Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

suzix
14. máj 2010

estell díky,... stejně jak říkají lékaři, sestry vládnou tímto světem 😀

strouzek
14. máj 2010

ahoj holky, včera jsem se tu objevila a za chvíli zase utekla jak pára nad hrncem ale to víte s Neluš už to není taková drbací pohodička na koníkovi jak dřív. 😅
suzix no jestli si byla na kontrole tak nějak před otěhu neměl by to být velký skok a počkat by to mohlo ale např. taky nemám štítku, na kontrole jsem byla 3 týdny před otěhu a stejně jsem musela na krev okamžitě druhej den po najití //

strouzek
14. máj 2010

takže být tebou tak na ně nějak zatlačím ať ti vemou aspoň krev, jestli to bude v normě tak tam ani na kontrolu chodit přece nemusíš, takže bys zmatek v plných termínech neudělala. a když to nebude v normě tak určitě si 5 minut na tebe najít musí, těhule by měli být přednost, tak to je u mýho dr.ty se nemusí ani objednávat vždycky je někam vecpe i kdyby neměl jít na oběd

jinak holky u nás paráda, malá roste jak z vody už je taková živější a začíná reagovat na hračky, vykládá si prostě jsem z ní posra.á den ode dne víc 😀 😀

suzix
14. máj 2010

Ahoj Strouzi, na krvi jsem byla dneska - byla jsem neoblomná 😀 , naposledy jsem byla na kontrntrole té pooperační tzn. v lednu.. 😒 , takže vůbec nevím co měla baba za problém

strouzek
14. máj 2010

suzi to je dobře že sis to vydupala, některý sestřičky jsou nechutný a chytrý jak rádio.zdraví mimča má přednost, stejně krev se bere v laborce

estrellita
14. máj 2010

tak ja byla na KO u me DR. za cele tehotenstvi jen jednou, ale na krev chodim casto a pak to konzultujeme po telefonu, na dalsi KO primo k jdu za dva mesice. a pak predpokladam pujdu nejdriv po porodu.

suix: hezky receno 😀

strouzek
14. máj 2010

tak to já byla v těhu u dr. asi 5x stejně tak často i na krvi ale v poho, krev se nabrala v laborce a pak jsem druhej den vlítla ke štítkaři, stoupla na váhu, změřili tlak dr. se zeptal jak se mám řekl co krev a zkonzultoval vitamíny a valila jsem dom, otázka 2 minut 😵 za pár dnů jdu na štítku tak jsem zvědavá na ty hormony, a hlavně co tam se mnou budou dělat, já totiž vždycky na štítku chodila jako hysterická snažilka a ještě víc hysteričtější těhule, vlastně po těch 2 letech tam jdu poprvé jako normální člověk kterýho vlastně ty hormony zase tak až moc nezajímaj 😀

kingstonka
14. máj 2010

ahojte
🙂 strouzi tak pokojnu navstevu endok. prajedm 🙂
no ja mam pocas tehotenstva chodit na krv kazde 2 mesiace ( krv mi berie sestricka u lekarke) - a potom mam zavolat - naposledy som hovorila len so sestrickou- ta uz mala od lekarky pripravene pokyny...
ako ste boli na tom s vitaminmi pocas tehotenstva ? ktore ste brali/beriete? mne totiz pri odbere sestricka povedala, ze tehotenske vitaminy mozem - ale take co maju najmesie mnozstvo jodu a na telefone bola ina sestricka a ta ze pani doktorka neodporuca ziadne tehotenske vitaminy ze sa mam poradit s gynekolgom ☹ - ale v poslednej dobe mampocit, ze y som nieco mala brat- v kuse na mna nieco lezie 😒 beriem len kyseliny listovu

estrellita
14. máj 2010

kingston: ja jsem na zacatku mela dokonce po 4 tydnech a az pak po 8..
mne dr. rekla, ze zadne vitamini s jodem. a jelikoz ja nejsem moc fanda vitaminu jako takovych, tak beru od zacatku listovku - v prvnim trimestru vyssi, ted 400 jednotek s pridavkem dalsich vitaminu B. a jinak jim vse a hodne ovoce a zeleniny, lusteniny, maso atd. 🙂

jerrymona
14. máj 2010

kingstonka, ja beriem femibion. ten obsahuje 150 mikrogramov jodu. tiez som sa pytala endokrinologa, ci to nie je vela, alebo ci mam nieco obmedzit, ale povedal, ze vitaminy mozem dalej pokojne uzivat. mozno preto, ze som nemala az tak vysoke tsh.

estrellita
14. máj 2010

jerry: jj, mozna, protoze zvlast ten femibion mi prijde divny, protoze obsahuje 100% doporucene denni davky.
a jak jinak vysledky, vse ok? 🙂

dot
14. máj 2010

Ahoj holky, prosím o radu, jsem ve 12. týdnu a z krve zjistili na gyndě hyperfunkci štítný žlázy. Jak moc velký problém je, že se to nevědělo před těhu a že neberu zatím žádné léky? Na endokrinologii to dneska nikdo nebral, tak se budu moct objednat až příští týden ☹ Už jsme o jedno miminko přišli, tak se trochu bojím..

estrellita
15. máj 2010

dot: no je otazka, jestli jsi to mela od zacatku, nebo az v prubehu tehotenstvi. kolik ti vyslo TSH?
neboj se, oni te pristi tyden urcite vezmou hodne rychle a leky ti nasadi 🙂

leamax
15. máj 2010

ahojte dievcata. dlho som tu nebola. ako sa tu mate? mna v pondelok caka kontrola SZ, tak dufam, ze sa uz lepsi. chcem sa vas opytat - ked ste zacali liecit hypotyreozu, nezblbol vam cyklus? alebo sa vam to hned upravilo? uz mi z toho asi sibne 😠

carrie84
15. máj 2010

Dobre raaaano, babule 🙂

Dot - ake mas tsh? To je dolezite. Ja som mala neliecenu hyper a otehotnela som. (1 tyz. mi povedali, ze mam hyper a na dalsi som zistila, ze som tehu). Co mne radili - obmedzit jod v strave (ziadne ryby, morske plody - da sa nahradit speci tab., malo soli atd.) - na nete sa da najst, v com je kolko jodu. Obmedz fyzicku a psychicku zataz na minimum - to mi lekar prizvukoval, ziadna tazka praca, ziadne cvicenie, ziadny stres. A do kontroly ziadne vitaminy, ktore obsahuju jod. V pon sa objednaj a uvidis 🙂 Urcite ti povedia viac a hlavne ti presne poradia podla tvojich vysledkov.
Mne nasadili lieky az ked som bola cca. v 10 tyzdni a maly je zatial ok 😉

martina_z
15. máj 2010

Zapomnela jsem se doktorky zeptat, jestli muzu pri lehke hyper brat Calibrum babyplan, kde je taky jod - nevite nektera?

delfi07
15. máj 2010

Ahoj holky, ja jsem mela pred tremi roky hypertyreozu a zvetsenou pulku stitky, kterou mi doporucili dat pryc. Potom se mi krasne upravil cyklus, ktery byl do te doby na baterky. Meli jsne sice jeste dalsi problemy, ktere s tim nesouvisely, ale vsecko jsme to prekonali a dneska uz mame krasneho petitydenniho chlapecka 😵 preju vam vsem, at to taky vybojujete

delfi07
15. máj 2010

myslim, ze pry hypertyreoze by to asi bylo lepsi bez jodu - radsi se zeptej priste doktorky. Bez jodu je Elevit - nebo si muzes jenom nakombinovat listovku s rybim olejem, prip. s vit. E a treba jeste s necim - ono toho v tom Calibrum babyplanu stejne moc neni 😉

kingstonka
15. máj 2010

leamax- mne sa hned po zacati liecby velmi skratil cyklus (na moje pomery ) prve 3 mesiace brania euthyroxu som mala 25-26 dnove cyklu- potom ale opat uz dlhe- co u mna je normalne...
konecne v pondelok idem na gyndu- som z toho riadne nervozne- uvidim ake vitaminy mi odporuci ( v prvom tehu som musela brat zelezo na predpis aj ked som brala tehotenske vitaminy) ... a skusim sa poobzerat aj po tom elevite - zetial som sa s nim v lekarni nestretla...

leamax
15. máj 2010

kingstonka, mna praveze trapi ten opacny problem. mavala som cykly 30-35 dnove, ovu tak na cca 17DC, minuly cyklus som mala ovulku az na 27DC, mrcha prisla na 39DC. teraz som zase uz 26DC a ovu pride asi zajtra /teda dufam, ze uz konecne/. thyroxin beriem prave 2 mesiace. malo by sa to upravit opacnym smerom, teda skartit cyklus a nie takto. preto som z toho uz na nervy pomaly 😠mal to niekto takto z vas? som zvedava, co sa dozviem pondelok na kontrole.

linda24
15. máj 2010

Ahoj baby, prosim vas, som v 9 tyzdni a vcera som zijtila ze mam tazku hypothyreozu, TSH 40 / u nas norma 0,27-4/, fT4 7. Ihned som zacala brat Euthyrox 50. myslite ze tieto hrozne hodnoty mohli babetko ovlyvnit? podla gynekoga sa vyvyja normalne dakujeeemmm za rady. ☹

estrellita
15. máj 2010

lindy: Dr. rika, ze se vyviji dobre, tak bud klidna. a ted uz mas leky, tak bude vsechno dobre.

linda24
15. máj 2010

ale jak sa tu divam tak vsetky riestite hodnoty TSH okolo 3, a ja mam 10 x vyssiu hodnotu ☹ ☹ , predtym som so stitnou zlazou problemy nikdy nemala, ale niekde som tu citala ze babetko sa sice moze vyvyjat normalne ale moze mat poskodenu hlavicku / kretenizmus/ ☹ ☹

estrellita
15. máj 2010

lind: jestli jsi pred tim nemela zadne problemy, tak ver, ze ti na to prisli hodne brzy a bud v klidu. diteti spis uskodi stres, takze bud rada, ze mas leky a vse je podchycene, neboj, jo? 🙂

linda24
15. máj 2010

no ja se snazim byt klidna porad jeste doufam ze to byla jen laboratorni chyba, protoze jak tu ctu tak pri hypothyreose je problem otehotnet a ja otehotnela na poprve i s tou silenou hodnotou TSH, tak dekuji za uklidneni.

estrellita
15. máj 2010

lindo: ale ty jsi vubec nemusela mit hypo pred otehotnenim, ale mohly to zpusobit hormony po otehotneni, to se obcas stava. Myslim, ze laboratorni chyba je mala pravdepodobnost. ale opravdu se snaz byt klidna.

linda24
15. máj 2010

takze myslis ze se to stava casto? a znas nekoho kto mel podobne hodnoty jako ja a presto se mu narodilo zdrave miminko? bojim se ze mi lekar doporuci interupci.

jerrymona
16. máj 2010

zdravim vas babenky.

estrellita, vysledky boli dobre, babätko je dobre zasobene krvou a bublinkuje ostosest. dnes som mala na jednej strane hrcu, asi sa tam mala nejako stocila do klbka. 😀 mam nove fotky z ultrazvuku a sfotene brusko. 🙂
s femibionom mam zatial dobre skusenosti, mam dobru gynekologicku a dobreho endokrinologa, takze si myslim, ze im mozem doverovat. kazde telo je ine, mozno je pre mna davka jodu vo femibione ok a pre inych by to bolo privela. naozaj neviem. 😖

estrellita
16. máj 2010

lindi: pockej, co ti rekne doktor. ja vim, ze je to tezke.

jerry: krasne fotky z UTZ, se mi libi, jak jsou krasne videt kosticky na rukach 😵 a brisko mas teda paradni 🙂

ja jsem taky dneska pridala fotku priska zepredu i ze strany 🙂

jerrymona
16. máj 2010

estrell. u teba som fakt zvedava, kedy sa ti brusko nafukne. myslim, ze ty by si mala citit pohyby riadne. 🙂
teda, ja som mala take brusko v 7tt. mm uz ma strasi, ze budeme mat velke dieta. juhu. a kto to vytlaci von? 😀
aj ja som bola fotkami ultrazvuku fascinovana. na jednej rucke je pekne vidno 5 prstekov. 🙂