to velke zvysenie?moc moc moc dakujem za kazdu radu

len
29. okt 2007

Augustovka, já když byla na prvních testech, tak jsem to měla zvýšený v řádu stovek, ne-li tisíců... Takže mi to tak dramatický nepřipadá, ale je dobře, že na to přišli, léčit to není tak složitý 😉

augustovka
29. okt 2007

poslala ma na dalsie vysetrenie ako sa to vysetruje?a ty si na to brala lieky?za kolko si mala hodnoty zas ok?takze si myslis ze to neni zas asz tak hrozne?

len
29. okt 2007

No, je to rozbor krve (ten už ti asi dělali) a pak ultrazvuk - nic dramatickýho 🙂 Dostala jsem léky, tehdy jsem to ale nějak moc neřešila (bylo mi 18 a o těhotenství jsem nepřemýšlela ani náhodou), ale měla jsem to fakt dost blbý a zhoršovalo se to, takže to trvalo několik měsíců, než našli správnou dávku. Teď beru ty léky, dvakrát do roka chodím na kontroly a jsem úplně OK 🙂

augustovka
29. okt 2007

a mala si aj nejake prejavy?a teraz uz mas vsetko ok?

krista
29. okt 2007

Ahoj Augustovka, já mám zvýšenou funkci štítné žlázy, vždycky jsem byla jen na krvi, další vyšetření jsem nepodstupovala, myslím, že ti nasadí léky a budou to kontrolovat, aby se to stabilizovalo a taky jsem měla strach jako ty z anovulačních cyklů, takže bych být tebou pro jistotku začla měřit bazální teplotu nebo zkusila alespoň ovulační testy 😉 🙂

augustovka
29. okt 2007

no u mna to vyzera ze mam anovulacne testy a nevedela som ci ich sposobuje prave to zvysenie alebo v tom moze byt este nieco ine!takze tie lieky su potom uz navzdy?

len
29. okt 2007

No, tehdy jsem hodně přibrala a padaly mi vlasy, ale teď s těma lékama jsem vážně jako zdravá 🙂

Kristo, já myslím, že při zvýšených protilátkáh má Augustovka sníženou funkci, čili to co já, to je na léčení dle mého mnohem snazší 🙂 A pravda je, že jedním z možných příznaků snížené funkce je i anovulace (já nevím, jestli jsem ji měla, fakt jsem to neřešila), ale správným nadávkováním hormonů by se to mělo srovnat. Prostě to, co ŠŽ nevyrobí sama, dodám jí uměle v práškách 😉

len
29. okt 2007

No, záleží na problému... Já mám autoimunitní zánět, který způsobuje hypotyreózu (tj. vlastní tělo mi napadá štítnou žlázu, která pak nepracuje dostatečně), tam už jsou potom léky opravdu napořád...

augustovka
29. okt 2007

no aj ja som v poslednej dobe pribrala a hrozne mi padaju vlasy a vobec so nevedela preco ☹

augustovka
29. okt 2007

ja mam zvyseny len TSH ten T4 mam 15,37 co je v norme

len
29. okt 2007

Fakt se neboj, to bude dobrý 🙂 Hlavní je, že na to přišli, léčit už to dneska umí 🙂

anika
29. okt 2007

ahoj augustovka, ja som mala tiez problemy so javascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody')SZ, ale uz nemam, lebo uz ju mam von 😀 , pri zvysenej funkcii, tak ako som mala aj ja, byva TSH potlacene, cize nizsie a vysoke hodnoty fT4, takye to vyzera na znizenu cinnost a ta sa riesi nadstavenim na euthyrox, predtym odbery a sono SZ, chvilu to trva, ale ked sa nadstavi davka, aj cyklus sa upravi

anika
29. okt 2007

prepac, neviem, co mi to tu popisalo, ale snad si pochopila 🙂

len ja som mala tiez autoimunny zapal, len mne reagovala stitna zlaza opacne, pracovala a pracovala 😝

len
29. okt 2007

No, mně začala stávkovat 😀 Momentálně beru dávku hormonů, jak kdybych ji měla kompletně vyoperovanou, ale výsledky jsou OK, tak co 😉

anika
29. okt 2007

len, ja beriem 100mg a ty?