Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vierus2
26. jún 2007

Denisia dakujem za potvrdenie mojeho pocitu,ze potrebujem inu lekarku.je mi to jasne,najst dobreho lekara je uz pomaly zazrak.snad sa podari.

nika.f
27. jún 2007

Ahoj holky.
Prosím vás problém zo štítnou žľazou sa dá zistiť ja nejakými vonkajšími priznakmi,alebo len krvnými testami? 😒 Za odpoveď vopred ďakujem.

krista
27. jún 2007

Ahojky holky, něco jsem našla pro nás co chceme těhulkovatět:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3...

krista
27. jún 2007

PS: Nika.f jsou tam i ty příznaky 😉

nika.f
27. jún 2007

A Aké príznaky?

zdenka1289
27. jún 2007

ahojte, som tu nova. je uzasne byt tehotna.

krista
27. jún 2007

Zdenka1289 ty jsi těhotná? 😵 a v jakém tt nemáš to v profilu 😉

nika.f
27. jún 2007

Už viem prečítala som si to na tej adrese čo si tam dala Krista. 😉

alicag
28. jún 2007

asi

krista
28. jún 2007

Alicag???? 😕

alicag
28. jún 2007

ahojte všetky.mne zistili spomalenu funkciu štit.žlazy tento rok v januari brala som eutir,,,50.ale to som mala už za sebou 1 nevydareny pokus ivf pred rokom aj pol.nadalej som chodila na kontroly a tešila som sa že sa citim lepšie vitalnejšie 😀 a mala som take nutkanie si to všetko zopakovať znova.lekárka mi povedala že to možem skusiť tak som bola natešená.objednali sme sa na konzultáciu a onedlho som začala zo stimuláciou ktorá trvala 20 dní chodila som na odbery a ultrazvuky v jednom vaječniku mi dozrievali pomali a v druhom rychlejšie,medzitym som absolvovala kontrolu na endokrinologii.lekárka bola z mojich krvných testov hotova a hned volala lekarovi do heliosu a konzultovali to spolu.mala som pocit,že ona to chce pozastaviť ale on jej povedal že už mam rastuce valička ,lekarka mi zvýšila dávku na 75 a povedala mi,že som pripad raz za 5 rokov .diagnoza autoimunitná tyreoiditída substiovaná hypoteroza. zaželala mi vela štastia a odišla som dalej som si pichala inekcie a tešila sa na den d.onedlho som si začala robit predoperačne.v den odberu mi lekar ešte urobil ultrazvuk a povedal že to vyzerá velmi pekne po prebudeni z narkozy mi bolo oznámené že máme 8 vajičok.dali sme si predlženu kultivaciu na druhy den som volala do labaku a oznamili miže 3 vajička boli zdegenerované 2boli znutra prazne a ostali mi3 oplodnené tešila som sa že mame tie 3 a verila že to bude o.k. nasledujuci den som znova volala z malou dušičkou a oznamili mi že 1 osembunkove zastavilo vivij a tie dve sa dalej vyvijaju a musime počkať do nasledujuceho dna-mi doma sme se tešili a pripravovali na transfer celu noc som sa modlila abi aspon 1 bolo dobre.rano ako vždy som volala a verdikt znel,bohužial vajička sa nevivijaju ako sa maju nie su kvalitne na transfer ja som myslela v tej chvili že dostanem infarkt.s tymto som vobec neratala a všetko sa mi zrutilo ako domček z karát.tak toto bol moj pribeh nie sice zo štastným koncom ale ako sa povie do tretice všetko dobre snad sa aj na mna usmeje štastie po tom všetkom.držím vám všetkim palce a prajem len to najlepšie 🙂 😢 🙂

krista
28. jún 2007

Alicag to je opravdu smutný 😢 Určitě se na tebe to štěstíčko usměje, počkej, přijde to ve chvíli kdy to budeš nejmíň čekat 😵 Hodně štěstí 😉

alicag
28. jún 2007

teraz je to ešte čerstve ale uvidime čo mi povedia na kontrole v lubochni a podla toho sa zariadime.skusila bi som to ešte raz ale v inom centre teraz si musim dopriat dovolenku a odýchnut hlavne psichicky ale aj fizicky mam bolesti brucha a tak.dakujem za podporu 😢 🙂 🙂

rita123
28. jún 2007

Ahoj Krista.Teď jsem si přečetla, že máš zvýšenou funkci ŠŽ.Já jí měla taky a taky jsem musela jít na operaci.Moje doktorka mě poslala za jinou doktorkou, která se zabývá ŠŽ v těhotenství.Ta mi koukla na výsledky a hned mi doporučila jednoznačně operaci.Prý by se nějaká hodnota dostávala přes placentu na dítě.Tak jsem tedy šla, když mě posílali už dvě doktorky.Překvapuje mě že tě nechávají abys otěhotněla.

krista
29. jún 2007

Rita123 to jsi mě docela vyděsila 😲 😕

Na tohle jsem se ptala Dr. jako na první věc!!!!! Když bych otěhotněla jestli by to mělo vliv na miminko, nechci mu přece tím ublížit!!!!! On mi řekl že ne, že by se max. zhoršil MŮJ zdravotní stav po porodu, tak jsem si řekla že to prostě risknu a když to bude po porodu zlé tak si dojdu na tu operaci 😉

Já teď nevím co mám dělat, snažíme se čtvrt roku o mimi a představa že bych měla jít na podzim (jak mi nabízel) na operaci a pak čekat ještě půl roku mě dost děsí, to je více jak rok dalšího čekání!!! ☹

delfi07
29. jún 2007

Ahojky,
Kristi, ten článek, cos na něj dávala odkaz, byl skvělý 🙂 konečně taky informace o životním stylu s tímhle.
Jinak jsme byli v úterý u dalšího doktora a ten říkal, že pokud se bude odstraňovat jenom půlka štítné žlázy a ta druhá funguje normálně, tak je 30% šance, že by se pak dalo obejít možná i bez léků a že by stačilo možná počkat jenom 2-3 měsíce 😕 (Jenom při užívání radijodu se prý musí dělat dlouhá pauza, až tři roky.)

krista
1. júl 2007

Delfi07 tak to já bohužel přesně nevím, jestli by mi chěli vzít půlku nebo celou 😒 ale mě fakt děsí představa dalšího čekání 😢 a 3 roky no to jestli takhle dlouho budu nakonec čekat, tak budu muset přestat chodit na koníka abych z toho nezešedivěla ☹ Uvidíme jak to půjde dál, začala jsem měřit BT a ovulaci mám v pořádku, nedochází u mě k anovulaci - čehož jsem se hlavně bála, protože je to velký problém právě u onemocnění ŠŽ, tak uvidíme 😉

Jinak vidím že jsi taky snažilka, tak přeju hodně štěstí ať to vyjde co nejdřív 😵

Jo a ten článek jsem našla naprostou náhodou, ale taky si myslím že je užitečný 🙂

delfi07
2. júl 2007

Ahoj Kristi 🙂 ,
jejej, myslím, že těch tří let se bát nemusíš 😉 . Ten doktor nám říkal, že radiojod se dává v hlavně případech, že by tam našli něco hodně špatného a že i pak je při léčbě opravdu dobrá prognóza.
Jinak se radiojod dá asi použít jako alternativní léčba, ale moc nám to nedoporučoval (ta zvětšená část sž se tím prý asi stejně nezmenší). Říkám si ale, jestli se takhle neléčila Lucie Bílá - možná měla strach z operace kvůli vzhledu a hlasivkám (koneckonců se obojím jako zpěvačka živí....)

krista
2. júl 2007

Delfi já teda nejsem zpěvačka, ale hlasem se prakticky taky živím, takže by mě taky zničilo kdybych o něj přišla ☹ a to asi každého bez ohledu na to zda se tím živí či ne, nedovedu si představit nemluvit 😲

Zatím si vůbec žádný onemocnění nepřipouštím, uvidíme jak dál 😉

rita123
2. júl 2007

Ahoj Krista.Promiň, nechtěla jsem tě tak vyděsit.Já měla ty výsledky asi fakt špatný, protože se doktorka vůbec narozmýšlela.To je fajn, že to tvoje mimčo nemůže ohrozit.Přeju hodně štěstí, ať se vám brzy podaří.Já zase nic. 😢 Dokonce jsem "to" dostala o týden dříve.Ach jo.

delfi07
3. júl 2007

Ahoj Kristi,
jezuskote, neboj se, je to jenom nepatrné riziko a nehrozí ztráta hlasu, jenom to, že by jako zpěvačka už nemohla podávat špičkové výkony :- 🙂 . Mimochodem, taky se napůl živím hlasem (ono vlastně skoro každý, pokud nejde čistě o manuální práci). Tak si s tímhle hlavu nedělej, proboha, to by mi bylo líto. Jinak už jsem se rozhodla to radikálně vyřešit, doufám, že to všechno dobře dopadne, napíšu pak zkušenosti

krista
3. júl 2007

No rita123 já jsem sama z toho pitomá 😒 Dneska jsem volala na výsledky krve, nejdřív mě namíchlo to že si myslel že to volá moje máma (to že jsem přes dva roky vdaná a chci dítě, nějak nehodlá respektovat) a pak se mě zase ptal na tu operaci ... řekla jsem mu rezolutně ne, teď už vím jaké mám hodnoty ŠŽ tak zkusím napsat někam na net, nějakému nezávislému endokrinologovi - to bude lepší 😉

Delfi ty jdeš teda na tu operaci??? A kdy? Budu moc držet palečky 😉 🙂

delfi07
3. júl 2007

Ahoj Kristi,
děkuju 🙂 ještě zatím nevím. Zítra si to jdu domluvit. Už jsme byli mezitím i u druhého endokrinologa. Řekl to samé, navíc že by mi ta zvětšená část už mohla překážet (tlačit na nějaké nervy nebo co). Takže když není šance to léky zmenšit a navíc jsem předtím měla docela mizerné hodnoty TSH… A kromě toho plánujeme mimi a to co nejdřív, takže už nehodlám ztrácet čas. Zvlášť kdyby se potom náhodou objevil ještě nějaký další problém.
Teď se ještě v televizi objevila zpráva, že existuje nová šetrnější operační metoda. Dělají ale zatím tady "v okolí" jenom v Banské Bystrici. Možná to za pár let dorazí i k nám 😉

krista
3. júl 2007

Delfi tak to jsi statečná, víš jaká já jsem posera 😅

Doufám že nás budeš informovat jak pokračuješ 😉 Jsem ráda že můžu vidět takhle něčí příběh, třeba se podle toho potom taky zařídím 😀

delfi07
5. júl 2007

Vůbec nejsi, Kristi 🙂 když to máš zatím stabilizované a miminko ještě neplánujete - a vůbec, uvidíš. A díky za podporu, taky pro mě moc znamená, když si o tom můžu s tebou promluvit. Je mi ještě blbě vzdycky, když si na to vzpomenu 🙂 😉 Vždycky mě ale rozesmějou doktoři, když se ptají na příznaky, jestli jsem mívala "vnitřní neklid". Tak ten mám tak poslední tři týdny 😀 od té doby, co o tom vím.
Včera jsem si byla domluvit termín. Za tři týdny mám přinést papíry a pak v pondělí, asi 30? na to...Doufám, že nebude moc horko, jinak se pod obvazem uškrábu 🙂 😝

krista
5. júl 2007

Delfi ale my už se snažíme čtvrt roku o mimi 😀

Tak jsem na tebe zvědavá a určitě všechno proběhne ok a pak hnedka otěhotníš 😵 Ani se ti nedivím že je ti blbě když si na to vzpomeneš, mě se rozbuší srdce i při představě, že mám jít za čtvrt roku na krev 😀

delfi07
5. júl 2007

Ahoj Kristi,
čtvrt roku ještě není tak moc. Jinak máš všecko v pořádku? Já jsem měla trochu rozházené cykly a taky anovulační. Pravděpodobně to bylo tímhle. Než se na to přišlo, tak jsem brala hormony na úpravu cyklu. Už to vypadalo slibně, konečně se na ultrazvuku objevily slušné folikuly (tehdy jsem se taky chytla v tématu "Liečba clostilbegytom"). Předtím jsme se ale snažili už dost dlouho. Tady holky dost psaly, že jim to pomohlo, tak co už 😖 Prý se s tímhle dá otěhotnět, ale mohlo by mi to trvat ještě dlouho a už to nechci natahovat (když už je mi přes třicet).. 😉 . Navíc si neumím představit, že by to přede mnou pořád trčelo...
Přeju ti hodně štěstí a držím palečky, ať jsi v pořádku a brzo se vám zadaří 🙂 😎 : 😉

krista
6. júl 2007

Delfi, já jsem to nemyslela jako že to je hodně, ale reagovala jsem na první větu v předešlém tvém příspěvku: "když to máš zatím stabilizované a miminko ještě neplánujete" 🙂

Jinak bych měla mít všechno v pořádku až na vysoký krevní tlak, ale ten mám vysoký jen v práci a u Dr. 😠 😀

A začala jsem měřit BT takže vím že anovulační cykly nemám což mě potěšilo, snažím se někde na netu zchrastit někoho kdo přes hyperfunkci otěhotněl, tolik by mi to pomohlo 😵

Tak tobě budu taky držet palečky a někdy kolem toho 30. na tebe budu myslet 🙂

niikkyy
6. júl 2007

Ahojky holky!
tak se konečně k Vám můžu připojit!také se s manželem začínáme snažit o mimčo.
Ale také mám onemocnění štítné žlázy a mám strach aby nebyli nějaké problémy,i když mě doktor utvrzuje v tom,že se nemám čeho bát!
Jinak doufám,že nevadí,že jsem mezi Vás vstoupila 🙂

krista
7. júl 2007

Nikkyy určitě neva, jsi vítaná a co máš se ŠŽ??? Hyper nebo Hypofunkci???