Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shaarka
17. aug 2009

ahojte kocky, tak dnes idem na endokrinologiu, po vysledky, - som zvedava, co povie... potom vam napisem. prajem pekny den 😉

chcem sa este opytat - tie z vas, co maju hypotyreozu a beru na to nejake lieky - po tom, ako ste zahajili liecbu ste aj nieco schudli? islo to samo? prestali navaly zimy a tepla, polavila unava? napriklad.

groka
17. aug 2009

shaarka tak ja som schudla lebo som pracovala na tom a sono stitnej vyslo super a vraj za to mozem vdacit schudnutiu,keby som neschudla mala by som to zvascene,inak v liecbe mna pesla unava,aj navaly,vsetko,dokonca sa citim super ale to tiez pripisujem tomu

ked mi kazali schudnut tak som schudla a dokonca som na tom lepsie aj s menzesom a mozno uz aj otehotnieme

groka
17. aug 2009

a prajem ti aby vysledky dopadli tak ako si zelas

tromboska
17. aug 2009

Shaarka, ta ty si aj tu??? 😀 😀 😀

...ta ty si vsade....ale to je dobre, rada ta vidim 😀

...Inak ja som este chcela napisat, ze mne vyoperovali stitnu zlazu, a odvtedy som naozaj kludnejsia,
aj ked sice aj pomalsia, ale predtym som mala take tempo ze sa cudujem, ze som to v zdravi prezila.
Takze mne to pomohlo ze mi ju vybrali, lebo som naozaj taka nejaka kludnejsia 😎

tromboska
17. aug 2009

shaarka a kde chodis na endo?

len
17. aug 2009

Shaarka, já naštěstí hypotyreózu odhalila brzo, to jsem měla nahoře asi 5 kilo. Ale co jsem se začala léčit (teď 11 let), tak si váhu držím, i když těch 5 kilo jsem už nikdy dolů dostat nedokázala.

shaarka
17. aug 2009

hehe, tromboska 😀 ale nie som tromboska. 😀
tak ja neviem, ake budu vysledky, a mozno je to pritiahnute za vlasy, ale dufam, ze problem bude v tom a vysledky budu zle. mierne zle. lebo ked nie, tak budem velmi smutna a bezradna a neviem, ako budem dalej pokracovat a najma v akej liecbe.
chodim k semanovej v KE (teda raz som bola, dnes idem 2.x)
neviem este, ako dopadla krv, ale UZV bol takyto:
PL: 11,171ml
LL: 4,954 ml

len, tak to ti gratulujem k tym 5tim kilam. to je super. ja mam hore takych 25 ☹

len
17. aug 2009

No vždyť píšu, že jsem na to naštěstí přišla včas... V čekárně jsem potkala chudáka paní, ta měla nahoře klidně padesát a doktoři ji tři roky honili po všech čertech, nasazovali drastický diety, než někoho napadlo jí zkontrolovat ŠŽ ☹ Měla ji totálně v háji, ale strašně se z toho radovala, že teď na ni konečně nebudou doktoři koukat jako na žravýho hypochondra 😉

shaarka
17. aug 2009

len 😀 😀 booze, keby to bol aj moj pripad. to by bolo super.
k tomu laloku asi nevies nic povedat, co? ze na co sa mam pripravit...

no a v akom stadiu si teraz ty? 😕

shaarka
17. aug 2009

myslim stadium liecby, otehotnenia, nie stitky.

tromboska
17. aug 2009

Shaarka, este ze nie si tromboska 😀 😀 😀 to sa mi ulavilo ufff 😀

K doktorke Semanovej do Sace, chodim aj ja. Je supeeer.
takisto aj ta sestricka ktora tam je teraz je uplne suprova.
/bola na materskej tak sa tam striedali ale uz je v robote/

len
17. aug 2009

No, štítku mám stále stabilizovanou a co se týče otěhotnění, neklaplo nám druhé IVF, mrazáčky žádné, totálně rozhozený cyklus... Ale dnes jsem začala s mnohatýdenním zpožděním konečně menstruovat, takže snad půjdu v říjnu na poslední IVF a snad už to konečně dotáhnu ne na 8 týdnů, ale aspoň 8 měsíců 😉

shaarka
17. aug 2009

hu, ja nechodim do sace.
hm... ak neviem. zeby ich bolo viac? viem, ze semanova je super, ale ktora teraz? moja alebo tvoja?
ja chodim v starom mesta za radnicou do toho ustavu, ci co to je. sv. lukasa. alebo tak nejak.

tromboska
17. aug 2009

dr. zuzana semanova, taka nizsia, tmave vlasy.

shaarka
17. aug 2009

neviem, ci je zuzana. nizucka je, trosku gulatucka, ale vlasy ma hnede. teraz dokonca do rysava, sa mi zda. mlado posobi, ale netrufam si odhadnut vek. zeby do 40?

tromboska
17. aug 2009

to bude ona. na 100 percent...lebo v saci sa mi zda, ze nerobi kazdy den...

zuuuzana7
17. aug 2009

dakujem baby.

shaarka
17. aug 2009

uz som sa zlakla, ze to nasa endokrinologicka zuzana dakuje.
😀 😀 😀

zuuuzana7
17. aug 2009

😀 😀 😀
nie nie shaarka ja patrim k vam pacientkam 😀 😀 😀

shaarka
17. aug 2009

no ti poviem, ze my sme pacienti, ako vysiti 😀

shaarka
18. aug 2009

kto mi napise, ze na co presne je euthyrox? 😉

len
18. aug 2009

http://www.lekarna.cz/euthyrox-50-100x50rg-tabl... 🙂
V podstatě to samé, co Letrox - hormon štítné žlázy.

shaarka
18. aug 2009

dik len, ja som to myslela ale tak, ze za co je ten letrox zodpoveny.
je to to, ze ked mi chyba, tak
- priberam,
- som unavena,
- a pod.
?

patram, ze co vsetko ma na starosti, a ci s nim priamo suvisi aj zensky cyklus.
ked najdes nejaky odborny clanok, hod sem link. dik 🙂

groka
18. aug 2009

shaarka kedy budes mat vysledky ?

len
18. aug 2009

Shaarko, tyroxin (ten hormon) sám o sobě zodpovídá za metabolismus těla. Takže pokud je ho nedostatek, může se to projevit celkovým zpomalením metabolismu - tělo pomaleji spaluje, takže přibíráš, jsi unavená, padají vlasy, může reagovat i MS cyklus - protáhne se, často zcela vymizí ovulace... Pokud je hladina hormonu zpět srovnaná léky, mělo by se vše vrátit do normálu 🙂

shaarka
18. aug 2009

len, tak to si ma potesila. i ked je to velmi idealisticka predpoved, aj tak dufam, ze euthyrox pomoze 😉 a ked budem castejsie chodit na velku, len sa potesim 😀 😀 😀
groka, po vysledky som bola vcera, ale kedze asi nie som doktorke sympaticka, tak mi len povedala, aku dietu mam skusit, aby som schudla a predpisala euthyrox. mala som milion otazok, ale naozaj nebolo mozne sa na to vsetko pytat... ☹ hranicne az mierne zvysene hodnoty, kontrola (krv) o tri mesiace.
a ze pravy lalok je 2x taky velky ako lavy, tak ze to nevadi. 😕
ked pojdem na kontrolu, odvazim sa vypytat vysledky krvi, nech to mam doma a mozem patrat na nete 😀
len, ty beries co?

len
18. aug 2009

Já brala asi 6-7 let Euthyrox a pak jsem přešla na Letrox... Nějak mi nešla dát kila dolů, tak dr. usoudila, že by mohla pomoct změna léku, no a pomohla 🙂 Teda ne, že by se s Letroxem hubnulo líp než s Euthyroxem, ale prostě mi pomohla ta změna samotná 😉 Jinak nejpodstatnější rozdíl je asi ve výrobci 🙂

shaarka
18. aug 2009

hehe, jasne, vyrobcovia. to poznam. 😠
a davkovanie mas ake? pytam sa preto, ze ci aj pri tak nizkej davke mozem ocakavat nejake zlepsenie...

len
18. aug 2009

No, začínala jsem na 50 a během let se vypracovala až na 135. Ale mně ta ŠŽ opravdu téměř nefunguje...

shaarka
19. aug 2009

len, tak to je teda vykon!
ale na to, kolko beries, je super, ze ta dosledky nedostatku tyroxinu postihli len takto okrajovo 🙂 😵